Americano

Komedie / Romantický

USA / Španělsko, 2005, 95 min

Kevin Noland

Peter Golub

Joshua Jackson netypicky se zarostlou bradkou, krásná Leonor Varena a pro mě tak trošku nepochopená role Dennise Hoppera o chvílích partičky Američanů v Pamploně ve Španělsku. Dějově nepříliš silný film, ale něčím zajímavý. Pro zajímavost v Chrisově deníčku je i vstupenka na Petřínskou rozhlednu. Hudba nepříliš známí Sebastian Arocha-Morton a Peter Golub.(13.3.2008)

Připomělo mi to trip s kámoši http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=depeche+mode+never+let+me+down .(30.4.2009)

• Molly

Šíleně nudná exkurze do Španěl s protivnou průvodkyní a nemastnými-neslanými účastníky, na které – ač jsme spolu strávili celých osmdesát minut (a že se zdály jako věčnost) – se mi nepodařilo napojit, a tak mi jejich osudy nemohly být lhostejnější. Příště radši sáhnu po Cestománii, gracias.(17.2.2010)

• ArdathBay

Co to mělo být ? Už když jsem v úvodních titulcích viděl jméno Dennis Hopper řekl jsem si : a dopérdele, to asi bude průser ! (Schválně : v čem dobrém hrál od roku 1994 (áno nebezpečná rychlost) ?. Španělská příroda fajn, ale co děj ?? Místy naprosto nesmyslné dialogy. Jak by se mohla naše čtyřka potkávat ve městě jen tak náhodou když tam je mraky lidí ? Jak mohli najít Chrise a přivést mu to kolo ? A jet na těch kolech přes noc do rodné vesnice místní španělky ? Těch otázek je víc, než odpovědí a ty nepřicházejí. Posledních 5 kapitol jsem přeskákal, protože jsem na TO absolutně neměl nervy a nepochopil o čem to mělo být ? Jestli o hledání smyslu života nebo o nčem podobném tak to děkuji prosím pěkně - NECHCI.(6.2.2008)

Opravdu dlouho jsem nezažil, aby mě film tak vzal. Ikdyž děj nebyl ničím zvláštní, ta atmosféra, to vášnivé Španělsko, uvolněný život, touha po dobrodružství. To vše ve mě vyvolalo pocity, které mi říkají, abych to zkusil také. Prostě lidé jako já, toužící po dobrodružství, nových krajích a nových kulturách, si přijdou na své.(2.1.2008)