Shortbus sleduje osudy několika obyvatel New Yorku, kteří se potýkají se svými sexuálními a milostnými vztahy v undergroundovém klubu Shortbus, otevřeném pro lidi všech sexuálních orientací. Film ukazuje možné způsoby, jak najít odpovědi na stále se vracející otázky: jak milovat a být milován. Jak být šťastný... (oficiální text distributora)

easaque

začátek tohoto snímku může diváky odradit od dalšího sledování svými obscénními scénkami. Sexu je tam opravdu dost a možná i často zbytečně, přesto na mě působil důvěryhodně. Prvoplánovitý mi rozhodně nepřišel a vlastně byl pro mě zajímavý jako otevřená studie sexu o jeho vlivu na chování. Rozhodně je to kontroverzní snímek plný psychoanalitiky a natočený polodokumentárním stylem, který se ještě osvěžen uměleckými přechody. Příběh v tom moc nenajdete, i když se o jakýsi režisér pokouší. Tři hvězdičky si nejspíš zaslouží ... [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

darkrobyk

Ani jsem nečekal, že se budu bavit. Souhlasím s kleopatrou, že zdejší komentáře je radost číst. Člověk se u nich baví stejně, jako u filmu. Jinak se mi líbila nadsázka, to jasné mrknutí, že není vše doopravdy. Co se týká sexu, jistě, otevřený je dosti, některé scény jsou pornografické, ale celý film bych takto neoznačil. Jsou to jen prostředky, nikoliv účel. V době Internetu se už člověk na sex dívá poněkud shovívavěji...je ho všude tolik, že šokovat dnes není jednoduché ( netýká se zoofilie, nekrofilie a podobných odchylností.....) Film je především o vztazích, hledání a nalézání. ()

HAL

Film homosexuálního režiséra o sexu a svobodných sexuálních vztazích mezi lidmi a to nejen mezi gay a lesbičkami. Ignoruje veškerá společenská tabu a otevřeně zobrazuje a popisuje všechno to co lidé zažívají nebo o tom přemýšlí, ale téměř nikdy o tom mezi sebou nemluví a to nejen vážně a citlivě (nemohu říct že by na mě film působil šokujícím nebo znechucujícím dojmem), ale kupodivu i s nadsázkou a humorem - úvodní ejakulace je ještě na hraně nechutnosti, ale pozdější zpívání státní hymny třemi mladíky při vzájemném masturbování a orálním sexu mě vyloženě rozesmálo a scéna s dálkově ovládaným vibračním vajíčkem zasunutým do vaginy mi přišla skoro jako vystřižená ze starých grotesek (ano já vím, je to bizarní). 8/10 ()

Chrustyn odpad!

No, tak fakt nevim. Já vydržim opravdu hodně ale co je moc to je moc. Sice už žijeme v době kdy je ve filmu povoleno téměř vše ale stále si myslím, že v "normálním filmu" by takové věci jako je opravdu explicitně natočený homosexuální sex, masturbace která končí ejakulací do úst (mužských) a další podobné chuťovky, měly mít určitou cenzuru. Na druhou stranu jsem někde četl, že režisér je gay, takže mu to asi přišlo normální a pokud jsou na tom někteří z vás stejně tak běžte s chutí do toho. Pro mě je ale film, který se točí hlavně kolem gayů a transvestitů opravdu silný kafe. ()

rawen

Určitě zajímavý snímek, který se zaobírá téměř výhradně sexuálními záležitostmi a to bez obalu - pornografické scény nevadí, bylo by pošetilé točit podobný film s velikými cenzorskými nůžkami v levé ruce - Shortbusu bohužel chybí nějaký pořádnější konec a hlavně jsem moc neuvěřil motivaci jednotlivých protagonistů příběhu. Přítelkyně mi řekla, že prostě v tomto nerozumím ženám - nerozumím tedy v tomto ženám a dávám 6/10 ()

• Během konkurzu museli všichni zúčastnění předložit 10minutové video sebe sama popisující významnou sexuální zkušenost. Režisér takto obdržel cca 500 nahrávek. (Proroček)
  • Scény skupinového sexu se účastnil i sám režisér John Cameron Mitchell, kterého je možné na okamžik zahlédnout, jak orálně uspokojuje jednu z žen. Přestože sám Mitchell je homosexuál, v rozhovoru se vyjádřil, že ho to ono uspokojování ženy docela bavilo. (Mo.)

Prachy dělaj člověka

Prachy dělaj člověka

12.01.2007

Charlie Kaufman, slavný a Oscarem oceněný scénárista Věčného svitu neposkvrněné mysli, se rozhodnul režírovat svůj první film. To není žádná novinka, o filmu s prapodivným názvem SYNEKDOCHA se mluví… (více)