Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

heyda

Nejdřív je nutné zmínit, že na Catherine Zeta-Jones já ulítávám. To je prostě top kráska mezi herečkami. Dále Sean Connery je mi strašně sympatickej snad ve všech filmech. No a když se k tomu přidá zajímavý příběh, který na konci mile potěší, tak se i přes slabší scénář a kameru dostávám na 4 hvězdičky. ()

Dever

Soundtrack Christopher Young: 1. Entrapment ,2. Saints And Sinners ,3. Fayeth In Fate ,4. Bright Moments ,5. The Dancing Jars ,6. Blackmail ,7. Who's Who? ,8. Heist Society ,9. A Certain Uncertainty ,10. La Fleur De La Musique ,11. Kuala Lumpur ,12. Impossible, But Doable ,13. Thieveing ,14. Wondering Aloud ,15. Silent Partner ,16. The Empress Mask ,17. Millennium Countdown ,18. Alive Again ,19. Try, Then Trust ,20. Thank God , ()

Jara.Cimrman.jr

"Zeptám se na pár otázek. Když se mi nebudou líbit odpovědi, vyletíte oknem." Tak tady to jiskří od prvního okamžiku. On je chytrý, ona krásná, divák obelhaný a tak to mám rád. Takže až se jednou rozhodnu vyloupit Venezuelskou národní banku, tak budu doufat, že bude po ruce pružná vyšetřovatelka typu Gin a pomůže mi s tím. Já mám tedy do sympaťáka Maca poměrně daleko, nemám ani žádné zlodějské schopnosti a věřím nahým ženám, ale tohle by muselo vyjít. Stejně jako se povedl tento snímek, který v mé soukromé oscarové kategorii "pohodová zlodějina" zaujímá přední umístění. ()

Agatha

Tak tenhle film jsem viděl asi 40x a ještě mě neomrzel, můžu ho vidět pořád (už ne v tak pravidelných intervalech jako před 20 lety) a myslím, že ani zub času mu neubral na přitažlivosti. Nevím čím to přesně je, ale tenhle kousek má v sobě "to něco" těžko pojmenovatelného. Nikdy nechci aby skončil a vždycky tam najdu nějakou maličkost, která mi dřív unikla. Největší zásluhu na tom asi mají Sean Connery a Catherine Zeta-Jones, kteří k sobě tak skvěle pasují a výborně se doplňují, že to je snad na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Nevybavuju si jinou filmou dvojici s věkovým rozdílem 40 let, jež by jako parťáci a potažmo milenci nepůsobili trapně nebo přinejmenším podivně. Tihle dva ne, pasují dokonale. Možná si natáčení prostě jen užili a ještě si při tom dobře rozumněli, každopádně na výsledku je to hodně znát. Nemůžu prostě nic vytknout - snad jen hodnocení tady! Ale chápu - musí se nad tím trochu přemýšlet, což je pro český národ čím dál obtížnější...Bavila mě hudba, výprava, zvuk. I český dabing ještě stihl starou školu - radost poslouchat (myslím ten s Danou Černou v hlavní roli, ne s Mahulenou Bočanovou) - baví mě víc než originál, což se stává málokdy! Film je od začátku až do konce napínavý, vtipný a má skvěle se střídající tempo. Obzvlášť závěrečná akce v malajském Kuala Lumpur v den milénia je parádní. Opravdu skvělý zážitek a rozhodně TOP film mého srdce. ()

gogos

70-ti letý skot skáče po mrakodrapech v půlkilometrové výšce, balí o 40 let mladší kočku a jen tak mimochodem udělá odlehčenou verzi loupeže století a oblafne FBI... Choreo akčních scéni nic moc, občas se zadaří nějaký odlehčený vtípek. Past je průměrným akčním dobrodružstvím, které nenadchne ani neurazí... ()

• Sean Connery dostal za film 20 miliónov dolárov, čo je najvyšší honorár v jeho kariére. (m.a.t.o.)
  • Malajzia namietala proti zobrazovaniu ich krajiny ako zaostalej krajiny, kde bola chudobná štvrť v Malacca prekrytá nakloneným záberom Petronas Towers. V skutočnosti sa Malacca nenachádza ani v blízkosti Towers. (m.a.t.o.)
  • Stanica Pudu, kde sa protagonisti stretávajú na konci, je v skutočnosti stanica Bukit Jalil so zmenenými znakmi. Bukit Jalil považovali filmári za oveľa atraktívnejšiu pre natáčanie, no problém bol, že sa nachádza dosť ďaleko od centra Kuala Lumpur, preto ju museli zamaskovať na Pudu, ktorá sa nachádza v blízkosti Towers. (m.a.t.o.)