Epizody(13)

V celé Velké Británii byla v poslední době zaznamenána znepokojivá aktivita nových umělých upírů, takzvaných "freaks", kteří jsou stvořeni pomocí biomechanického čipu. Organizace Hellsing, pojmenovaná podle starého britského šlechtického rodu, která si už od nepaměti klade za úkol svět od upírské hrozby chránit, se bude s tímto problémem muset velice rychle vypořádat. Naštěstí má prastarou zbraň. Jmenuje se Alucard a sám je upírem. Důvod, proč slouží lidem, je zahalen tajemstvím, stejně jako fakt, kdo a proč čipy vyrábí.

Seriál má stylovou atmosféru, která překvapí atypickou hudbou, která by se k němu za běžných okolností vůbec nehodila, a syrovostí podání. Mezi fanoušky anime je veskrze velice kladně hodnocen, již delší dobu patří mezi "must see" tituly a jeho soundtrack je bez nadsázky legendární. (ČSFD)

L3G1ON4R

Další kvalitní anime natočená původně z jedné nejslavnějších mang v Japonsku. Alucard (pozpátku Dracula) jenž slouží organizaci zvané Hellsing, která má nastarost bezpečnost své země vůči nočním stvořením a monstrům podobajícím se právě Alucardovi. Co vše může potkat pro svět tajnou organizaci, jací nepřátelé číhají v zástupu po sobě jdoucích na smrt. Je báječnou hororově dobrodružnou podívanou v tomto seriálu Hellsing... ()

Vanguard77

Jedno z prvních anime, co jsem měl příležitost shlédnout. Pokud máte jako já rádi příběhy s trochu temnější atmosférou, měli byste dát Hellsingovi šanci. Hlavní hrdina je prostě sympaťák a je to jeden z těch cool upírů na filmovém plátně. Žádné upíří bahno jako masy bezduchých vraždících monster z různých rádoby hororových filmů. Když nad tím tak přemýšlím, tak nakonec asi jedním z nejslabších aspektů tohoto dílka bude samotný příběh. Narozdíl od jiných vysoce hodnocených kousků se tady člověk velké spletitosti nedočká, ovšem podle toho, co jsem slyšel, je tato část lépe zpracovaná v následných OVA, která jsem zatím ještě nesledoval. Ačkoli to některým vadí hodně, já jsem ochoten to Alucardovi ze staré známosti odpustit a za jeho úsměv a šarm mu ty 4 hvězdičky dát. ()

Ernie_13

Hellsing je všeobecne obľubený a tak som bol zvedavý na túto vysko hodnotenú vec. Na môj vkus, pri-vysoko hodnotenú. Alucard si síce získal moje sympatie ako spravna hlavná postava a dokonca si myslím, že mal veľký potenciál, no akosi ho neprejavil. Príbeh mi vôbec nevadil, ale bol troška strohý. Prvé 4 časti som sa veľmi nudil, v piatej došlo konečne k niečomu, potom zas nastala nuda a na konci to bolo opäť zaujmavé, i keď opäť akoby jednoduché. Celkovo som sa viac nudil ako bavil a absolútne absentoval pocit ako pri iných anime-seriáloch, že MUSÍM vidieť ďaľšiu časť. Po audio a vizuálnej stránke nemám čo vytknúť. Na záver mi ostáva konštatovať, že mi chýba motivácia zhliadnuť 7 kratších filmov, ktoré boli k Hellsingovi natočené. ()

ikilledjenny

Alucard je nejvíc cool upír, co jsem kdy viděla (malé plus získal za to, že je to vlastně Dracula, stačí si přečíst jméno pozpátku), Ceras je zpočátku hloupá, ale pak do ruky dostane obří kanon na uran, pak tu máme velitelku organizace Hellsing Integru-sama, která je mi ze všech postav nejsympatičtější. Ačkoliv se mi nelíbila animace, hudba to vyvážila. Nebýt hlavní postavy bylo by to průměrné upírské anime plné rudé barvy a ještě rudější krve. No a děj, škoda mluvit, nějak zvlášť se nerozvinul. ()

