Tarzan, opičí muž

• USA Tarzan, the Ape Man (více)

Mladá žena Jane Parker se po smrti své matky připojí k výpravě svého otce do hlouby Afriky. Výprava postupuje směrem na území, kde má žít africká legenda Tarzan, údajně napůl člověk a napůl opice. Parker chce objevit takzvané vnitřní slané jezero, o kterém se dozvěděl ve starých egyptských záznamech. Ve chvíli, kdy se výprava po mnoha těžkostech dostane na břeh jezera, je napadena domorodci. Nosiči jsou povražděni a Parker s dcerou a ještě jedním bělochem zajati. Naštěstí je nedaleko Tarzan... (oficiální text distributora)

Cement73 odpad!

Táto dementná úbohosť si skutočne zaslúžila všetky maliny roku, tak ako boli navrhnuté. Režisér je alebo úplný amatér alebo tupý zvrhlík. Vidiac tie kreténske pohlady Jane ma chytali mdloby. Miešanie orangutanov a šimpanzov... Jazda na malom tuším že indickom slonovi v afrike... Tento výplod by mali zakázať. Fuuuj ()

majo25

Silne podhodnotený film. Aj keď sa nejedná o svetoborné áčkové dielo, v dobrodružno-výpravnom žánri si svoje zastane. K čomu mu dopomáha vždy skvelý Harris a celkom kvalitná výprava. Má to atmosféru, trochu napätia a Tarzan sa približne správa naozaj tak, ako by sa asi správal človek, ktorý v živote nevidel bielu ženu/civilizáciu - teda žiadne inteligentné gestá či schopnosť okamžite sa priúčať západnému prejavu. Bo Derek sa vo filme rada vyzlieka, ale to jej myslím napriek jej anorektickej postave nebude žiadny chlap vyčítať, pretože je fešanda. Scéna, kde ju nahú tvrdo drhnú, je na nezabudnutie. Trochu sa to síce nezlučuje s rodinnými scénami v podobe cvičných zvierat okolo Tarzana, súboji s veľkým hadom či bieleho domorodého kmeňa, ale na celkový dojem to má menší vplyv. Stopáž sa však mohla stenšiť. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1982 : VÍŤAZ (1) : Najhoršia herečka - Bo Derek, NOMINÁCIE (+5) : Najhorší film, Najhorší herec - Richard Harris, Najhoršia réžia - John Derek, Najhorší scenár - Tom Rowe, Gary Goddard, Najhorší nový herecký objav - Miles O'Keeffe. ()

iXtr3m3

Kedysi dávno pradávno som to videl na klasickej VHSke v sumultánnom rýchlodabingu a bol to zážitok. Bo Derek by som si v tej dobe prial pri sebe. Na druhú stranu je to príbehovo chudobné až chudé na kosť a nepomohol tomu ani veterán Richard Harris. Dve hviezdy za dve krásne Bo Derekine kozičky? Ale teraz vážne. Nebolo by to márne, film nie je až tak zlý, ale jednoducho skrz naskrz priemerný, aspoň čo sa týka príbehu a hereckých výkonov. Nebyť viackrát nahej Bo Derek aj full frontal, tak neviem. Čo sa mi ešte rátalo, tak samozrejme scény spracovania ľudožrútskej akcie. Taký malý predchodca resp. medzičlánok medzi hnusnýmia inak totálne o ničom Canibal Feroxu a potom stále relatívne novým a čerstvým Green Infernom. ()

Autogram

Stihol som len záverečnú scénu, teda niekoľko minútový milostný súboj trojice on (Tarzan), ona (nahá) a opica (orangutan) a ľutujem, že len z komentárov si môžem predstaviť, čo bolo vo zvyšku filmu. Režisér sa tu asi naozaj vybláznil, aby zvečnil ani nie svoj talent, ale to, čo bolo na jeho manželke najkrajšie. ()

• Miles O'Keeffe v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)