Lovely, Dark, and Deep

• USA Lovely, Dark, and Deep
všechny plakáty

Lennon (Georgina Campbell), nová zálesačka, cestuje sama nebezpečnou divočinou v naději, že odhalí původ tragédie, která ji pronásleduje od dětství. (JasonCZ)

Kudly4

Psychologický Horor o ztrátách a nálezech, v jednom lesním parku. Hvězda právě za ty pěkné lokace, druhá za pár Hororovějších momentů. Už od první scény ale, kdy se objevila hlavní hrdinka, s jejím těžce nesympatickým výrazem ve tváři, jsem věděl, že s ní se prokousat až do samotného závěru, bude fakt utrpení. Hned po skončení jsem si musel otevřít okno a vystrčit hlavu, aby mi došlo, na jakou kravinu, jsem se to vlastně nakonec díval. (39. hodnocení, 4. komentář) ()

darkrobyk

-Jsi skutečná?- Lennonovou, jejíž křestní jméno nějak nezaznělo, pronásleduje noční můra. V dětství si hrála se sestrou Jenny v parku. Jenže Jenny při hře zmizela a už ji nikdy nenašli. I v dospělosti si nyní rangerka Lennonová myslí, že sestra byla unesena a ona ji najde. Asi tak do poloviny ji sledujeme v krásné přírodě plnit své úkoly. Pak se všechno změní v jednu halucinaci, co nejspíš běžného diváka ubije. V jisté chvíli jsem měl pocit, že už chybí jen Freddy. Dojde kupodivu i na střeva ven, ale v tak letmém okamžiku, jako by se to ani nestalo. Nakonec se divák dočká vysvětlení, ovšem cesta k němu je hodně klikatá. Skvělá kamera a ještě lepší hudba, co vytváří neklid a tajemno a v celém filmu hraje prim. Mám pocit, že lesy vzhůru nohama se od jisté doby stávají manýrou, i když se nakonec ukázalo, proč byly použity. Čekal jsem něco trochu jiného, a byť mám divné a magorské filmy rád, ty tři hvězdy jsou tentokrát hodně ušmudlané a téměř vyhaslé. ()

pornogrind

Celkem zajímavej zářez z Portugalska. Film nabízí zejména krásné přírodní lokace v nichž nová rangerka národního parku řeší nejenom to, že tu mizí lidé ale taky svoji děsivou minulost která ji stále pronásleduje. V druhé půli film vytasí pár solidních psycho scén. Závěr je pochopitelnej a dle mých představ. Na to, že jde o režisérskou prvotinu jde o dobře odvedenou práci. Ještě je sice co zlepšovat ale já jsem celkem spokojenej. Myslím si ale, že pro většinu lidí to asi moc vděčnej film nebude. O čemž svědčí i prozatímní zdejší hodnocen(jen 46%). Za mě lepší 3hvězdy. ()

Omnibus

Zálesačka v lese, těžké trauma nese.“ Filozof nevstoupí dvakrát do stejné řeky, zkušený zálesák dvakrát do stejného medvědího lejna. Zasmušilá Lennon není ani jedno. Hned za druhým pařezem na mýtině zabloudí tak kvalitně, že už se do konce filmu nezorientuje ani ve vlastním stanu, natož v terénu či v divočině své traumatizované mysli. Rangerka ztracená v lese je ovšem pěkné faux pas. Ta bobříka odvahy za ocas nečapne, ani nevystopuje bájného drevokocůra, který kdysi odvlekl její sestřičku do špajzu v bažině. RANGERSKÉ OKÉNKO: [][] Kdo se bojí, nesmí do lesa. Ϫ̊  Kdo se sám ztrácí, nemá hledat ztracené. Ϫ̊  Kdo je kráva zapomnětlivá, má si všechno psát! Ϫ̊  Vzít náhradní tužkovky. Přibalit do báglu trauma. Ϫ̊  Roli toaleťáku a dva klacky (o jeden se dřepící ranger opírá, druhým odhání vlky). Zobnout prášky na hlavu. A nezapomenout... se bát. [][] Bohužel, o Lennon se bát nešlo, byla mi sympatická asi jako před týdnem přejetá ondatra a její bloudění bez buzoly mimo realitu mě sralo. Dtto kamera imrvére otáčená vzhůru nohama a samoúčelné „artové“ vifikundace, viz mršina laně v rakvi. Škoda, přitom prérijnímu hororovému větru jsem hvízdnul silné tři. ()

Arsenal83

Hoci názov môže evokovať černošské porno, ide naozaj len o halucinogénny horor. S dobrým prostredím, založený na atmosfére, menej už na reálnom strachu. O tom, že v národných parkoch sa zvyknú strácať ľudia a že sa tam neoplatí stratiť signál. Môžem potvrdiť. Kamarát šiel raz stanovať do lesa, no stratil Signal a potom si tri dni čistil zuby lopúchom. ()

• Hlavné natáčanie prebiehalo na jeseň 2021 v Portugalsku. Teresa Sutherland vybrala túto krajinu, pretože "má veľmi podobný vzhľad ako národné parky na západnom pobreží USA". Pôvodne chcela, aby sa natáčalo v parkoch v Sequoia a Yosemite (Kalifornia). (Arsenal83)
  • Teresa Sutherland uviedla, že si pred natáčaním dobre naštudovala, aké je ľahké ostať v lesoch bez signálu a že podľa rôznych správ rangerov vysielačky raz fungujú a inokedy nie a nedá sa na nich na 100% spoľahnúť. (Arsenal83)
  • Názov filmu je prevzatý z básne Roberta Frosta "Stopping by Woods on a Snowy Evening". (Arsenal83)