Epizody(4)

V malom anglickom mestečku Maids Moreton v okrese Buckinghamshire zomrú za zvláštnych okolností vzdelaný starý muž Peter Farquhar (Timothy Spall) a chvíľu po ňom staršia dáma Ann Moore-Martin (Anne Reid). Obidvaja mali spoločného blízkeho priateľa, mladého muža s výnimočnými charakterovými vlastnosťami menom Ben (Éanna Hardwicke), ktorý bol u oboch osamelých dôchodcov veľmi obľúbený. (sochoking)

sochoking

TV BBC miniséria podľa skutočných udalostí, alebo film rozdelený na štyri časti, kde v prvých dvoch vrah vraždí, v tretej prebieha vyšetrovanie a v poslednej, štvrtej, je konečne súdny proces. Hlavný záporák v podaní Eanna Hardwicke je úlysný slizký had a pri pohľade na jeho ksicht sa vám bude otvárať nôž vo vrecku! Hoci to nie je "akčné", nenudilo ma to absolútne. Ide skôr o psychologickú hru s vyšetrovateľmi a s divákom samotným. ()

*CARNIFEX*

Solídna krimi záležitosť, ktorá sa opätovne nesie v komornej atmosfére, no v poslednej epizóde sa solídne mení na konfrontáciu názorov s podozrivým. Toto nie je príbeh o nejakom hrdlorezovi, toto je ostudná story o sociopatovi, ktorých je medzi nami viac, ako by si jeden myslel. Preto stále tvrdím, že lepšie krčmový typ, čo nešetrí vulgarizmami, ako takáto "tichá voda čo brehy myje". ()