Ji-hwan se před léty setkal s dívkou Gyung-hee a její kamarádkou Soo-in, která ho okouzlila natolik, že ji téměř ihned vyznal lásku. Přestože je odmítnut, chce být alespoň kamarád obou dívek. Všichni tři pak prožívají krásné přátelství až do okamžiku, kdy začne přerůstat v hlubší cit, díky kterému vstupuje do příběhu zmatení. Ačkoli obě dívky tíhnou k Ji-hwan, jedna z nich se ho snaží vzdát, ale vše se poněkud zvrtne a koncert srdcí umlkne. Po pěti letech Ji-hwan začne dostávat poštou fotografie a ty ho upomenou na obě dívky, na věci které spolu prožili a vydává se hledat to, co se zdálo ztracené. (Mantis)

MartinNDL

Myslíte, že výrazy "jedinečné" a "deja vu" nelze zkombinovat? Korejské romantické filmy jsou všechny prakticky totožné, když tedy budeme hovořit povrchně. Mají podobný děj, podobné scény, podobnou hudbu, podobné herce, podobné pointy. Ale v každém z nich je něco, co z něj dělá jedinečný fenomén, je tam to něco nepopsatelné, nevyjádřitelné, neuchopitelné. Každý má vlastní duši a vlastní srdce. Objevíte v nich tolik poetiky, tolik lásky, že kdyby Shakespeare měl tu možnost Lover's Concerto (nebo jiný korejský velkofilm) vidět, roztrhal by plný závisti sonety a uznal, že o lásce nic neví. Lover´s Concerto mě co do emocí totálně odrovnalo, opět jsem oněměl, opět jsem si musel neustále utírat slzy. Všichni tři herci jsou bezvadní, velice sympatičtí a prožíváte s nimi každou situaci. O to víc pak člověka zasáhne zpráva, že ta krásná a úžasná herečka Eun-ju Lee je mrtvá. ()

Hees

Pekný smutný film, ktorý je niekedy až moc prekombinovaný. Čo myslím tým, že je prekombinovaný? Je použitých príliš veľa zvratových momentov a možno by na romantický film stačil len jeden. Hranie hercov je na vysokej úrovni (hlavne Tae-hyeon Cha hral výborne) a príbeh je fakticky veľmi pekný a nakoniec v konečnom dôsledku aj dojímavý. Pekná klavírna hudba len navyšuje celkový pocit z filmu a človeku sa proste chce plakať, aj keď nie vždy je v tomto filme prečo. Ja by som prijal aj iný koniec nie takýto, keď tých zvratov a kľučiek počas filmu bolo toľko, ale čo sa dá robiť scenárista a režisér (Han Lee) v jednej osobe mi chcel dať proste facku tak som to nejako predýchal a prijal. Tu som napísal len kozmetické veci čo mi na filme v podstate vadili, ale inak je to vynikajúci dojímavý film, z veľmi dobrým príbehom a výbornými hereckými výkonmi. ()

4daPeace

Verdikt: Neco na tech asijskych, potazmo jihokorejskych filmech je...jinak jak uz pise Adrian: Ako opísať vierohodne lásku slovami? Ako sa dá chytiť vietor do rúk? Nedá sa. Rovnako ako sa nedá slovami presne opísať zážitok zo sledovania tohto filmu. Niečo tak krehké, smutné, ale zároveň krásne a preplnené citmi sa len tak ľahko nevidí...ja bych doplnil, ze kdyz uz se to vidi, tak prave ve filmech z asijskeho kontinentu. A budme za to radi. ()

Kwaichi

Svojej šance sa teba chytiť a nepremeškať ju. Ji-hwan sa jej síce chytil hneď v úvode, ale v závere to už nedotiahol, preto toho aj ľutuje čomu zodpovedá aj slabší záver, no tu si zas na svoje príde najmä citlivejšie povahy. Je treba žiť naplno, ako by povedal John Keating z Spoločenstva mŕtvych básnikov: "Carpe diem!" ()

