Nemilosrdní: Nová generace

• Francie Antigang : La relève

Bývalá legenda policejní jednotky, Niels Cartier, konečně vystopuje lupičský gang, který před osmi lety zabil jeho ženu. Aby je zastavil, musí se spojit s nečekaným parťákem: se svou čtrnáctiletou dcerou Charlotte-Serge, která je ještě kurážnější než její otec. (Disney+)

Lacike

Už jednotka nebola žiadna sláva, takže ma prekvapilo, že vzniklo pokračovanie. Asi si zobrali k srdcu moju kritiku a Reno sa už akcie vôbec nezúčastní a radšej ho odsunuli do vedľajšej úlohy roztomilého dedka. Hlavný hrdina to ale nezachráni. Celý film je za neschopného debila a to aj v akcii. Tej tu ale veľa nie je. Jej kvalita je priemerná. Trocha prestreliek a trocha bitiek. Humor mi ale pripadal otravný a trápny aj v tomto diely. Jak keby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť, či to bude komédia alebo drsný akčniak. Takto to nefunguje ani po jednej stránke. Výsledkom je zbytočný film o ktorý najskôr nikto ani nestál. 4/10. ()

Wacoslav1

Jednička byla náhodou fajnová akční oldschool záležitost, ale dvojka už je dost vyčpělá. Akce úplně nepřesvědčí Reno už je fakt dědeček do akčních scén nepoužitelnej takže zůstala jen podprůměrná rutina.35% ()

Chrustyn

Akční marnost, která je pokračováním celkem úspěšného ale dnes už zapomenutého filmu Nemilosrdní, kde řádil Jean Reno. I přes krátkou stopáž bez tempa s mizernou akcí a neschopný se rozhodnout, zda to bude seriózní akční kriminálka nebo béčkový výplach. 30% ()

xxmurphyxx

Tak ja neviem. Toto chcelo byť komédia, akčný film, akčná komédia, alebo nebodaj akčná dráma? Lebo zo všetkého to je čosi, ale nič z toho nefunguje poriadne. Reno nevyužitý, Lenoir tu je za kokotka, jeho dcéra na nevydržanie, akcie málo a aj to málo je prinajlepšom šedý priemer, ťažko tu hľadať nejaký high light. A až teraz som zistil, že toto je pokračovanie, keďže ak aj boli nejaké odkazy na jednotku, tak som ich asi prespal. Zato bad guys ma tu paradoxne bavili, myslím tu bandu, čo chcela starého oslobodiť. Hlavne jeho dcéra mala niečo do seba a preto veľká škoda, že sa vo filme viac nepovenovali aj záporným postavám. Trochu rozviť ich motiváciu, charaktery...Čo už. ()

Likan7

Nestává se mi, abych si film vůbec nepamatoval. Teď koukám, že jedničku mám ohodnocenou, a relativně nedávno. Pokud ale ve mě zanechala dojmy jako pokračování, už chápu, proč si nepamatuju ani ň. Dvojka Nemilosrdných je v první hodině naprosto nudný rodinný drama, kde se občas projde Jean Reno a Lenoir vyučuje v autoškole, aby potají a mezi  lekcemi pátral po vrazích někoho blízkého. Dcera mu dospívá, nesnáší ho a Jean Reno mu jen dává obecný moudra. V poslední třetině sice nějakou akci dostaneme, ale není vůbec ničím zajímavá, je nudná, pomalá a divák chce, aby už byl konečně konec. ()