Komédia o piatich študentoch, ktorí sa prihlásia do oddielu novej mladej trénerky a vytvoria mužský tím synchronizovaného plávania. Film je zmesou neočakávaných situácií, zápletiek a rozuzlení, ktoré prináša účasť mužov v tradičnom ženskom športe. (oficiální text distributora)

terunka003

Sportovní, vtipné, plavecké, zábavné, svižné, delfíní. To byla pohodička. Šikovní chlapci. K tomuse nedá nic říct, prostě film, který pobaví a potěší. ..nebyla to stejná škola, ve které se točilo Swing Girls? ()

Ceres

Spousta lidí se tu zase rozplývá, jak skvéla je tato komedie. EEEEE, není. Je spíše většinou lehce podprůměrná. Kdyby nebylo Takenaky, který tu taky občas přehrává, nebo DDR, tak bych tenhle film poslal do podprůměru. Začátek naprosto přišerný a vyvrcholení, no tak bych tomu neříkal. No ucházející film to je, ale skvělá komedie? Ha ha, to ne. Nebudu moc zlý, dám čistý průměr a 3 hvězdy s hodne odřenýma ušima. 50% ()

Hollohlaway

Zábavné a hlavně plné naprosto úžasného klukovského nadšení a blbnutí. Ta touha něco dokázat, i když je to taková šílenost jako mužské akvabely, z těch kluků prostě čiší. Závěrečné vystoupení je navíc parádní, takhle si představuju finále. " Synchro! Synchro! " ()

DannyBoy80

Teda bavil jsem se hodně u těch akvabel. Pohodová komedie z Japonska. Kdyz začli dělat jak dělá delfín, tak jsem se málem počůral. V druhé polovině to místy ztratilo drajv, ale naštěstí nikdy na moc dlouho. Málokdy se podaří narazit na slušnou komedii, i když i tato se drží osvědčeného amerického mustru o outsiderech na střední. ()

Tarako

Trochu zklamání. Sice jsem nečekal nějaké výbuchy smíchu a byl jsem si vědom, že se jedná spíše o lehčí oddechovou záležitost, která má vyvolat dlouhotrvající úsměv, namísto toho, aby vás skolila na zem a nechala vás podusit v křečích ale i přes to zde byla spousta hluchých momentů a nedotažených věcí, někde to chtělo přitlačit na pilu a někde zase trochu ubrat, hlavně co se týče první hodiny, kterou jsem opravdu prozíval. Poslední půlhodinka byla na druhou stranu skvělá a ta by si možná plný počet zasloužila. V celku se podle mě ale jedná o průměrnou asijskou komedii, obsahující sice pár výborných scén (nástup učitelky, trénink na DDR, finále, ...) ale bohužel i několik opravdu nudných. Kladně také hodnotím postavy "trenéra" a Suzukiho roztomilé přítelkyně. :) Nicméně, pokud bych měl dopručit nějakou oddechovou japonskou komedii (a pokud nemusí být zrovna o plavání, potažmo o polonahých chlapcích), pak by to bylo Shimotsuma monogatari. ()

jiri.twist

I po tolika letech naprosto příjemná pohodovka, která vykouzlí úsměv mnohým divákům nejen na tváři, ale i v duši. Není potřeba úplně chápat asijský humor, stačí sledovat piánko, s nadhledem a i když tam je gay složky málo (ale je tam, viz zamilovaný Saotome), celkově může tento film, který mnozí zařazují mezi špičku sportovních komedií dodnes, být bezva potěšením. Viděl jsem film v roce v r. 2015 a nyní znovu a musím říci, že některé hlášky, i když nejsou vždy originální, styl zpracování, herectví, mě vedou stále volit tak vysoké hodnocení ... 9899 ()

mrtvej pes

A nejvíc mě baví zdejší komentáře zarytých řízkoidních čecháčků, které jako by měl pohled na jiného chlapa v plavkách připravit o mužnost, integritu a (hetero)sexualitu. ()

HDeer

Shinobu Yaguchi je nepochybne talentovaný režisér, ktorý vie ako narábať s divákom. Prostredníctvom svižných, kvalitných a najmä humorných predelov buduje ideálne absurdnú zápletku nato, aby sledovateľa pohltil do deja a prinútil ho akceptovať prezentovanú absurditu. Trpezlivo a veľmi dôvtipne budovaný dej tak pochopiteľne výborne funguje zhruba až do momentu, kedy sa do štvorčlenného zoskupenia pridáva dovtedy oponujúca skupina rovesníkov. Neriešim ani tak celkom prvky dôveryhodnosti popri rýchlosti učenia sa "vodného tanca" týchto junákov. Ide skôr o akési narušenie deja, ktoré pomerne kostrbato vplýva na ďalší vývoj - či už neautentická romanca medzi predstaviteľom úvodnej štvorky a karatistkou, samoúčelný princíp neúspechu (požiar, ktorý sa odohrá práve počas noci pred predstavením) či záverečná maškaráda, ktorá je v mnohom preexponovaná (kolíše medzi znamenitými ťahmi a absolútnym gýčom). Moje výhrady sú však vo väčšine maličkosti, avšak práve kvôli nim nie som schopný udeliť plné hodnotenie. Inak som sa vynikajúco bavil. ()

annickka

Předvídatelné, naivní, plné klišé......možná. Ale: Waterboys je velmi pozitivní film, plný optimismu. Je to jeden z těch snímků, po jehož shlédnutí se budete cítit šťastní, i když jste zrovna v depresi. Některé momenty bych si nejradši zarámovala, ale budu se muset spokojit jenom s opáčkem, které si rozhodně brzo dám. ()

Sennhie

Bohužel těch pár světlých skvělých okamžiků a hlášek zastiňuje jedna trapná situace či scéna s přílišným přehráváním za druhou. Ale je krásně vidět, že režisér Yaguchi se ze svých chyb učí a jeho pozdější snímky jsou lepší ve všech směrech a zatím vrchol jeho tvorby je snímek Happy Flight, za kterým s velkým odstupem pokulhávají Swing Girls. Na jeho dřívější snímky koukat raději nebudu a budu se místo toho těšit na ty jeho budoucí, protože jak to tak vypadá, tak se je na co těšit. ()

muti

lahky film pre nenarocneho divaka, ktory by som odporucil vsetkym co by chceli skusit nieco z japonskej kinematografie. zvlastny namet a dej, zvlastne postavy, zvlastny humor, zvlastne dilemy... ()

metztlimoon

Neviem si predstaviť, že by túto tému spracovali trebárs Američania. Čaro filmu docela spočíva v potrhlosti japonského národa a ich zvláštneho zmyslu pre humor, ktoré by iná svetová mentalita asi potlačila. No ja som sa bavila, aj keď by som uvítala viac tréningových scén. Horiace afro nemá chybu. Záver ma úprimne rozosmial, chalani sú vážne šoumeni. A tento film má určite prvenstvo v hode rybou do tváre:D ()