Laputa

Hezký korejský film, kterému, ale něco k " dokonalosti" chybělo a myslím, že to byla hudba. Mělo jí tam být daleko více. Mrzí mě, že mu nemůžu dát hvězd pět, protože má tento film pro mě naprosto hvězdné obsazení : gentleman Tae-hyeon Cha, hezká Ye-jin Son, Geun-yeong Mun a Eun-ju Lee všechny tyto herečky ( a herce ) mám velice rád o to víc mě mrzí, že k dokonalosti chybělo málo. ()

c.tucker

Opět jsem se jednou uchýlil k Asii a opět jsem si nemohl vybrat lépe. Romantika jak bejk a závěr mě naprosto odrovnal. Asijská poetika vyprávění je prostě jedinečná a nenahraditelná. Senzační snímek. ()

forsythia

Zvláštní... takový křehký a přitom silný příběh. Plný krásných obrazů a okamžiků, které by si člověk přál zastavit v čase. A potom vrátit jako ručičky na hodinách. ()

farmnf

Romantika až za hrob Made in Korea. Kupodivu mne to nenasralo jako paní Steelová. Film má mnoho pozitiv, krásná kamera, solidní herectví, originální příběh a sem tam i vtip (světlušky). Hudba nikoliv-slaďák jak sviňa. Ale celý příběh je nesmírně detailně propracován s pověstnou korejskou tragédií nakonec. V málokterém romantickém filmu uvidíte hlavní hrdinku úplně ožralou, tady ano. Děj je velmi nereálný, postavy jsou přece již dospělí lidé řídící auta a na výletě nedojde k žádnému sexu, příležitostí habaděj. No ale celkový dojem pozitivní. Hlavně ty dvě holky jsou nesmírně krásné a jemné a taky nemocné. Zdravé lidi nenávidím! ()

Brandon

Tenhle film mi připomněl dialog z jiného korejského klenotu /schválně, kdo z vás pozná? :-)/...."To není melodrama. To je akční film....Ty filmům nerozumíš. Korejci mají rádi melodramata....Proč?...." Yeonae soseol na mě působil možná až moc sentimentálně a melodramaticky, ale nic to nemění na silném filmovém prožitku. ()

Moogwi

Protože jsem pár jihokorejských filmů už viděl, řekl jsem si, že tentokrát mě nedostanou. Bohužel, film si mě získal už po půl hodině a dřív než zkončili titulky mě totálně rozsekal.. je zde tolik originálních nápadů, ostatně jako ve většině JK filmů, že se až divím, kde to pořád berou.. smutné scény které vás rozbrečí konstrastují s těmi úsměvnými, až po okamžiky kdy budete mít ústa od ucha k uchu.. nejvíc mě pobavila scéna jak ji-hwan močí do pole :) jako menší minus bych dal trochu zmatený a možná přiliš komplikovaný závěr, časové prolínání které tomu taky moc nepomůže, na konci jsem se už pomalu ztrácel kdo je vlastně kdo.. Jinak, jasná 5 //Nejdřív, jak šel čas,myslel jsem na ně stokrát za den, pak devětadevadesátkrát, osmadevadesátkrát, sedmadevadesátkrát, a pak jsem zapomněl počítat...nebyl jsem si jistý, jestli měly černé nebo hnědé vlasy...nebo jestli jsem je měl opravdu rád... nebo jestli jsme se vůbec potkali. ()

Ceres

Tenhle film je pro mě srdcová záležitost, co se týče korejských filmů. Ani nedokážu vyjádřit jak neskutečně nádherný film tohle je. Smrtící nálož na city přicházi zhruba v poslední čtvrthodině, kdy umírá Soo-in (později se Ji-hwan dovídá, že to byla Gyung-hee, jelikož si dívky prohodili jména) je neskutečně silná scéna, poté setkání po letech s pravou Soo-in a záverečná scéna, kdy Ji-hwan čte dopis od obou dívek, zvlášť pravé Soo-in. Film podbarvuje velice pěkný soundtrack. Pokaždé, když uslyším hlavní melodii z filmu, tak mě stále vždy zamrazí. Pro mě velice silný zážitek, na který nikdy snad nezapomenu. 100 %, jak jinak. ()

