poster

Kid

 • anglický

  The Kid

 • slovenský

  Kid

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1921, 68 min (SE: 50 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  *****

  Zlatá éra nemého filmu nemôže ponúknúť ani väčší klenton než tento film o stratenom dietati a jeho chudobnom opatrevateľovi v podobe Charlesa Chaplina, práve on natočil bravúrne dielo, kde za všetko hovorí hlavne famózna gestikulícia a nesmierny cit pre detail vložený do tohto príbehu. Chaplin už na začiatku rozbiehajúcej sa kinematografie, dokázal napredovať mílovými krokmy vďaka nesmiernému talentu, až doslova zamrazí keď človek vidí čo už začiatkom 20-rokov minulého storočia dokázal obecenstvu sprostredkovať. ║Rozpočet$250,000Tržby USA $2,500,000Tržby Celosvetovo $-(5.12.2007)

 • Rominator
  ****

  Zajímavost: Snímek byl v roce 1971 editován na 50 minut a přidán hudební doprovod složený Chaplinem.(16.4.2011)

 • WANDRWALL
  ****

  Amerika je v těch letech plná nezaměstnaných a bezdomovců. Jičák KID je dítě jak se patří. Nedělá mu problém rozbít pro svůj špás okno, a přitom poočku hlídat, zda ho nepozoruje strážce zákona. Ani jiné lumpárny mu nejsou cizí. Pokud by nenarazil na tuláka Charlese, tak by to s ním patrně nedopadlo dobře. Tulák Charles to ví, a začíná ho vychovávat. Daří se mu to se střídavými úspěchy, protože sám zažívá rovněž nejednu nelehkou situaci.(27.8.2010)

 • Douglas
  *****

  Setkání Chaplinova tuláka a Cooganova Kida vstoupilo do historie. Charles Chaplin si sám napsal scénář, sám režíroval a sám si zahrál hlavní roli, druhou hlavní roli, malého Kida, si zahrál šestiletý Jackie Coogan. Snímek dojal a jistě ještě dojme tisíce diváků. Skvělá situační komika vyvažuje citlivé momenty a příběh ani na okamžik nesklouzne do sentimentálního kýče. Scéna, kdy malý Kid zajišťuje sklenáři Chaplinovi živobytí rozbíjením oken, je kouzelná i po letech. Kid osciluje mezi smíchem a pláčem, mezi tragikou a komikou, mezi společenskou kritikou a sentimentem. Tyto aspekty koneckonců tvoří základní prvky všech Chaplinových snímků.(22.4.2002)

 • Renton
  *****

  Scénář: Charles Chaplin .. Charlie Chaplin byl pozoruhodný tvůrce. Mimo výtečného, osobitého komediálního herectví, kterým dával svým filmům nezaměnitelné kouzlo většinou stál mimo jiné za tvorbou scénáře a také seděl na režijní stoličce. Jeho Kid je jednoduchou strukturou velice veselý a zároveň smutný snímek. Nalezené dítě totiž změní život chudého, ovšem starostlivého člověka od základů. Velmi krásný film, který příjemně baví a pohladí po duši.(17.5.2006)

 • - Lita Grey, pozdější Chaplinova manželka, hraje postavu jednoho z andílků ve slavné snové scéně v nebi. (everlong)

 • - Ve scéně, kdy je Kid odebrán od Trampa a dán do siročince Jackie Coogan hrozně křičí, protože jeho skutečný otec mu řekl, že když nezakřičí, tak ho opravdu pošle do sirotčince. (Kulmon)

 • - Kvůli Kidovi měl Chaplin neshody s firmou First National - "Byl to sedmidílný celovečerní film a oni jej chtěli distribuovat jako tři dvoudílné komedie." (Charlie Chaplin - Můj životopis) (everlong)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace