Démon ve mně

• USA It Lives Inside (více)

Teenagererka Sam se zoufale snaží zapadnout do kolektivu ve škole. Trápí se kvůli svému indicko-americkému původu, chtěla by být jako všichni ostatní. Saminu nejistotu ještě umocní podivné chování její nejlepší kamarádky Tamiry. Tamira se najednou všech straní a neustále u sebe nosí zavřenou, prázdnou sklenici. V návalu vzteku při hádce Sam Tamiřinu nádobu rozbije. Nevědomky tak uvolní prastarou démonickou entitu, která její kamarádku unese. Sam je rozhodnuta udělat cokoli, aby svou přítelkyni zachránila… Démonovu moc však živí osamělost jeho obětí. Samina realita se mění v děsivé vize, propadá se do hlubin šílenství. Sam musí přijmout svůj původ a dědictví, aby měla šanci přežít… (Bioscop)

BlackTom

Ach u Šivy, to zas bola nuda... Horor v odtieni mocca o tom, že nemáš zavárať každú kokotinu. Inak také pandžábske V siedmom nebi. Final fight bol stále prehľadnejší a lepšie nasvietený, než posledná bitka v GoT. Smrdí to Netflixom, ale NF to nie je, milý pane... Ring-ding-dong! ()

Adramelech

Film poukazuje na jeden málo známý problém multikulturalismu. Mladí migranti ze zemí třetího světa ztrácejí kontakt se svými kulturními tradicemi. V rodinách se sice ještě slaví příslušné svátky, ale esoterické jádro duchovních nauk se vytrácí. Pak ovšem není divu, že jedna holka transportuje démona ve sklenici se šroubovacím uzávěrem a druhá holka, která už ani na démony nevěří, jí tu sklenici rozbije. Ve starověku se démoni zavírali do měděných nebo bronzových nádob, které se něčím ušpuntovaly a otvor se pak ještě zalil olovem, do nějž se vtiskla příslušná pečeť, aby démon nemohl zátku vyrazit. Do sklenice, děvenko, můžeš zavřít jen něco relativně neškodného, třeba bludičku, pokud si ji chceš prohlédnout, trochu s ní pokecat a za pár dní ji zase pustit. Ale i tak musíš vědět, jak ji přinutit, aby do té sklenice vlezla. Každopádně se „lahvování“ démonů v Indii nikdy moc nevžilo. Samina však nad ničím takovým nepřemýšlí, daleko víc ji zajímá, jak by se integrovala s jedním bílým Američanem. Jenomže to by nesměla rozbít tu sklenici. Démon už je venku a pěkně si Amíka podá. Poté má Samina sen o tom, že ji pronásleduje démon, zjevně s úmyslem natrhnout jí prdel. Děvče utíká, upadne, dál prchá po čtyřech, tedy vlastně ve vhodné pozici – a pak se s křikem probudí. Samina se svěří učitelce, vypráví jí o smrti svého amerického přítele a o svých zážitcích. Sice sama dobře nechápe, co se děje, ale přesto je schopná vše plasticky popsat. Učitelka správně porozumí podstatě problému a identifikuje démona coby entitu patřící do kategorie pišáčů (překladateli titulků, polepši se!), kteří jsou ještě horší než neblaze proslulí rákšasové. Zbytek filmu už okultně moc nesedí, ale zato je pěkně dramaticky vyšperkovaný. Pro příznivce esoterických hororů veskrze akceptovatelný film. ()

bobstock

Nebojte, neviditelného démona z indických báchorek se nakonec dočkáte, jak v digitální podobě, tak v hezkém gumovém kostýmu. 45% ()

Wancohoff

Ale ze uplne obycajny priemerny ducharaky film, kde najstrasnejsi je zvuk, ked si to riadne vypeckujete.v demonovi som videl velky potencial a ocakaval som trhanie tiel niecim neviditelnym. Naopak vrazdy su uplne odflaknute. ba co viac , na zaciatku krmi demona v tégliku kuskom masa, a ked demon zabija, z nikoho si neukusne.uz asi nebol hladny..a ked sa nam ukaze v plnej gumenej kráse, tak rozdava len facky ako daka ženská. 35% ()

Flopik

Nuž, Bishal to nezvládol a z celkom zaujímavého námetu nám priniesol túto nudu. Indický démon mohol byť slušné oživenie, bohužiaľ väčšinu filmu sa skoro nič nedeje. Atmosféra je nijaká, strašenie žiadne a príšeru nám ukážu na pár minút ku koncu. Niekto ju chváli, mne prišla ako prerastený jašter a záverečný fight ako paródia. Veľkým plusom je hlavná hrdinka na ktorú sa veľmi dobre pozerá a ktorej fandíte. No a druhým plusom indická tématika, ktorá to mohla skvelo nakopnúť, potenciál ale ostal zabitý. Za mňa nie, a 2*. ()

dannyyy

Nijak jsem se u filmu nebavil. Podobných jsem viděl již opravdu mnoho. Tady skoro nikdo ani neumře a bubák je jak z dětského fantasy filmu, takový bubák mozkožrout. ()

BOURQUE

Démonický horor, ktorý s indickou ingredienciou sľubuje niečo viac, ako tuctové záležitosti daného žánru. Bohužiaľ, scenár a vedenie príbehu spíš pripomína nejakú rozšírenú verziu nejakej nie príliš vydarenej epizódy seriálu Supernatural. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

panvasik odpad!