Kalidor_

Kromě úžasného, smutného filmu jako celku jedna z nejkrásnějších scén přátelské lásky ve chvíli umírání podtržená silnou melodií. ()

Pecival

Pohled na lásku a přátelství zase z troju jiné perspektivy a to poněkud netradičního "milostného" trojúhelníku. Jenže jak už to tak v životě bývá (a v Korejském filmu zvláště :) - věci nejsou takové jak se zdají být. Netriviální forma vyprávění skákající v několika časových rovinách může být občas trochu matoucí, ale zase si divák nemůže být úplně nikdy jist, jelikož pocity aktérů jsou většinou poze naznačovány (nebo ukázány retrospektivně). Co se herců týče, sice nemohu říct, že by mě některý extra zaujal, ale dobří byly všichni. Na závěr samozřejmě ten zprávný doják, takže celkvově velmi hezký film. ()

Curlyman

Prvý film Hana Leeho, ktorý sa ku mne dostal ako posledný a zároveň so mnou aj najviac pozametal. Takto precítene o "milostnom trojuholníku" a láske medzi ľudmi dokážu vo filme porozprávať asi naozaj iba kórejčania. Hoci to už ku koncu trocha veľmi hraje na city, ak máte aspoň trocha romantickú dušu, po poslednom zábere ostanete roztrhaný na kusy, čomu výrazne okrem príbehu prispieva aj ústredná trojica postáv (+ slabosť pre Geun - Yeong Mun, jednu z najkrajších herečiek v juhokórejských filmoch). ()

Heraldika

Jeden z prvních korejských filmů, které jsem viděla (a na ostatní se ohromně těším). Je to prostě úplně něco jiného, než na co je běžný divák zvyklý. Velmi působivé a křehké. Přidáno: Po dalších shlédnutých a působivějších snímcích (zejména A Moment to Remember) jdu s jednou hvězdičkou dolů. Ono s těmito krásnými korejskými pohádkami se to má následovně, uvidíte je poprvé a jste odrovnaní, pak jich shlédnete víc a začnete si i mezi nimi vybírat a stavět do žebříčků. 8/10 ()

ZkuKol

Klasická korejská platonicky-melancholická romantika. Už s nimi musím přestat, jinak se za chvíli budu převlékat v dámských šatnách. Není možné, že žánr, který v Evropě takřka zabili Nemci s Rakušany, v Koree zvládají levou zadní! Opravdu v jejich podání prostě červená knihovna funguje a vy se ani nestydíte, naopak máte dobrý pocit a kažou slzičku i úsměv, jež vám takovýto film vykouzlí na tváři, si fakt vychutnáte. Pravda jest, že zde je to čitelné od cca 20. minuty a občas je vidět, že zásoba originálních nápadů není bezedná, ani kamera zde není víc než průměrná (zvlášť ve srovnání s fotkami) a závěr je trochu přešvihlý a hlavně "přezávěrovný." Ale celek funguje, hudba je lehounká jak motýlí křídla, obě herečky křehké jak babičina svíčková a pointa funguje na diváka lépe než nová ždímačka od Whirpoolu. Byli tři, měli se rádi, mají se rádi a budou se mít rádi a my je taky budeme mít rádi... 80% ()

!Borec!

Lehce spletitý příběh o lásce, kde se sám ztrácím a nevím v průběhu kdo koho vlastně miluje. Až teprve konec mě nechal soucítit s hrdinami a posledních pár minut jsem si náležitě vychutnal....ale proč mám pořád pocit, že kdyby naprosto stejný film, žádný remake, ale naprosto stejný, natočili amíci, tak se to nechytne...že by nám ty korejci tolik přirostli k srdci s jejich hereckým talentem, který možná neumíme až tak spravedlivě posoudit, jelikož je to pro nás něco "exotického" a nevšedního?...jsou totiž něčím roztomilí a to těmto snímkům dodává obrovskou podporu... ()