V karavanu po Maďarsku

Česko, 2023, 27 min

Scénář:

Kateřina Lhotská

Vica Kerekes (průvodce)

Karavan dále ujíždí prosluněnou krajinou až do města Székesfehérvár a nedalekého hradu Bory-vár. Ten nebyl postaven jako šlechtické sídlo. Místní architekt a sochař hrad postavil na důkaz lásky ke své manželce. Také sportovních možností je v okolí mnoho, a jinak tomu není ani u jezera Velence, kde rovinatá krajina a dlouhé břehy lákají k projížďkám na kole. Kromě vinic si Maďaři zakládají i na rozlehlých ovocných sadech. V jednom takovém se Vica zastavila a nebyla to náhoda. Z místních meruněk se tu vyrábí vyhlášený ovocný destilát. V městě Szentendre pak objevuje nejen malebné uličky s lokálními produkty, ale také blízký skanzen, který uchovává lidovou architekturu a představuje dřívější způsob života v maďarských regionech. (Česká televize)

Mallinali

Mládež má dotykový obrazovky, naše generace má dotykovou zrzku Vicu. V pořadu se neobjeví nikdo, koho by si vlastníma rukama neosahala. Šťastní to lidé. A to Maďarsko tu taky vypadá hezky, na rozdíl od slovenské série nevadí, že se jede po provařených památkách, pač tu stejně většinou známe leda termály a někdy parlament. ()