Stopy ve sněhu

• Česko Cit slečny Smilly pro sníh (více)

Hrdinkou trhilleru je krásná, inteligentní, ale citově odměřená mladá vědkyně Smilla. Pátrání po záhadných příčinách smrti malého chlapce ji zavede až na drsné zasněžené pláně Grónska. Postupně zjišťuje, že za vším stojí jakási společnost, která chlapce už roky pozorovala a pro níž pracoval i jeho otec. S pomocí svého přítele se Smilla dostane až nebezpečně blízko k přísně střeženému tajemství. (oficiální text distributora)

LuckyK

Z nostalgie pro knihu dávám víc, přestože výbornou pomalou a zamračenou atmosféru zimní Kodaně mi zkazil sci-fi konec s meteoritem jak z amerického katastrofického filmu. ()

candie254

Film, jak z americké produkce. A to údajně pochází z evropských států... Kromě pár scén, zde nebyla absolutně vystihnuta poetika severských států a místní nálada. Jelikož jsem knížku četla, tak mi zde tyto věci chyběly nejvíce. Julia Ormond hrála dobře, ale na to, abych byla s celkovým dojmem spokojená, to opravdu nestačilo. ()

Fosgo

Křehký severský thriler se zadumanou hudbou …příběh je částečně mysteriózní a částečně mapuje osudy obyvatel pocházejících z Grónska. Přesvědčivě působí krásná Julie Ormond v roli ženy nedisciplinované a takřka nesmrtelné, v ledu si libující. A přidáme-li atmosféru filmu, vzdálené tajemství a pocit stále přítomného chladu … občas ukrutně zebe. Bille August se pokusil převést na plátno mnohovrstevnou knihu „Cit slečny Smilly pro sníh“ , výsledek nemohl být dokonalý , film má prostě jiné výrazové prostředky než rozsáhlý román. Přesto jde o výborný pokus přepisu kvalitní literární předlohy. Je omezena akčnost a dán větší prostor atmosféře, film vyzařuje náladu smutku a skryté obavy, které hlavní postavy musejí překonávat. Severská atmosféra každým coulem. ()

klaarka

film redukuje literární předlohu pouze na detektivní zápletku. jedinečnou poetickou atmosféru severu se režisérovi na plátno přenést nepovedlo. ()

sAreOn

Tento film jsem viděl večer myslím na ČT a přišel mi jako povedená komedie, bohužel. Ono to nebylo způsobené filmem samotným, ale stupidním dabingem, který nedával často smysl (aspoň mi to tak přišlo) a hlavně působil hodně dementně. Příběh byl zajímavý, ikdyž zase takové to kliše - supertajná organizace, kterou odhalí uplný amatér (už je to poněkud trapné). 30% (hlavně kvůli dabingu) ()

veverysiak

Prečudesne napínavý a interesantný film, mix krimi, sci-fi, mystery a drámy šľahnutý pochmúrnym a za ničím sa nenáhliacim severským prostredím a spiritom, ktorý podporili skvelé herecké výkony, hlavne z Julie som bol veľmi príjemne paf, vlastne je až na neuverenie, koľko hviezd sa tu zišlo a aký silný a paradoxne nenápadný kúsok z toho vzišiel, takže 80%. ()

joseee

Film má zvláštnu atmosféru, ale s protagonistami J. Ormond a G. Byrne dostáva úplne iný rozmer ako sa píše v knižnej predlohe. Kniha a film sú samozrejme úplne iné vyjadrovacie prostriedky a ťažko ich porovnávať, ale ja to napíšem - papier prináša mrazivú, temnú a zároveň čarovnú eskimácku príchuť. Po prečítaní knihy, je film už iba zaujímavý americký thriller so sympatickou hlavnou hrdinkou, ktorý spríjemní ležanie na fotelke, keď sa vám nechce v noci spať alebo chodiť po krčmách. V princípe by som film hodnotil ako to lepšie čo prináša bežný večerný televízny program (7/10). ()

Sathana

Nevadí mi ani tak odchylky od příběhu oproti knize, to, že něco se vynechalo a něco úplně změnilo, vadí mi, že vynechali věcí příliž, takže je příběh zkratkovitý, v některých místech vypadá film spíš jako náhodné a nesouvisé zázlesky podivných výjevů, které nedávají smysl a domyslíte si je jen díky knize... Chybí také typický sarkasmus a drsnost Smilly Jaspersenové a její přemýšlení a rozuzlování Izaiášovi smrti, které celý příběh, celý děj, dělá výjimečným. Celý snímek je surově okleštěný a odfláklý a ani herci nebyli nic moc. ()

De Large

Velmi pekný príbeh. Povedal by som, že akési voľné pokračovanie Aktov X, ale ako vidím, nevšimol som si to prvý :-) Napriek tomu - minimálne rovnako kvalitné. Dve hodiny sa človek nenudí a to je v dnešnom skôr výnimka. Dávam 5*, pretože na svoju kategóriu i celkove je na vysokej úrovni. ()

Aranel

Knižní předloha Petera Høega mi "způsobila" jeden z nejsilnějších čtenářských zážitků posledních pěti let. Při sledování filmu se ale nic podobného neudálo. Samy o sobě by mne Stopy ve sněhu, které vyprávějí na rozdíl od knihy ve třetí osobě, určitě zaujaly. Detektivní příběh s neobvyklou zápletkou putuje ke konci dobře vyměřenými kroky, nic není vyzrazeno předem či náhodou, zvláště Smilla opravdu jedná chladně a promyšleně a mechanik jí odpovídajícím způsobem sekunduje. Co ale oproti knize postrádám a nedovedu si odpustit, je konkrétnější pohled na duševní vývoj a pohnutky postav. V románu, který píše Smilla v první osobě, dostávají její myšlenky, úvahy a soukromé komentáře k případu i zúčastněným osobám mnohem více prostoru. Režisér August snad tyto ambice ani neměl, ale pro mne je to důvod snížit kvalitnímu filmu hodnocení na 3*. ()

Chlo0opek

Hlavní role by mně seděla přímo na Sandru Bullock - dokonalá, nepřemožitelná hrdinka, která zvládne cokoliv, ve filmu, který je dlouhý a nezáživný jak pracovní doba.. Prospěl by mu důkladný střih-některé scény mně přišly, že jsou tam jen kvůli prodloužení filmu. A zápletka také slabota, dost předvídatelný děj, prostě "B" jak vyšité.. ()

Johgas

Nevím, nějak mě to nevzalo. Druhý den po shlédnutí filmu jsem už nevěděla, na co že jsem se to dívala. Dobré herecké výkony, to ano, ale jinak mě to nezaujalo. ()

Jankocour

Neuvěřitelně nudná a hloupá hovadina se známými herci. Etnická eskymačka co kupodivu vyrostla v sexy modelku vyšetřuje smrt svého malého eskymáckého kamaráda. Rozum zůstává stát nad těmi jásavými komentáři. ()