Život je zázrak

Hungry Heart

Komedie / Drama / Romantický / Válečný / Hudební

Srbsko a Černá Hora / Francie / Itálie, 2004, 155 min

• RHK

Život je zázrak od Kusturici mi přinesl spíše zklamání. Balkánská dechovka byla sice výborná, filmový styl velmi osobitý, ale kombinace spousty zvířátek a kolejí nedokončené železnice v každém druhém záběru spolu s absencí napětí mne začaly nudit i přes zběsilé tempo. Nejvíce mi to připomínalo Jakubiskovy filmy, které se mi ale líbí více. Trailer: http://www.kustu.com/w2/en:ba_lveum(7.5.2010)

Podobně jako u Arizona Dreamu jsem měl zezačátku velké problémy naladit se na stejnou vlnu, na jaké byli Kusturicovi trhlí hrdinové. Zvláště humor bych označil za velmi, velmi specifický. Občas jsem se i zasmál, avšak tahle jízda na mě byla přecejenom moc šílená a chvílemi mi nedocházelo, o co režisérovi vlastně jde. Ale stejně jako u mnou výše uvedeného Kusturicova filmu se mi znovu moc zamlouvala hudba, která pěkně dokreslovala tuto divokou krajinu obydlenou až bizardními postavičkami různé národnosti a víry. Hodnotím ani ne lepším, ani ne slabším, prostě čistým průměrem. Jadranka: „Svět je jeviště a my jsme jen herci, kteří přichází a odchází...velmi slavný člověk na „Š“.“ - Manažer: „A nebyl to Schuster?“ - Jadranka: „Kdepak.“ - Manažer: „Nevím, né.“ - Jadranka: „Shakespeare!“ - Manažer: „Nesleduju anglickou ligu.“ (pozn. Bernard Schuster, německý fotbalový trenér)(25.6.2010)

Kusturica a jeho směsice žánrů, smíchu, pláče a balkánského temperamentu je kinematografický důkaz, že život je opravdu zázrak a stojí za to! Zkušená ruka režiséra s lehkostí zachycuje horkokrevnost Balkánu, jeho nespoutanou hudbu, nezřízené hodování či zápal do fotbalových zápasů. A navrch špetka absurdity pro ještě pestřejší menu!(24.1.2006)

• sochoking

Kusturica si kľudne mohol odpustiť tie debilné pesničky a aj tú pitomú Jadranku, ktorá mi s tým jej spevom pila krv neuveriteľne ! Je to len dˇalší film o buranoch, ale slabučkého odvaru a navyše s politickou témou, takže kedˇ tam padol prvý delobuch, k nasraniu sa už moc nechýbalo! Môj záver : veľmi slabé, kurevsky dlhé, mega nudné a brutálne otravné !!!(23.12.2010)

Mé první setkání s Kusturicou..to jsem tehdy ještě netušil, jakých šíleností je tento chlapík schopen. :D(26.6.2005)