Aildrin

Alucard je nejlepší kladná/záporná postava všech dob. Tedy aspoň co se anime týče. Takového upíra by žádný Evropan nikdy nevymyslel. Pokud se někomu seriál líbí, doporučuji shlédnout i Elfen Lied. "Releasing Control Art Restriction System To Level Zero. Releasing Control Art Restriction Systems three...two...one, approval of Situation A recognized. Commencing the Cromwell invocation. Ability restrictions lifted for limited use until the enemy has been rendered silent." — Alucard. ()

darthvader77

Tak tohle bylo pravděpodobně nejlepší anime co jsem zatím viděl. Mnohem dospělejší než slavná trojice(One Piece, Bleach, Naruto) s lepší animací a líp vytvořeným závěrem než o čtyři roky mladší a obludně přeceňovaný Berserk. Upíři to je moje, miluju knížku Drákulu, takže jsem se na Hellsinga, kde se měli zkombinovat dvě má milovaná témata vysloveně těšil no a výsledek bravurní. Perfektně vykreslené charakter, u mě jasně vede Alucard s těmi svými hláškami. Krásná hororová atmosféra, výborný příběh a poměrně dobře udělaná akce. Závěrečný souboj s Ikognitem lahůdka a už se těším až si pustím pokračování. :D ()

Herr_Karotte

Klasika omilana stale dokola? NE! Setkavame se s novym pojetim upiru a to hlavne diky hlavni postave Alucard-a, jehoz historie, motiv a sila je stale zahalena tajemstvim. Vubec je toto anime postaveno hodne na charakterove velice vyraznych (mnohdy az archetypovych) postavach, do kterych se proste zamilujete. Boje predstavuji krvavou synfonii s Alucardem v roli ultimatniho dirigenta! Jako ve Smetanove Vltave se z prvotniho potucku dostavame pres nekolik stupnu az v grandiozni tok, ktery smete vse, co mu stoji v ceste, a kdyz se vylije, zanecha po sobe jen spoustu strachu a krve! Jestli se vam toto anime libi a v mozku vam stale hryze konec serie, tak vrele doporucuji dalsich 10 dilu OVA, ktere poskytnou nejen dalsi upiri onanii, ale vysvetli mnohe o jednom vyjmecnem mysterioznim upirovi jmenem Alucard! ()

Lighter

Relativně kvalitní anime, které však pro mě, který shlédl zatím jen Berserka, Fullmetal Alchemista a pár dalších absolutních špiček, byl docela zklamáním. Příběh byl dost jednoduchý, některé díly mi připadly vcelku nudné a sledování přerodu hlavní hrdinky v upíra ne dosti zajímavé. Celkový dojem značně zachraňoval povedený konec při útoku na Londýn a postava démonického Alucarda se svým naprosto ulítlým úsměvem. ()

MartyMcFly89

Shlédnuto za krátkou dobu, názor - skvělé (bezprostřední, neupravovaný komentář napsaný v rozmezí pár minut) ... poslední anime, co jsem viděl byli Pokemoni. A teď tohle, ten upír je geniální, cynicko-brutálně-černý humor při zabíjení upírů, nepřekonatelné schopnosti (víte, že zvítězí, ale jakým způsobem, to je otázka), málokdy ho něco překvapí (ale když se tak stane, oceníte to), jeho pohrdání lidským životem, drsné hlášky, polemizování nad arogancí ostatních se svojí namyšleností ... ano, za normálních okolností bych takového člověka nejradši zabil, drzý, vskutku velmi sebevědomý a nepříjemný, ale výše zmíněné, jeho šílený úsměv, široký jak Jokerův (z Batmana), divoký pohled (šílené oči, šílené brýle, šílený široký klobouk a neméně šílený celkově Viktoriánský vzhled, s "kravatou" uvázanou v jakousi pentli na hrudi). Spolu s tím nosí u srdce (které nemá) cca pistoli s cca metr dlouhou hlavní nabitou posvěceným střelivem. Ostatní postavy hrají druhou roli, toto je hlavně one man show, kde se divák většinu epizod těší na to, co Alucard (jeho jméno je přesmyčka, hádejte co to má znamenat ... poradím, začíná to na D) udělá (čímž se myslí koho zabije [kolik], jak je zabije a co vše přitom zničí). Dobrá, ještě jedna charismatická postava - Alexandr, posvěcený inkvizitor (?) z Vatikánu, stojící proti Anglikánské církvi. Nemá rád monstra, takže ani Hellsing, v jejichž řadách je nejlepší bojovník proti ostatním upírům právě Alucard, asi nejmocnější vampire na světě (znáte Blade ? tady je také upír bojující proti upírům, akorát není černý, ale nezdravě bledý, přesně jak mají upíři být). Kdyby to byl hraný film, řekl bych, že má skvělý střih, kameru. Ale toto je anime, nejlepší, které jsem zatím viděl a to tyto věci postrádá. Ale Herushingu je má, hra světla a stínu, typických klišé z anime (kdo je má rád, bude rád, kdo je nemá rád, bude je muset překousnoust, jako já) - zrychlené pohyby, mimika tváře, "drsné" pohledy stranou, hrdinka, která více vzdychá námahou, či kvičí strachem, než mluví normálně (submisivní volání "Mistře"). Hellsing je prostě pro mě vyjímka, mezi anime. Ač nejsem v žádném případě znalec, viděl jsem jich jen pár a u dalších jsem viděl pouze části, obrázky, či hodnocení, tak si myslím, že tohle je jedno z těch nejlepších, právě proto, že mě (jako anime-laikovi) dokázalo něco sdělit, oslovit mě. ()