Nikdy jsem neměl větší chuť odejít z kina, jako právě u tohoto filmu.... Jediné positivum filmu, byla hudba, která byla chytlavá, ale to je tak všechno... 5% ()

Daiker

Zklamání...  Nudné, postavy nesympatické, příběh etno divný... Asi dvě jakože strašidelné dobré scény (skříň, houpačka)... Celkově mě to ale nebavilo... ()

John80

2 kamarátky z detstva indického pôvodu, kde jedna z nich vypustí monštrum démona zo skla , ktoré sa pri menšej hádke vysmykne z ruky a rozbije sa.Jedna z nich zmizne a tá druhá sa podujme na jej hľadanie, medzitým pribudnu aj ďalšie obete.Ducharsky horor 3* ()

RAFT

Horor nic moc další z těch nudných filmů. Démin, který terorizuje holku.film  jedna velká nuda. Za mě 40% ()

Venom666

První polovina filmu vypadala nadějně, ale pak to slábne a slábne. A démon se teda moc nepovedl škoda mohl to být dobrý horor. 2,5 ☆ ()

xxmurphyxx

Ježíš, to zas bolo za kokotinu. Toto môže ozaj vyľakať len nejakého matelka z Bratislavy, čo v živote nevidel zaváraninový pohár u starej mamky v špajzi, alebo vrieskať strihnutú cigánku. Bez napätia, bez nápadu, bez atmosféry, bez goru, bez zaujímavých hercov, bez ničoho. Strata času s týmto milión krát otrepaným námetom. ()

kacir

Toto tu už bolo toľkokrát že až, aj keď.. Budem spojlovať. Film o cigánke, ktorá nosí démona v pohári od uhoriek, druhá cigánka jej ho rozbije a odsere si to jediný beloch. Posrať sa z tohto môžu akurát 12 ročné deti a ešte možno cigáni. ()

tsatsiki

Tohle byla velká slaňování Nudný scénář, nudné herecké výkony a celé to bylo zdlouhavé a nudné.Nemělo to žádnou dynamiku a vlastně jsem byl rád, když šli titulky, to bylo to nejzajímavější na celém filmu.:)40%. ()

blondboss

Priemerne natočený hororový snímok, ktorého ťažiskový bod tkvie vo využití neokukanej indickej démonickej mytológie. Režisér indického pôvodu chcel divákovi naservírovať niečo, o čom tak často nepočuje a v zásade sa mu to aj podarilo. Podľa mňa to ale malo väčší potenciál a s charaktermi postáv, ako aj so samotným démonom, sa určite dalo vyhrať aj lepšie. Plusom je sympatická hlavná herečka. 55 % ()

brasek

Zúfalstvo! Príbeh je nesympatický a nudný. Miestami strašné škreky. Chabé napätie nám ponúkli filmári a aj to skôr vyvoláva odpor diváka sledovať tento príbeh. ()

david141474

Tak když je dneska ten Halloween, tak jsem si řekl, že si musím zajít do kina na nějakej horor. A tím byl samozřejmě Démon ve mně. Nic moc jsem od toho neočekával, sice jsem v kině viděl 2x trailer, ale to bylo tak vše co jsem o tomto filmu věděl. A když se naskytla příležitost, zajít si na to, tak jsem neváhal a skočil po tom po hlavě. Děj nebyl špatnej, ale nic světobornýho to taky nebylo. Postavy celkem ušli. Máma hlavní postavy byla většinu filmu strašlivě nesympatická, ale od scény kdy přišla k uvědomění, byla lepší a lepší, ale stejně se tam pak už skoro neobjevila. Herečka Megan Shuri nevypadala špatně a nejhorší výkon taky nepodala, takže její přítomnost, zvedala film trochu nahoru. Kdo si pamatuje jeden díl Noční můry v Elm Street, kdy si Freddy rozerval svůj ikonický svetr a ukázal všechny ty oběti, který má na svým těle. Tak tady se stalo úplně to samý. Tyhle 2 scény jsou si velice podobný. Ale postupný odhalování démona bylo skvělý. Kamera, která ho vždy snímala, když stál ve stínech, byla taky velice kvalitní. No a finální souboj, pokud by se to tak dalo nazvat, celkem ušel. No a co se týče finální scény, tak všichni snad tuší co by se mohli dít dál. 8/10 Jako nebylo to špatný! (Velký Špalíček - 31.10.2023) ()