5 dětí a To

Five Children and It

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2004, 89 min

zvláštních filmů pro děti je víc než bych čekal. po Řadě nešť. příhod je tu - ,,to". sice tu jde trošku o něco jiného, ale výsledek je podobný (soudím dle reakce mých dětí). jako dospělý oceňuji černý humor u horáciových experimentů a skřítkova moudra (,,tomuhle se v naší branži říká špatné přání"). prostě to beru tak, že za nás se točila pipi punčochatá a dnes se nás pokoušejí rozveselit ošklivé a zlostné postavy. tady to na mě několikrát fungovalo. jen to ponaučení nechám raději dětem. P.S: a stopáž je taky ucházející!(18.11.2005)

Celkom pekná rozprávka.(2.1.2010)

Nádherná fantasy pohádka pro děti, ale i pro dospělé. Moc se mi to líbilo(18.4.2007)

• dopitak

Uspávající ptákovina, která se nemůže líbit asi ani dětem. Norman Wisdom si v ní zahrál nějakého prodavače, do jehož výlohy narazí obří koule, uvolněná z podstavce následkem zběsilé jízdy dětí v autě. Norman je tu ve dvou scénách, na začátku 41. minuty jen zírá na auto, o několik vteřin později vyděšeně křičí, když se na něj ta koule valí. Hodně málo muziky.(22.8.2009)

• Štoček

Nesedělo a neklapalo...(8.9.2012)