poster

Kid

 • anglický

  The Kid

 • slovenský

  Kid

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1921, 68 min (SE: 50 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  *****

  Scénář: Charles Chaplin .. Charlie Chaplin byl pozoruhodný tvůrce. Mimo výtečného, osobitého komediálního herectví, kterým dával svým filmům nezaměnitelné kouzlo většinou stál mimo jiné za tvorbou scénáře a také seděl na režijní stoličce. Jeho Kid je jednoduchou strukturou velice veselý a zároveň smutný snímek. Nalezené dítě totiž změní život chudého, ovšem starostlivého člověka od základů. Velmi krásný film, který příjemně baví a pohladí po duši.(17.5.2006)

 • lesumir
  *****

  Ano, konečně! Konečně groteska, která se mi líbila, dojala a zaujala. Po pár Chaplinovkách jsem moc naděje neměl, ale Kid mi ji vrátil! Vynikající, dojemné, ale nebudu říkat vtipné. Občas jsem se trošičku pousmál, ale padat smichy jsem nepadal.(30.10.2008)

 • Falko
  *****

  Aj napriek tomu, ze je tu napisane 68 minut, videl som 50 minutovu verziu, ale snad som ovela neprisiel, pretoze opät som sa nasmial, ako aj pri predchadzajucich Chaplinovych filmoch a aj tento ma opät dostal. Chvilami smutny, ale vo väcsine pripadov vesely pribeh, v ktorom Chaplin opät pouzil mnozstvo humornych scen a to hlavne vdaka neskutocnym nahodam a taktiez stretnutiach policajta vzdy v tej najnevhodnejsej chvili :-) Na rok 1921 skvely snimok a kedze prve Oscary boli az v roku 1928, nemal tento film ziadnu sancu nejaku cenu ziskat, zato ale dalsie Chaplinove snimky Oscara neminuli... 02.02.2010 ______ Charles Chaplin - (Tulák) +++ Jackie Coogan - (Dítě) +++ Edna Purviance - (Matka) +++ Carl Miller - (Muž) +++ Produkcia: Charles Chaplin +++ Hudba: Eric James, Eric Rogers - hudba pridaná v roku 1971 +++(2.2.2010)

 • NinadeL
  ****

  Oddělit od sebe Chaplinova Kida - položku z učebnice a Chaplinova Kida - celovečerní film, to může být problém. Na druhou stranu kdo se kdy nedojmul nad herectvím malého Jackieho Coogana a půvabné Edny Purviance? Tak či onak, s Chaplinovou hudbou je možné se ke Kidovi vracet a nemít pocit znásilněné divácké svobody.(23.10.2014)

 • Vodnářka
  ****

  Po svém prvním shlédnutí jsem filmu dala jen 3*, nějak jsem v něm nenalezla to tolik 'opěvované' kouzlo. Tentokrát, s doprovodem živé hudby skupiny Mythematica, jsem svoje hodnocení musela upravit, ten film se mi líbil vážně dost. Nejedná se jen o obyčejnou grotesku, dominuje v ní hlavně příběh o vztahu fenomenálně proslulého Tuláka a malého chlapce, příběh, který Chaplinovi pomáhal vyrovnat se se ztrátou vlastního novorozeného syna. Právě v něm a hlavně v tom, jak je odvyprávěn, jsem konečně to kouzlo našla.(2.8.2010)

 • - V několika malých rolích, mj. jako kapsář ve scéně odehrávající se v noclehárně, se objevil otec Jackieho Coogana Jack Coogan. (SeanBean)

 • - O svých zážitcích z podniknuté cesty k propagaci svého filmu Kid po Evropských městech napsal Chaplin knihu s názvem „My Trip Abroad“, která vyšla v České republice pod názvem „Hurá do Evropy!“ z roku 1929. (SeanBean)

 • - Lita Grey, pozdější Chaplinova manželka, hraje postavu jednoho z andílků ve slavné snové scéně v nebi. (everlong)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace