poster

Život je zázrak

 • Srbsko a Černá Hora

  Život je čudo

 • Francie

  La vie est un miracle!

  (Francie)
 • Itálie

  La vita è un miracolo

  (Itálie)
 • SK název

  Život je čudo

 • SK název

  Život je zázrak

 • EN název

  Life Is a Miracle

 • EN název

  Hungry Heart

Komedie / Drama / Romantický / Válečný / Hudební

Srbsko a Černá Hora / Francie / Itálie, 2004, 155 min

 • gudaulin
  ****

  Dosavadním vrcholem Kusturicovy tvorby je pro mě Černá kočka, bílý kocour a po shlédnutí snímku Život je zázrak se na tom nic nezmění. Kusturica je velice talentovaný filmař a Život je zázrak to jen potvrzuje. Najde se tam spousta perliček, výborných záběrů a vymakaných scén, jen je to celé poněkud přeplácané, chaotické a vzhledem ke stopáži přetažené. Chtělo to nůžky a zejména v první půli nemilosrdně vystříhat takové ty balkánské "folklórní motivy". Je to trošku felliniovské nebo jakubiskovské, ve stylu magického realismu, místy to sklouzává do grotesky, ono vůbec je na Kusturicovi znát, že se snažil podat balkánskou občanskou válku tak nějak hrabalovsky pábitelsky, s humorným nadhledem a bez zobrazení válečných hrůz. Trošku to připomíná hašteření myslivců ve Slavnostech sněženek s tím, že zbrojní arzenál je v tomhle filmu početnější... V první půli se Kusturicova výpověď o jedné zmatené době v jeho zemi díky množství postav a motivů úplně ztrácela a uvažoval jsem dokonce jen o třech hvězdičkách, ale romantická linie srbského železničáře a mladé muslimky ve druhé půli všechno napravila. S nadhledem se dá tenhle film označit jako příběh novodobého Romea a Julie s happyendem podaný groteskní formou. Celkový dojem: 80 %.(3.4.2009)

 • Kass
  ****

  Musím přiznat, že první (koloritní) hodina mě příliš nebrala a nechala mě vůči filmu poměrně chladným. Ale s příchodem krásné Sabahy na scénu film získal zcela nový a osobnější rozměr. A ve výsledku se z něj vyklubala velmi příjemná a osvěžující záležitost...(29.11.2008)

 • sochoking
  *

  Kusturica si kľudne mohol odpustiť tie debilné pesničky a aj tú pitomú Jadranku, ktorá mi s tým jej spevom pila krv neuveriteľne ! Je to len dˇalší film o buranoch, ale slabučkého odvaru a navyše s politickou témou, takže kedˇ tam padol prvý delobuch, k nasraniu sa už moc nechýbalo! Môj záver : veľmi slabé, kurevsky dlhé, mega nudné a brutálne otravné !!!(23.12.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace