Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JohnSmith

Hodně chladný, v dobrém slova smyslu, horor. Napětí je dostatek, k tomu klasicky hudba samotného režiséra a pěkná Jamie Lee. co víc si od hororu přát. ()

lykan9

Jako 1000 hodnocený film jsem se rozhodl shlédnout hororovou klasiku a musím konstatovat, že jsem byl v případě Mlhy, u kterém jsem si myslel, že nemohu sáhnout, díky hororovým ikonám Johna Carpentera a Jamie Lee Curtis, vedle, zklamán. Celé mi to přišlo nudné a to i přesto, že celek byl vizuálně líbivý. Očividně to vypadá, že ve chvíli, co si pustím horor s Tomem Atkinsem, tak nebudu potěšen. Škoda. ()

liuk

Bylo by mnohem lepší, kdyby důvod, proč se mlha zjevuje nebyl ve filmu snad vůbec objasňován. Ten je totiž tak stupidní, že zakazuje jít nad průměrné hodnocení. Jinak je ale její útok na městečko zvládnut skvěle, mlha válící se na náměstí, válící se po silnici, tajemné zašedlé postavy z ní vystupující. Nejvíc jsem se asi bál o rádiovou hlasatelku vysílající z majáku na pobřežním mysu, její touha zachránět svého syna mi k srdci přirostla. Bohužel klišoidní konec v kostele, který má opět prvopočátek v začátku mého komentáře, atmosféru opět zabijí. Fog není film, u kterého se budete bát, ale napjatí, kdo to celé přežije ano. Lepší 3*. ()

zigíš

Po tých rokoch ma to až dojíma čo Carpenter dokáže na tých malých lacných synťáčkoch vylúdit za zvuky ..atmoška lepkavá jak leproidný námorníci a hustá jak tá hmla ()

Ravi

Atmosferický horor, který drnká na nervy tak dlouho, jak to jenom vydržíte a pak náhle nic, jen mlha. Zajímavý a nevšední snímek s dobře realizovaným nápadem. 75% = 4/5 ()

Autogram

Naštvaná hmla sa plíži od mora a všetkých zabíja hákmi. Nevedel som, či sa mám báť alebo rozmýšľať o zmysle filmu. Nenašiel som ho, veľké sklamanie. ()

KASUGI

S hodnocením tohoto hororu mám vždycky problém a většinou záleží na momentální náladě. Abychom si rozuměli, ne že bych se rozhodoval, jestli je dobrý, nebo špatný. Já se vždycky rozhoduju, jestli je výborný, nebo vynikající. Nevím jak to Carpetner dokázal, ale za ten minimalizmus na všech postech - gore, masky, rozpočet - bych jiné filmy poslal na pranýř. Tady mi to sedlo jak prdel na hrnec. Vše většinou jen v náznacích, zbytek na fantasii diváka. Ta atmosféra malého přímořského městečka mimo turistickou sezónu je depresivní v tom nejpozitivnějším smyslu slova. Těžko říct, jak by film vypadal s pořádným rozpočtem,  velkou porcí usekaných končetin, vyhřezlých střev a detailních záběrů na umrlčí piráty. Byl by ještě lepší? Nebo by ona úžasná atmosféra neviděného ztratila své kouzlo? Tak jako tak je to pro mě druhý nejlepší Carpenter (po Věci pochopitelně) a dá se říct, že by se i našlo místečko v nějakém užším hororovém top. Do patnáctky každopádně. ()

Almásy

akoze cele je to skor ako scooby doo haloween special, ale ducharske horory ja velmi mozem a velmi mozem ked je zena v hlavnej ulohe. excelentna atmosfera, super scenar a perfektny koniec. ps: pali asi som fakt divny.. ()

Jello Biafra

Na svoj veleúspešný Halloween navázal režisér John Carpenter duchárským príbehom o pomste zo záhrobia. Aj keď film nezaprie nízkorozpočtový pôvod, dusná atmosféra kombinovaná so strašidelnou hudbou si vás podmaní aj dnes. Z hercov vyniká mladá Jamie Lee Curtis. ()

Anticque

Nevím co si mám myslet, už od začátku je hlavním tahákem dobrá atmosféra, která drží film po celou dobu. Všude kam se podívám je mlha, a stačí se pootočit a dostanete hákem do palice. Carpenter je zajímavý režisér, který patří mezi nejlepší horrorový režiséry vůbec, ale Mlha si myslím, že patří mezi jeho průměry. Dávám 65%. ()

solskjaer

Žádný zázrak. To co možná kdysi nahánělo strach, mě v dnešní době přjde k smíchu. Dýmovnice a všude hromada baterek spolu se svítícíma očima v barvě rudě červené. Ne ne, tohle už je na dnešní dobu hodně vyčpělé. Atmosféra byla celkem dobrá, ale v žádném případě nebyla strašidelná. Příběh byl jednoduchý a nalajnovaný od začátku až do konce. Nevím za co bych měl dát lepší hodnocení než 3 hvězdy, naprostý průměr, který možná kdysi naháněl strach, dnes však jeho kouzlo pod vlivem moderních technologií zcela vyšumělo. ()

vitekpe

Paradni oldchoolovy horurek, tak jak to mame radi. Atmosfera, hudba, chytra kamera, dobre zahrano, bezvadne obsazeno. ()

Sdoom

Docela fajn temná atmosféra je asi největší devízou tohohle filmu, který ale jinak trpí klasickými neduhy hororů staršího data. Nelogičnost v chování postav, laciné efekty, absence kvalitních lekaček/zapamatování hodných scén. Ale celkově to bylo docela v poho koukatelné, herci příjemní a tak to stačí na 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Han22

Novou verzi radši nehodnotím, to bych šel do mínusových hodnot. Ale od originálu jsem čekal hodně - slavný film, od Carpentra kterého miluju. Jenže ani tohle nebyla žádná sláva. Film působí hrozně staře, celý děj se šíleně vleče, postavy jsou mi ukradené. Valící se mlha mě vyděsit skutečně nedokázala (třeba takový Mist od Kinga to zvládl s přehledem) a nezvládli to ani podivné svítící zobmie. Finále je celkem fajn, ale jinak nuda. EDIT: Na druhé shlédnutí musím uznat, že je tu celkem fajn atmosféra, jinak zbytek výtek platí. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... tý jo já zas viděl asi úplně jinej film či co! Tahle Mlha je totiž jeden z nejstupidnějších horůrků co sem kdy viděl a nebylo jich málo. Báchorka na začátku vyprávěná námořníkem mi dost napověděla, že tento kousek nebude tím co jsem očekával a nespletl sem se. Postava moderátorky rádia je tak neuvěřitelně protivná, že bych ji něčím praštil - hlavně když začne s varovným vysíláním na záchranu syna. A vůbec celý ten film už od začátku mi byl něčím hrozně protivný. A jakmile se oběvily temné postavy ve městě, chcal jsem smíchy. Hlavně při vraždě babky hlídačky. Vole! Je hustá mlha, vypadne proud a klop klop na dveře. Babka pošle děcko do pokoje a aniž by se zeptala kdo tam třeba!!! prostě otevře dveře. Tam jen strašidelná mlha a nikde nikdo. Baba ale nezaleze, jenom pořád posílá kluka do pokoje a tvrdne v těch zatracených dveřích tak dlouho, dokud se nevynoří "děsivá" smrtící ruka...ufff...néééééééééé! To je parodie? Vlastně nikdo z obětí se nezeptal kdo tam, než otevřel...divný ne? Postavy námořníků na konci s červenýma očima sou už ovšem fakt totálně k popukání. Jinak u většiny scén jsem věděl asi 10 minut dopředu co bude dál... No Johne - tvoje filmy holt asi nebudou můš šálek... ()

charlie_ando

Antonio Bay je malé městečko na pobřeží Tichého oceánu a jeho obyvatelé se právě připravují na oslavu sta let od založení jejich domova. Nekonečná mořská hladina kolem nedalekého Spivey Pointu však ukrývá strašlivé tajemství. Režisér John Carpenter na to šlape hned zprudka od úvodu, protože po půlnoci je přeci šťastná hodinka duchů a v doposud poklidném městečku se dějí zvláštní až strašidelné věci. Budování hutné atmosféry strachu a tajemna se tedy daří na jedničku (i díky povedené Carpenterově hudbě), ale po razantním nástupu jako, kdyby ztratil film trochu tempo a divákovi v celku snadno odhaluje jednotlivé kousky skládačky. Celé vyprávění rámuje vysílání moderátorky rozhlasové stanice KAB, současně i majitelky majáku na Spivey Pointu Stevie Wayne s podmanivým hlasem Adrienne Barbeau. Před tajuplnou zářící mlhou se totiž nikdo neschová a na prvními oběti nemusíme dlouho čekat, jsou jimi při opilí rybáři, zábava tedy může začít. Vcelku napínavá jednohubka, na které je už znát neúprosný zub času (ale originální masky jsou i potěch letech stále super). ()

borec999

Presne chápem všetkých, ktorým sa Hmla páči i nepáči. Odporci budú namietať, že je Hmla až príliš pomalá, jumpscaremi sa šetrí, scenár je až strašidelne jednoduchý a s postavami sa príliš nepracuje, resp. sa moc o nich nedozvedáme. Všetko z toho je pravda. Ja však patrím do druhej skupiny a Hmla sa mi aj napriek tomu, že vek na nej poznať, páčila. Dôvody: zaujímavý námet, záverečné vysvetlenie toho kto čo a prečo a hlavne: ATMOSFÉRA. Napätie sa buduje pomaly, postupne, sprvu ani nevieme čoho sa vlastne bojíme, všadeprítomná hmla tomu dáva správny šmrnc a viaceré sekvencie sú parádne nasnímané. A mne osobne stačilo k spokojnosti aj takto málo a dusnú Hmlu som si užil. Slabšie 4* a 70%. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook