poster

Kid

 • anglický

  The Kid

 • slovenský

  Kid

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1921, 68 min (SE: 50 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ed_wood
  ****

  Úsmevný film-možno s trochou sĺz.(26.1.2009)

 • Jordan
  *****

  nesmierne milý, nežný a vtipný príbeh tuláka charlieho, kde mu po Psom živote robí po druhýkrát v živote partnera živý tvor a po prvýkrát vôbec vo svojom filme je to človek - geniálny malý Jackie Coogan, s ktorým zdieľa tragikomické nástrahy života. Majster Chaplin, sláva ti!(3.5.2006)

 • Morien
  ****

  Závěrečná snová sekvence špičková, to co jí předchází už bylo zase na obvyklé hraně, na kterou jsem dost háklivá. Brečící děti prostě nejsou moje partie. To, jakým způsobem Chaplin (ve všech svých filmech) působí na city, je pro někoho možná na slzu, pro mě dost často spíš na facku.(13.12.2009)

 • cheyene
  *****

  No páni! Snímek starý 93 let a stále dokáže diváka zaujmout! Charlie Chaplin napsal a natočil krásně citlivý, dojemný, ale i komický film, který rychle utíká, nenudí a od samého začátku baví. Samozřejmě humor není takový, abyste se váleli smíchy, avšak vykouzlí vám úsměv na tváři, pasáž ohledně sirotčince dokáže dojmout a nezapomenutelná je určitě také pasáž v noclehárně a se zasklíváním oken. Herecké výkony jsou poplatné éře němého filmu, avšak je nutné hodnotit je kladně, neboť všechny grimasy Chaplina, ale i výkon malého Jacka Coogana, je víc než obdivuhodný. Divácké ucho potěší hudba, jež doplňuje scény. Nu, je vidět, jak kouzelný film se dá natočit i beze slov, všemožných efektů a pouze s několika málo titulky. 5*. Chybička: Během rvačky před Chaplinovým domem je pěstí zasažen policista. Spadne na zem a nehybně leží po celou dobu bitky. V každém záběru kamery je však v jiné poloze.(24.1.2014)

 • lesumir
  *****

  Ano, konečně! Konečně groteska, která se mi líbila, dojala a zaujala. Po pár Chaplinovkách jsem moc naděje neměl, ale Kid mi ji vrátil! Vynikající, dojemné, ale nebudu říkat vtipné. Občas jsem se trošičku pousmál, ale padat smichy jsem nepadal.(30.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace