Zimní pohádka o splněném přání, oživlém sněhulákovi a také o tom, co je v životě opravdu důležité. Hlavní postavou rodinného příběhu je bluesový muzikant Jack Frost, který se probíjí tak akorát, aby dokázal uživit rodinu - manželku Gabby a jedenáctiletého syna Charlieho, který je nepříliš úspěšným členem místního žákovského hokejového mužstva. Chlapec touží po tom, aby táta trávil méně času na cestách a víc se mu věnoval. Právě před Vánocemi to začne vypadat, že by se Jackova kapela mohla konečně prosadit, když si jich jednoho večera všimne zástupce velké nahrávací firmy. A tak Jack nesplní svůj slib a nepřijde se podívat na Charlieho důležitý hokejový zápas. Místo toho hraje a snaží se získat smlouvu. Jako omluvu daruje Charliemu foukací harmoniku s tím, že je kouzelná, a když na ni zahraje, splní se mu to, co si bude v té chvíli přát. O Vánocích, kdy opět tráví většinu doby bez své rodiny, si najednou uvědomí, že takhle to nechtěl, a přímo uprostřed štace se otočí a vydá se domů. Bohužel tam nedorazí, protože zahyne při tragické autonehodě. Uplyne rok, opět se blíží Vánoce, Charlie hraje na harmoniku od otce a má velké přání. Chce, aby se táta vrátil domů. Velký sněhulák před domem ožívá. To se vrací Jack, aby dal do pořádku vztah se svým synem. Dělá s ním vše, na co si neudělal čas, dokud ještě žil. Jenže co se stane, pokud se nečekaně oteplí a přijde obleva? (TV Nova)

Merenre

Příjemně melancholická pohádka o otci a synu s nádhernou peckou od fleetwood mac v asi nejdojemnější scéně. ()

LencaN

Vánoce bez sněhu, zima bez sněhu, tak jsem nucena koukat alespoň na bílou sněhovou peřinu ve filmech. A Jack Frost má sněhu opravdu haldy. Mrtvý otec se díky zahrání na foukací harmoniku převtělí do sněhuláka svého syna a asi má něco na světě dodělat, co za života zanedbal. Jako bych podobný námět už někde viděla, ale nemůžu si vzpomenout. Herci byli fajn. Trikově se mi sněhulák líbil. Jen to bylo přeslazené, přemoralizované. I přes očekávatelnost konce jsem brečela a líbil se mi soundtrack. To ale nemění nic na průměrnosti Frosta. ()

obedovapauza

Daddy jako creepy sněhulák aneb další vánoční guilty pleasure. V téhle vánoční klasice, která je pro mě už několik let každoroční povinností sledujeme malého Charlieho, jehož otec aka Jack Frost je poměrně oblíbeným zpěvákem a na syna tím pádem nemá moc času. Přestože je Jack zaneprázdněný a vypadá to, že i na Štědrý den nebude s rodinou, nakonec se odhodlá a odjede při ošklivé vánici zpátky za ženou a synem. Domů však už nedorazí, jelikož díky nepřízni počasí nezvládne řízení a zemře. Když se po roce opět blíží Vánoce, Charlie z toho není moc nadšený, jelikož se stále srovnává ze ztráty svého otce. V pocitu nostalgie aspoň postaví sněhuláka podobného tomu, kterého s otcem stavěli rok zpátky a když při jednom večeru zahraje na harmoniku, kterou od otce dostal, Charlieho otce to jako zázrakem vrátí zpět mezi živé. A ne jen tak ledajakým způsobem, je z něj totiž onen sněhulák, kterého chlapec postavil. Jack má tak šanci znovu prožít ještě pár chvil se svým synem, při kterých si jistě oba užijí spoustu zábavy. Musím uznat, že s ohledem na ročník snímku je animace sněhuláka pozoruhodná i v dnešní době. Herecké obsazení jednoznačně výborné. Budete se smát, budete plakat, budete chtít aby Michael Keaton byl váš taťka. I po letech se na film ráda podívám, i po letech si pokaždé popláču. Moje masochistická dušička jen plesá. (by Kristýna) ()

xander

Rodinný film ktorý zaujme predovšetkým deti.Ale ak máte radi rodinné filmy pozrite si ho! Nieje to nič extra, ale ak ste od neho nečakali žiadne zázraky, môže vás prekvapiť. Michael Keaton ako otec-snehuliak je zaujímavý. ()

montel

Jack Frost (Michael Keaton) je muzikant, který nemá čas na svou manželku ani syna. Když zahyne při automobilové nehodě, jeho syn se dlouho nemůže z jeho smrti vzpamatovat. Když jednou malý Charlie (Joesph Cross) zahraje na otcovu harmoniku, duše Jacka se vrátí zpět do Charlieho sněhuláka, který stojí před domem. Otec se synem se mohou konečně začít pořádně sbližovat...Vánoční rodinná komedie, která se hodí na dopolední neděli. Typické americké klišé, tak na jednou skouknutí. 45% ()

Dejna

Hezké, vánoční a dojemné.. nejednou jsem sahala pro kapesníček. :-) Doporučuji v mrazivých prosincových dnech všem, co milují vánoce stejně jako já, zahřeje Vás u srdce.. a M. Keaton je fakt sympaťák. :-) ()

Standey

Není to nejhorší, ale něco tomu chybí. Jack Frost si sice pohrává s našimi city, ale i tak jde o průměrný film s průměrnými herci. ()

Yeday

Pekná a hlavne pohodová rodinná komedia s veľmi slušným hereckým obsadením, dobrým hudobných doprovodom a v neposlednom rade opäť skvelý sk dabing(na čele s Janom Kronerom)... = 65 % ()

Rassyna

Je to v podstatě docela hovadina o klukovi, kterému se táta vtělil do sněhuláka a celý film ho tahá sebou na sáňkách. Nevím proč, ale koukám na to každé vánoce a vždycky mě to pobaví. ()

Mark1983

Tak rozhodně tato rodinná a údajně vánoční komedie není pro oči náročných diváků, jelikož jako pohádka tento snímek spadá do podprůměru, ale jako nenáročný rodinný fantasy film je to průměrně obstojné. A jelikož se zde jedná o obživlého sněhuláka tak malý školáček to samozřejmě bude alespoň ve většině případech hltat. ()

kyblik2

Vážení a toto už prečo? Tento film si zaslúži oveľa viac už len myšlienkou, ktorú prináša nehovoriac o na tú dobu výborným spracovaním CGI a sympaťákmi hercami :) Hudba tiež super, nechápem hodnoteniu....pre mňa rarita Vianoc, ktorá k nim patrí rovnako ako Vianočné prázdniny či Sám Doma. ()

Ajfist odpad!

Neuvěřitelná kravina.Tohle může napadnou jen ty praštěný amíky.Není za co dát aspoň jednu hvězdu,protože námět jak se fotr promění ve sněhuláka,mohl napadnout jen totálně sjetej,nebo slabomyslnej mozek. ()

J.o.h.n.ny

Sice průměrný film, ale pro mě je velmi milý a mám ho i docela rád, i když mi to připadá jako předělávka filmu Můj táta je robot, nebo jak se ten film jmenoval..:) ()

CrashHP

Nádherný dojímavý film so skvelým príbehom a sympatickými hercami. Mne sa to veľmi páčilo a rád si to znova pozriem ak budem mať možnosť :) ()

jumptheshark

Komediální drama o tom, jak malému klukovi umře o vánočních svátcích tatínek, aby se o příštích Vánocích vrátil jako sněhulák. Jenže zima pomalu končí a sněhulák taje... ()

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston