Zlý americký sen

• Velká Británie American Nightmare (více)
Dokumentární / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, 2024, 2 h 15 min (Minutáž: 43–46 min)

Epizody(3)

V roce 2015 jim domů vtrhli únosci. Prožili si peklo, ale když se zmizelá žena objeví, policie má za to, že si všechno vymysleli. (Netflix)

celticek

Dokumenty tohoto typu má Netflix v malíčku. Neschopnost policie už mě ani nepřekvapuje. Příběh sice zní ze začátku neuvěřitelně, ovšem zainteresovaní by měli prověřit všechny verze a nezaměřit se jenom na subjektivní domněnky. Agent FBI, který chodil s Andreou? WTF? Všechno v cajku - tomu rozumím:) Lhářů tu máme bohužel hodně, většinou je za tím někdo blízký, víme. Mariňák & právník je kombinace přímo hororová. Sometimes truth is stranger than fiction. ()

MFloyd

Průměr s velice slibným startem. Ten případ je zajímavý, twisty jsou tu ze začátku účinné, ale nemohu říct, že mě dokument dokázal udržet až do konce. Poslední díl už jsem tak nějak dokoukal a mezi top true crime to určitě nedám. ()

oasismanik

Celkom slabota, ten prípad vo svojej podstate ani nebol až tak zaujímavý, celé to bolo dosť natiahnuté, nie moc záživné...dopozeral som to len z nutnosti, lebo som očakával väčšiu absurdnosť. No tak Netflix...viete to aj lepšie, veď tieto veci vám išli... ()

Arigato

Je potřeba odlišit zpracování a samotný případ. Obsahově zajímavé, postup patřičných úřadů zcela absurdní a ani si nedokážu představit takovou situaci zažít na vlastní kůži. Po této stránce to nijak zlehčovat či jakkoliv shazovat nechci. Ale z hlediska zpracování je to na můj vkus až příliš táhlé a nikterak záživně podané. Asi bych tomu v jiném rozpoložení dal i o tu hvězdu navíc, ale dost silně o tom pochybuji. ()

Hyperbolic

Gone Girl v reálu, anebo vlastně ne? Celý příběh se zdál od začátku přitažený za vlasy, po rozřešení to však dává smysl a je mi líto, té události a taky toho, že páru nikdo nevěřil. Ještěže tam kromě nic neřešících vyšetřovatelů byla i ta policistka, a únosce se dostal za mříže. ()

Sticks

Nebyť toho, že aspoň únosca mal morálny kompas, tak by to zostalo nevyriešené a mali by obaja zničené životy. MUST SEE dokument. ()

hony23

Dokument o případu únosu ženy, který policie dlouho měla za fingovaný. 3 díly byly trochu moc, určitě se to dalo odvyprávět za hodinu a mělo by to větší spád. ()

Jonypony4CZ

Povedený true crime, vyniká zapojením zůčastěných obětí. Moc doporučuji, jen mě odrazuje debilní název, jak už to u podobné netflixové produkce bývá. ()

kokofek

Chvílemi trochu zdlouhavé a to se pak stává,že mě to přestane dojímat a postavy kterých mi bylo upřímně líto jsou najednou nesympatické. Asi se nic nemá přehánět. Popravdě je těžké být v roli oběti,které nikdo nevěří a je vláčena bulvárním tiskem. Navíc si myslím,že amíkům hodně záleží na veřejném mínění,ale s tím asi oběť nic nenadělá. ()

oli9

Netlifx dokumenty umí a hkavne krimi. Ovšem tady vcelku zklamání. Příběh samozřejmě zajímavý až neuvěřitelný. Ale v USA je možné cokoli, jak jsem už několikrát viděl.. Když to srovnám s jinými dokumenty tak je tohle slabší průměr. A stačil by 90 minutový díl ()

Annaroz

Další minisérie dokazující jak "skvělou" práci odvádí americká policie. Ta, nebýt jedné nadšenkyně, zničila (za vydatné podpory médií) dvěma nevinným lidem život . Naštěstí vše dobře dopadlo, násilník dostal 40 let (na rozdíl od našich, kterým za podobná zvěrstva hrozí 3 roky) a poškození dostali za újmu tučné odškodné. ()

Beata.Zajaco

Dokument je dobrý, ale té krávě jsem nevěřila ani slovo. Ještě jak si utírala slzy, které neměla😂Chudák teď už manžel pěkně s ním vy*ebala….. Prostě to celé za mě naplánovala ona. Chtěl se mstít tak to přišlo mě. ()

NikiVai

Tru crime dokumenty od Netflixu mě prostě baví, oni to umí na jedničku. Tato série popisuje příběh, v němž totálně selhala policie. Vypráví o tom, jak to vypadá, když předsudky a vlastní mínění lidí, kteří mohou pomoci, přemůžou odstup, který je pro určité profese přímo nezbytný. A pak může dojít k zničení nejednoho života. ()

Radim100

Zkrátit to na polovinu a bylo by to koukatelné. Tak jsem u toho s chřipkou v posteli několikrát usnul. A ten překlad titulků, to je na samostatný příběh. ()

Muffino

Velmi slušný dokument, který ukazuje, že ne vše se v USA třpytí, a že těžké chyby přicházejí i ze stran, odkud to nečekáme. Neochota jistých aktérů v dokumentu mluvit a případně se obhájit mluví za sebe i s chápáním toho, že jim to pravděpodobně nebylo umožněno zaměstnavatelem. Závěrečná nezodpovězená otázka o nejasnosti výběru oběti i pachatelova znalost jmen obětí pomáhá seriálu zanechat jistou mysterióznost, která spolu s reálností celého příběhu dohromady tvoří vhodný celek. ()

ClassyBitch

Protože si právě v osobním životem procházím reálnou detektivkou, jak vystřiženou z nějakýho Netflix dramatu, a policie mi 14 dní po ohlášení napsala, že se tím nebude ani zabývat, natož aby případ začala šetřit a pak jej jako obvykle odložila, přišel mi tenhle dokument k chuti. Když je na ho-no kadeřnice, je to sice blbý, ale časem to doroste. Když je na ho-no doktor nebo policajt, může to stát lidské životy.  V tomhle příběhu je názorně představena praxe vyšetřování, kdy si policie napřed sama určí pachatele a pak teprve hledá důkazy k jeho usvědčení, ne že by hledala důkazy, aby na jejich základech zjistila pachatele. Zpochyňování znásilnění included. ()

mdf

Další z dokumentu,kdy policie úplně ignoruje důkazy a i za podpory médií, které hledají senzaci,aby měli co největší sledovanost,skoro zničí jeden život,kdy vlastně oběti nevěří a obviňují je z podvodu.Oběti musí cítit neuvěřitelnou bezmocnost a flustraci z práce policie.Ještě,že u policie nejsou samí dementi a najdou se tam lidi, který nad rámec svých povinností, případ zdárně vyřeší. Možná nebýt toho telefonu,tak .... ()