Simo16

Jeden z najlepších animákov za poslednú dobu čo som zhliadol.Premakané animácie, skvelá znelka, super príbeh.Škoda len tých 13.častí, ale aj tak musím povedat´, že tento seriál vás dostane najma realistickým konaním všetkyćh postáv, od charizmatickej Lady Integro po tajomného Waltera a vy si opať po dlhšom čase možte povedať :,,Áno, mystika,hrorové prvky a premakaný príbeh ešte nevymreli´´. ()

Shley

Hellsing je opravdu vyjjimečné anime s originálním, zajímavým a napínavým příběhem, úžasnou atmosférou, krásnou hudbou, skvělou animací a skvěle vytvořeným prostředím. Asi nejlepší na seriálu je jak jdete dál a dál díl po díle tak vidíte odvážnější a tvrdší souboje a odhalujete co de doopravdy děje. ()

Charlinka

Bylo to dobrý ale že bych to musela vidět dvakrát? Zajímavý koncept i když teda se mi zdál dost nedotažený. S největší pravděpodobností to dělala ta délka. U anime jsem zvyklá na přece jenom větší množství dílů a tady u toho seriálu to přímo vyžadovalo víc než ubohých třináct dílů. Vždyť takhle já si ani nejsem jistá o čem to vlastně bylo a zdá se mi jak kdyby mi půlka dílu vždycky chyběla. Když už se sakra rozhodnete udělat něco tak komplikovanýho tak tomu dejte delší stopáž sakra. ()

Aywes

Tak abych byl upřímný, nebyl jsem z toho tak odvařenej. Asi jsem po tom celkovém hypu čekal něco naprosto bezchybného. Nejde o to, že by postavy byli nesympatické. Jsou charakteristické a mají každý nějakou vlastní motivaci. Nade všechny se samozřejmě pozdvihuje egoistický elegán Arucardo. Líbí se mi jeho průpovídky o tom, jak jsou všichni jen červi. Má to své kouzlo. Problémem pro mě je, že akce začne tak rychle, jako skončí. Sice jsou záběry na fatální škody a touha po celkovém epickém feelingu, ale já to tam prostě neviděl. Cítil jsem, že je to epický, ale nějak to na mě nepůsobilo. Ten boj se většinou v odehrává v několika málo výstřelech nebo skrz bizarní transformaci (která je opravdu fantastická). Povětšinou jde tedy o příběh než o akci. Ten se ale podle mě vleče. Nemá žádnou pořádnou rozpínavost. V podstatě jste odkázáni na sérii rozkazů, které ve skutečnosti tak moc nevykreslují celkový lore anime. Chtěl bych víc. Komplexnější příběh s propracovanou strukturou. Delší souboje s více akce. Pořádnýho záporáka (ne že by Inkognito byl posera, ale dostal prostě málo prostoru) a více postav. Vzhledem k tomu, že jsem asi jeden z mála, kterému se anime moc nelíbilo, tak předpokládám, že mi prostě jen něco nesedlo. Nečekejte něco ultra super. Může vás to jen překvapit. ()

