Dotek Medúzy

• Česko Dotek Medusy (více)

Vosje

Další z filmů, na které se nedokážu nedívat. Sice je ten příběh trochu přitažený za vlasy, ale je vyprávěn tak sugestivně, že se jako divák ochotně nechám do té hry vtáhnout a Richard Burton, který hraje jako z partesu, jen pouhým pohledem dokáže, že mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě a z žaludku mám sněhovou kouli. ()

teketapa

Neskutečně děsivé. Ten film jsem viděla před lety a dodneška se mi z něj dělá husí kůže. Jeden z těch, na které se nezapomíná, i když je v podstatě neznámý... ()

Teron

Tady vidíte mysl, která se rozhodla nezemřít....Najděte mi člověka se schopností způsobovat katastrofy.... ()

ElFifo

"Plnej počet" a nejen za to, že takhle sugestivní a mrazivý zážitek si člověk v kinematografii 21.století jen tak neužije. ()

kedluben

v průběhu sledování jsem si uvědomil, že jsem to už viděl a postupně mi naskočilo jaký bude konec. nevadí. celkem napínavé s výborným burtonem. často takové "staromódní", kdy z toho je cítit doba vzniku. padání polystyrenových sloupů mě taky příliš neděsilo. jinak ale zklamáj jsem nebyl. ale jo, dobrý. ()

PlayBitch

Super podivana - temny thriller ze stare skoly, kde detektiv v podani Lino Ventury rozehrava paradni hru a John Morlar v podani Richarda Burtona odhaluje postupne svoje desivejsi a desivejsi stranky. ()

Gerge

Zajímavý námět neméně zajímavě zpracovaný, ale něco tomu chybí. Atmosféra není tak hustá, jak by mohla být, rychlejší spád by taky nebyl na škodu. Kladně hodnotím anglické prostředí a v něm operujícího francouzského detektiva. Herci jsou vynikající, zejména uhrančivý Burton a chladně-hypnotická/hypnoticky-chladná Lee Remic. Z technické stránky zvuk (efekty EEG) fungují bezchybně, líbivé kompozice, místy i nápaditý střih. ()

Vitex26

Ještě jako malé robě jsem u babičky ve skříni vyštrachal "véháesku" s tímto skvostem a nechal ji vplout do videomechaniky. To co jsem poté zhlédl na mne zapůsobilo takovým způsobem, že se vlastně divím, že dodnes netrpím urgentní inkontinencí. Uhrančivý pohled Johna Morlara (výtečný výběr představitele!) mne tehdy provázel po několik nocí, kdy jsem se budil zpocený hrůzou. Když jsem pak Dotek Medusy viděl po letech, musel jsem uznat, že je to pořád pecka, ke které dnešní filmaři mysteriózně a hororově laděných snímků stále musí hledět s úctou, i když pár pih na kráse by puntičkáři jistě našli. Kéž by ještě někdo dokázal vytvořit něco podobně atmosféricky podmanivého. ()

veverysiak

Jeden z filmov, ktorých prvé pozretie mi zostane v hlave do konca života, úžasný námet, mrazivé herecké výkony, vynikajúci scenár, už dlhší čas sa divím, že v čase remakeov o toto výnimočné dielo nikto nezakopol, takže 90%. ()

miza

Když jsem viděl tento film v kině za totáče docela jsem se i bál. S odstupem času jej vidím pokaždé rád.Mimořádné dílo a skvělí herci. ()

ALchemik

Film, který měl dvě hlavní role...Richard Burton a Lino Ventura ...Oba se však nikdy neobjeví ve společném záběru (krom postávání kolem nemocničního lůžka). Naprosto dokonalé herecké výkony a napětí, zvyšující se rozplétáním minulých a přibližováním se těch budoucích katastrof. Navíc ta hlavní má přijít až po konci filmu a zůstává tak na naší fantazii, jak si představíme výbuch jaderné elektrárny...A zničení Westminsterské katedrály a náraz letadla do výškové budovy byly dle mne natočeny velmi reálně (na tu dobu). Tohle všechno a ještě další nuance, které nedokážu moc popsat je na plnejch pět! ()

zigy

Film, který Vám na začátku bude připadat možná trochu zdlouhavý, ale postupujícím časem budete stále více připoutáni do křesla mrazivou a poutavou zápletkou. Závěr je nečekaný a aspoň pro mě překvapující. Výborní Burton i Ventura, i když....připadá mi, že Burton měl podobný výraz už v Kleopatře poté, co jej Kleopatra opustila.... a Lino zase hraje ty své policajty taky pořád stejně....tím chci jen trochu zmírnit to všeobecné nadšení, které zde panuje ohledně hereckých výkonů obou protagonistů. Škoda, že zde Lina Venturu nedabuje Vinklář, který jej dokonale namluvil v Sicilském klanu. Naopak Rimský se na ponurého Burtona hodí perfektně. Největším kladem filmu je atmosféra, která houstne a houstne.... ()

rytir1

Trvalo mi dlouho tenhle film najit, protože jsem ho vidél naposled někdy v osmi a pamatoval jsem si jen chlápka, kterýmu když bliklo EKG tak spadl kostel. Ale stálo to za to. Famtastické, désivé. Nejsem zastánce hororů, kor téch dnešních a tohle bych spíš klonil ke scifi než hororu, ale to je fuk, protože za 5 hvézd Burton rozhodně je. ()

Scaevola

To, co začíná jako běžná detektivka, se pomalu mění v hon na oběť. Připočtu-li k tomu mysteriózní podhoubí, uhrančivost Burtonových očí, skvěle vygradovaný scénář a konečně i nejisté vyústění, jedná se o dílo, které se otiskne v paměti... Naneštěstí jsem se však po většinu stopáže bavil sledováním drobných odkazů, které posléze příběh dovedně odhaloval, a nejsem si jist, zda právě toto bylo tvůrcovým úmyslem. ()

PeteBuck

Začalo to ako detektívka, pokračovalo ako Akty X až sa z toho stal mrazivý horor s koncom ako sa patrí. Z tohto filmu ma fakt zamrazilo. Veľmi príjemné prekvapenie. A okrem Richarda Burtona a Lina Venturu aj zopár ďalších, môjmu srdcu známych, hereckých tvári. Hlavne Jeremy Brett, alias Sherlock Holmes. ()

vandamator

Luxusní záležitost ve stylu Columba, které nadpřirozeno opravdu svědčí. Jediné mínus bych viděl v předvídatelnosti děje, ale herecké výkony a atmosféra, film posouvají na vrchol detektivního žánru. ()

fafejt001

KDYŽ jsem to viděl před mnooooha lety poprvé v kině za socialismu , byl jsem fascinován . To jěště lidi chodili do kin na filmy a věděli , proč tam šli , tedy za jakým účelem a nedělali z toho hromadný bufet , jako je tomu dnes . Takových filmů bylo v našich kinech velmi málo . Tohle byla na svou dobu dost PECKA , něco jako kdysi Čelisti od ,,špíílberga ". Mělo to napětí , výborné herecké obsazení , hudba a nečekaný závěr . Prostě ,,NABR UAN " . Dneska se točí jinak , samé efekty , děsivá hudba a divák odchází z kina vlastně vystresovaný a psychicky vyřízený . Tenhle film vám ukáže , že jsou různé netušené možnosti jedinců , které nelze pochopit . A to bylo zřejmě i smyslem tohoto filmu . ()

jopal

Z pohladu novodobej kinematografie si 4* nezasluzi, ale za napad a vizionarstvo * pridavam. Nepochybujem, ze v 1978 na svoju dobu to bol spickovy film. ()