Život je zázrak

• Srbsko a Černá Hora Život je čudo (více)

Bosna 1992. Luka, srbský inženýr z Bělehradu, se usadí ve vesnici na konci světa se svojí ženou Jadrankou,operní pěvkyní, a se synem Milosem. Luka připravuje stavbu železnice, která přemění tento zapomenutý kraj v turistický ráj. Hluboce ponořen do práce a zaslepen přirozeným optimismem, Luka jako by ani nevnímal stálé hřmění blížící se války. Když boje vypuknou, Lukův život je vzhůru nohama. Jeho žena Jadranka se mu ztratí v objetí jednoho muzikanta, zatímco jeho syn je povolán na frontu. Luka s neutuchajícím optimismem čeká na svou rodinu, aby mohli odjet, ale Jadranka se nevrací a Milos se stává zajatcem. A pak potká Sabahu Život je zázrak je oslavou radosti ze života, lásky a humanity. (oficiální text distributora)

Svratkin

Film plný barev, kontrastů, tíhy i lehkosti. Stálé prolínání dokonalého s nedokonalým, několik osudů, které jsou svým způsobem odsouzeny ke střetávání, v němž se teprve ele ukazují a naplňují. Úžasně zpracované! ()

berows

koksík na koleji a kapela k tomu, jó na Balkáně teda uměli žít...hodně slabší jak ČKBK,ale příjemné ke koukání to jó... ()

lukas_flek

příběh se mi velmi líbil, ale bylo to na můj vkus moc rozvláčný a příliš teatrální. "postava" osla, který se míjel ve scénách během celýho filmu, mi vadila ()

Lonelybiker

Filmy E.Kusturici jsou pro mě dost zvláštní a asi jim nikdy dostatečně nepřijdu na chuť. V první hodině sledujeme bujaré pitky a různé minipříběhy postav horské vesnice a není to příliš záživné. Druhá půlka je mnohem víc epická a vidíme příběh lásky muže a ženy, která může skončit tragicky v těžké době války a něco se tedy konečně děje, na vyšší hodnocení to ale u mě není. Konec celého filmu je pak příjemný. ()