Světlo pro Světlušku 2023

(pořad)
všechny plakáty
Hudební
Česko, 2023, 90 min

Letošní ročník charitativního večera Světlo pro Světlušku se ponese ve znamení hned několika významných výročí. Právě v roce 2023 si Světluška připomíná své dvacáté výročí. Český rozhlas, který je zřizovatelem sbírky, slaví výročí dokonce sté a Česká televize, jakožto dlouhodobý partner sbírky a vysílatel slavnostního večera, výročí sedmdesáté. Také proto se letošní přímý přenos uskuteční v prostorách historické budovy Českého rozhlasu na Vinohradské třídě. Spolu s žáky Školy Jaroslava Ježka, členy Kühnova dětského sboru, žáky ZŠ pro zrakově postižené na Náměstí míru v Praze a dalšími nevidomými zpěváky a muzikanty vystoupí Tomáš Klus, Mirai, Adam Mišík, Hana Holišová, Elis Mraz a další, aby společně pomohli získat finanční pomoc pro nevidomé. Moderátoři večera Veronika Khek Kubařová a Karel Kovy Kovář uvedou také čtyři reportáže o tom, jak a kde Světluška pomáhá. (Česká televize)

kajas

Charitativní večer pro Světlušku jsem si pouštěla poprvé a ještě ze záznamu jako kulisu k domácím pracím. Nepřekvapil mě sympatický moderátorský výkon Verunky Kubařové a Kovyho, ale nečekala jsem povedená hudební vystoupení i od méně známých umělců. Důstojné, v pořádku. ()

fabecc1222

Fajnová akce, se solidními vystoupeními. Líbí se mi ten trend charitativních akcí poslední doby, že se nesnaží všemožně dojmout a skrze emoce vytáhnout z diváka co nejvíce peněz, ale spíše ukázat všední realitu. Moderátorské vstupy opět spíše zbytečné. ()

Chudobka

Záslužná charitativní akce, příjemní průvodci Veronika Khek Kubařová a Kovy. Kovy jistě přitáhl k obrazovkám i mladé diváky. Pěkný koncert, mimo jiné Skety a Mário Bihári (romský nevidomý hudebník, který vystupoval se skupinou Koa se Zuzanou Navarovou a složil i některé písně pro její dvě úspěšná alba). Pěkná tečka na závěr - velký světluščí mix a krásná vybraná částka. ()