dudo24

Začal som najskôr s touto pôvodnou verziou, napriek konsenzu, že Hellsing Ultimate je o mnoho krát lepší. A teda, ušlo by mi niečo, keby som toto preskočil? Krátka odpoveď: nie. Čo tento pôvodný seriál má, čo chýbalo v jeho novej verzii sú prepracovanejšie vzťahy medzi postavami. Hlavné charaktery si medzi sebou viditeľne budovali spojenia cez konverzácie a spoločné misie. Alucard tu pôsobil ako pravý mentor pre Victoriu. Takisto bol citeľný vzťah medzi Alucardom a Integrou. Walter a kapitán stráže boli tiež zainteresovaní v ich životoch. No a tu zrejme končia pozitíva v porovnaní s Hellsing Ultimate. Bavilo ma to pozerať. Skvelé postavy s neskutočnou aurou. Akcia a explicitnosť boli veľké plus. Celkovo sa to ale javilo veľmi prvoplánovo a chaoticky, a nerealisticky v zmysle, že niekedy sa postavy správali mimo normálu a nelogicky. Hlavná príbehová linka bola veľmi nevýrazná. Síce smerovala dej seriálu, ale aj tak mi epizódy prišli neprepojené. Nakoniec sa ani nič nevyriešilo. Možno sa predpokladalo s ďalšou sériou. Posledná a vlastne aj celá zápletka s hlavným antagonistom bola dosť o ničom a naozaj mi nedala žiadne potešenie. Čo bolo snáď najviac mimo na tomto seriály bola hudba. Žiadna skladba sa mi nehodila ku scéne kde bola umiestnená. To platí aj pre úvodnú znelku, kde pieseň sama o sebe bola kvalitná ale atmosférou úplne inde a kreditovú pesničku, ktorá znela ako niečo zo stredoškolskej tínedžerskej komédie z 90tych rokov. ()

wobufet

Všude o tom slýchám jako o kultu, ale zas tak mě to nechytlo. A to mám upíry rád ! První díly si poklidně epizodicky plynou... budiž seznamují nás s postavami. Děj se pak konečně rozproudí, žel vyústí (pro mě) stupidním finálem. Proč tam jela Integra či Veronica, když stejně všechno udělal Arucard ? Navíc nějak neholduju trendu, když je hlavní hrdina nesmrtelný. ()

E.T.Martin

Jo dobrý. Japonci tyhle upírské věci umějí. A nejlepší je, že to má jen 13 dílů. Kdyby jich bylo více, nikdy bych tenhle seriál neviděl. ()

DonFrolimo

Klišé na klišé. Nechutně primitivní ontologie příběhu (parachristianistická slátanina o dobru a zlu), nechutně odfláknuté detaily konkrétních situací, bez zápletek, bez point, bez chuti. Ostatně výtvarno je tu také dost průměrné, konvenční a bez nápadu. ()

spawnxp

O copak tu jde? O záchranu světa, samozřejmě. A zachraňuje prastará tajná organizace pod vedením lady Integry, sídlící v srdci celýho světa (starej dobrej England) v provedení fakt fakt zlýho Alucarda. Boj proti odvěkýmu zlu ale i proti konkurenčním organizacím s hodně podobnejma metodama (Vatikánská tajná služba). Špičkový temný anime, výborná hudba, výtvarně naprosto odpovídající. Mimořádnej kousek. ()

987Castiel

Videl som 6 epizód, ale neviem tomu prísť na chuť.. ničím ma to nezaujalo a nudím sa. Animácia ako taká je fajn, a postava Alucarda tiež ujde. Pre mňa priemerné anime, ktoré zrejme vo svojej ére patrilo k tým najlepším. Keby mám o desať rokov menej isto by som to žral. ()

blade23mc

Anime seriál vskutku zajímavý. Upíří tématika je prostě pro mě. Dějově to až tak zajímavé nebylo, lidé zmutovaní v upíry pomoci chipů, ale zpracování bylo příjemné. Postavy byly zajímavé, především hrabě Dracula s přesmyčkou Alucard, všemocný a prostě nezničitelný upír, což seriálu vůbec neubíralo na kvalitě. Ledová Integra a její vražedný sluha Walter tam také zapadali a trochu humoru tam dodávala občas pěkně hloupoučká policistka. Krve tam bylo dosti ale dobrých soubojů už toliko zase ne, čekal jsem trochu nějaký finalový battle mezi hrabětem a regenerujícím se knězem z 13.divize. No úplně super to nebylo a nehltal jsem to jako jiné seriály s hodnocením 4*,ale přikloním se k nim ale horším ať jen nekritizuju i kvůli netypické přesto dobré hudbě. 70% ()