Zimní pohádka o splněném přání, oživlém sněhulákovi a také o tom, co je v životě opravdu důležité. Hlavní postavou rodinného příběhu je bluesový muzikant Jack Frost, který se probíjí tak akorát, aby dokázal uživit rodinu - manželku Gabby a jedenáctiletého syna Charlieho, který je nepříliš úspěšným členem místního žákovského hokejového mužstva. Chlapec touží po tom, aby táta trávil méně času na cestách a víc se mu věnoval. Právě před Vánocemi to začne vypadat, že by se Jackova kapela mohla konečně prosadit, když si jich jednoho večera všimne zástupce velké nahrávací firmy. A tak Jack nesplní svůj slib a nepřijde se podívat na Charlieho důležitý hokejový zápas. Místo toho hraje a snaží se získat smlouvu. Jako omluvu daruje Charliemu foukací harmoniku s tím, že je kouzelná, a když na ni zahraje, splní se mu to, co si bude v té chvíli přát. O Vánocích, kdy opět tráví většinu doby bez své rodiny, si najednou uvědomí, že takhle to nechtěl, a přímo uprostřed štace se otočí a vydá se domů. Bohužel tam nedorazí, protože zahyne při tragické autonehodě. Uplyne rok, opět se blíží Vánoce, Charlie hraje na harmoniku od otce a má velké přání. Chce, aby se táta vrátil domů. Velký sněhulák před domem ožívá. To se vrací Jack, aby dal do pořádku vztah se svým synem. Dělá s ním vše, na co si neudělal čas, dokud ještě žil. Jenže co se stane, pokud se nečekaně oteplí a přijde obleva? (TV Nova)

Syna.1990

Rodinná komedie, která mě bavila už jako malého a baví mě i teď. Na konci mám vždycky slzičku na krajíčku .. Absolutní pohodička na Vánoce. ()

Brano

Priemerná rodinná komédia o živom snehuliakovi, ktorá neurazí a cez Vianočne sviatky sa vždy dá pozrieť. Chcelo to lepších hercov, scenár a výraznejší soundtrack. Najviac oceňujem originálny nápad, čo je pri dnešných filmoch vzácnosť. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 19%, Audience Score - 40% | FDb.cz - 73,2% | Průměrná podívaná natočená podle zavedené šablony: problematický vztah otec - syn, usmíření, hra na city, na závěr rozloučení v lidské podobě.... To už jsme všechno někde viděli. Sněhulák je digitální paskvil, nicméně se zde najdou i milé a příjemné scénky. ...A jelikož jsou Vánoce, trochu se slitujeme - 50% ()

kadef

Normálni americká novodobá pohádka. Sněhulák se jim teda moc nepovedl. Říkal jsem si jak to asi vyřeší s chozením. Nakonec to dopadlo tak, že se jen klouže a to i po asfaltu. Konec zas moc dojemný není. Čekal jsem, že Michael Keaton po tom co hrál v Batmanovy chytí nějaké větší role a ne béčkové vánoční rodiné komedie. Druhé shlédnutí už bylo horší. ()

moviepill

Má to síce aj nejaký ten slzivý náboj (v závere pre mňa teda hodne slzivý), ale inak som sa bavil. Joseph Cross je sympaťák, jeho mama po práve krásna a hudba výborná. Len neviem, či by som chcel harmoniku alebo skôr toho snehuliaka... ()

BAADRAAM

Jako malý jsem měl tento film rád a na tom se nic nezmění. Neustále doufám, že mi taky nějaký snéhulák na zahradě obživne. Anebo radši ne. Myslím si, že bych to nerozdýchal tak rychle, jak to rozdýchal Čárlík. ()

Ereniss

Příjemné, smutné, vtipné, dojemné. Film s mnoha protiklady. Chvílemi se smějete a konec vás dožene k slzám, jako mě v 11-ti letech. ()

djbarrel

Jo to se tak občas člověk splete a místo hororu si stáhne rodinnou komedii ... Chvíli jsem v cosi doufal, ale už po pár minutách mi došlo, že jsem udělal botu. No, ale tak nakonec jsem film dokoukal a i když tohle není můj šálek čaje, tak jsem vydržel do konce bez poškození zdraví. Film má poměrně dobré digitální efekty a Frost jako sněhulák byl fakt super, ale jinak víceméně film o ničem. Prostě Vánoční rodinný film, který sice neurazí, ale díru do světa neudělá. 38 % ()

tsatsiki

Toto je pro mě skvělý vánoční film. Možná je to kýč, táta, který nemá na svého syna čas, se vrací jako sněhulák, ale mě se to strašně líbí. Skvěle to zahrál Michael Keaton i Joseph Cross, pro kterého to byl začátek jeho kariéry a umocňuje to náš skvělý dabing. bez tohoto filmu, to nejsou ty pravé vánoce. ()

waltosin

Zbytečně přemrštenej rozpočet, ale i tak je to dobrá vánoční povídka, která zahřeje na duši tak i na srdci. 60% ()

rebciatko

tak tento film sa mi fakt že páčil.. chvíľami som sa riadne na ňom zabávala... snehuliak bol neskutočny sympoš a parádne sa smial.. :D ()

CrashONE

Tenhle film jsem sledoval jako malý, každé vánoce, nebo když jsem byl nemocný. A pokaždé mi na konci ukápla slza. ()

Standey

Není to nejhorší, ale něco tomu chybí. Jack Frost si sice pohrává s našimi city, ale i tak jde o průměrný film s průměrnými herci. ()

unclejack

Nezáživné spracovanie ošľahnuté povrchnou réžiou, nedojímavým scenárom a hrozivým snehuliakom s otcovskými sklonmi. ()

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston