Epizody(4)

V malom anglickom mestečku Maids Moreton v okrese Buckinghamshire zomrú za zvláštnych okolností vzdelaný starý muž Peter Farquhar (Timothy Spall) a chvíľu po ňom staršia dáma Ann Moore-Martin (Anne Reid). Obidvaja mali spoločného blízkeho priateľa, mladého muža s výnimočnými charakterovými vlastnosťami menom Ben (Éanna Hardwicke), ktorý bol u oboch osamelých dôchodcov veľmi obľúbený. (sochoking)

*CARNIFEX*

Solídna krimi záležitosť, ktorá sa opätovne nesie v komornej atmosfére, no v poslednej epizóde sa solídne mení na konfrontáciu názorov s podozrivým. Toto nie je príbeh o nejakom hrdlorezovi, toto je ostudná story o sociopatovi, ktorých je medzi nami viac, ako by si jeden myslel. Preto stále tvrdím, že lepšie krčmový typ, čo nešetrí vulgarizmami, ako takáto "tichá voda čo brehy myje". ()

sochoking

TV BBC miniséria podľa skutočných udalostí, alebo film rozdelený na štyri časti, kde v prvých dvoch vrah vraždí, v tretej prebieha vyšetrovanie a v poslednej, štvrtej, je konečne súdny proces. Hlavný záporák v podaní Eanna Hardwicke je úlysný slizký had a pri pohľade na jeho ksicht sa vám bude otvárať nôž vo vrecku! Hoci to nie je "akčné", nenudilo ma to absolútne. Ide skôr o psychologickú hru s vyšetrovateľmi a s divákom samotným. ()