Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JohnMiller

Carpenterova hororová klasika ktorá je výborne nakrútená obsadenie má slušné soundtrack príjemne strašidelný , ale na majstra hororu je tu až moc vysvetľovania čo filmu podľa mňa iba škodí. Je tu málo strašidelnej atmosféry skoro žiadna gore scéna. Horor ktorý má iba tú slabosť že je Carpenterov seknutí medzi takými veľdielami ako sú Halloween a Vec. ()

Dexter1

Carpenter znovu vytvoril výbornú atmosféru a film je napínavý takmer dokonca. Najviac ma potešilo, že tam nebehali polonahé teenagerky, ktoré chce niekto zabiť. Takto by sa mali točiť horory - žiadne zbytočnočné zábery, či strihy, že ani nevidíte čo sa deje a mať skvelú strašideľnú atmosféru. ()

Colonist

Co se týká hororů Johna Carpentera, tak mi Mlha přišla jako slabší kousek, ale to neznamená, že by se jednalo o špatný film. Určitá atmosféra a pár silných momentů se zde najde, leč na žádný z dílů Carpenterovy Apocalypse Trilogy to prostě nemá. Bavil jsem se, postavy byly sympatické, ale toho napětí mohlo být víc. 3 a půl. ()

kajas

Tahle hororová klasika mi bohužel vůbec nesedla a úplně nejvíc jsem přála smrt té rozhlasové moderátorce (možná to bylo způsobeno dabingem, ale ta ženština mi neskutečně pila krev). Pochválit tak můžu jedině Carpenterovu hudbu. ()

Fanucci

No není to špatné, ale skoro vůbec jsem se nebál. Pirátské vraždění probíhá stereotypně a jenom to ve vás hrkne, když se v momentu vraždy k obrazu přidá i hudba + kvalitní zvuky (audio část filmu je celkem povedená). Navíc příběh se mi zdál až moc jednoduchý...Carpenter mě tímto filmem trochu zklamal. ()

GILLWANDER

Film zo začiatku naberá potrebné tempo (skvelá atmosféra, hudba) a začína to vyzerať fakt sľubne. No vydarený úvod vystriedal stred a s ním i istý pomalý úpadok celého filmu. (atmosféra bola čoraz viac odhalovaná a film bol rýchlym nezaujímavým tempom zavŕšený). Záver to už len potvrdil. Úvod za 5, zvyšok za 3. A u tej trojky by som aj zostal. 70% ()

Eldrick

Carpenter a producentka Debra Hill (v té době pořád zároveň jeho milenka, ačkoliv se ženil s hlavní kozatou představitelkou  Adrienne Barbeau) se inspirovali klasickými duchařskými příběhy, pomstychtivými mrtvolami z EC Comics a výletem do Stonehenge a přišli s jedním z nejlepších nízkorozpočtových hororových výtahů: magická mlha přivádí pirátské duchy s leprou, aby rozpoutali svůj hněv v malém přímořském městečku. THE FOG je skvělý strašák s ojedinělou komorní atmosférou, vynikajícími vizuálními prvky, chytrou režií scén, fantastickou hudbou a dobrým obsazením. ()

janek85

Na 5 hvězdiček to nebylo tak dokonalé. Atmosféra filmu byla opravdu děsivá, ale nebyly moc lekačky a i výkony herců nebyly k zahození. 80% ()

gumli

Tak toto už hej,výborný Carpenter,bez debaty.Jeden z jeho najlepších filmov.Pri sledovaní som pomaly cítil chlad z tej hmly.Jednoduchá ale veľmi účinná hudba,ktorá je tiež dielom Carpentera.Dnes už klasika v svetovej kinematografii.Film má zvláštne zlovestné a pomalé tempo,a to robí takým akým je.Je voľne založený na románe od Jamesa Herberta.Aj keď je to dosť jednoduchý film,hlavné je,že to funguje.A atmosféra je tam úžasná,to má malo filmov.Remaké tohoto filmu už nebolo ani spolovice také dobré. ()

BoredSeal

Mlha je typickou Carpenterovou nízkorozpočtovou klasikou z jeho raného období a pro mě jeden z VHS hororů mého dospívání. Návrat po letech k ní nedopadl narozdíl od jiných mistrových klasik úplně dobře. Samozřejmě dokáže JC vykouzlit tíseň, pěkný širokoúhlý záběr postav v mlze v kostele a vše ozdobit synťákem. Ale Mlha má problémy vyplnit jednoduchý duchařský příběh zábavou, mezi zátahy naštvaných lepráků s háky se prostě tak nějak povídá o ničem a panuje občas i zívačka. V rámci Carpenterovy kariéry z dnešního pohledu zestárlý, ne tolik intenzivní horor. ()

honajz2

Ten děj plyne i v hodině a půl docela pomalu, ale naštěstí to není na škodu, jelikož to nenudí. Naopak to docela napíná, sice ten prostředek je takový volný, ale nevadí, pořád je to zajímavé. Dokonce tady fungují i lekačky, především na začátku, kde jsem se asi během prvních 16 minut lekl snad čtyřkrát. Ony fungují hlavně proto, že to přijde naprosto náhle a nečekaně, ne jako v ostatních hororech, kde někdo chodí v noci po domě a do toho hraje temná hudba, ne, tady to přijde klidně uprostřed rozhovoru v kamionu, takže to sotva někdo čeká. A to se mi na tomhle filmu líbí nejvíc. I ta atmosféra docela funguje. 5* ()

balba

Vynikající horor mistra hrůzy.Rostoucí napětí , podmanivá hudba , dobré herecké výkony a udivující atmosféra hrůzy , vyvolaná tak obyčejnou věcí , jako je mlha. ()

Martin741

Mlha od Johna Carpentera je celkom podareny horor. Sice to nemalo taku atmosferu ako Spielbergove Jaws 1, ale aku-taku predsa len hej. A nebyt toho konca, kde mi je presne ako na tacni naservirovane, kto, co a preco vrazdil, dal bych aj 5 hviezd. Takto iba 70 % ()

rakovnik

Jednoduchý horror, který se tváří, jako by byl staršího data vzniku. Atmosféra občas lehce zhoustla, ale komentátor z majáku napětí nezvětšil o mnoho. Navíc mnoho scén se odehrávalo ve skupinkách lidí a to atmosféru vždy uvolní a zlehčí. Ovšem nápad zápletky byl velice dobrý, rozuzlení ale odbyté. ()

Rodriguez

Tajemná atmosféra, výborná hudba a zajímavý scénář dodal filmu The Fog (Mlha) skvělý náboj, který na svou dobu byl zcela výjmečný. ()

cariada

Slušný horor o mlze co zabíjí. Má to moc krásnou ponurou atmosféru. Jo před mlhou jen tak neutečeš a zvlášt ,když v té mlze cosi je a co vraždí. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook