Kid

The Kid

• slovenský

Kid

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1921, 68 min (SE: 50 min)

Klobouk dolů, před jednou z největších osobností, jíž bezesporu Charlie Chaplin byl. V dalším jeho slavném filmu nám trošku brnká na city, ale vůbec ne nuceně a hned upozorňuji, že přesto že je film němý, tak slova zde nejsou potřeba. Ani dlouhé vychvalování zde není potřeba, stačí si uvědomit tu veleznámost po celém světě a hned každému dojde, že se jedná o klasiku. Takovou, která i dnes má co říct.(2.9.2005)

Zlatá éra nemého filmu nemôže ponúknúť ani väčší klenton než tento film o stratenom dietati a jeho chudobnom opatrevateľovi v podobe Charlesa Chaplina, práve on natočil bravúrne dielo, kde za všetko hovorí hlavne famózna gestikulícia a nesmierny cit pre detail vložený do tohto príbehu. Chaplin už na začiatku rozbiehajúcej sa kinematografie, dokázal napredovať mílovými krokmy vďaka nesmiernému talentu, až doslova zamrazí keď človek vidí čo už začiatkom 20-rokov minulého storočia dokázal obecenstvu sprostredkovať. ║Rozpočet$250,000Tržby USA $2,500,000Tržby Celosvetovo $-(5.12.2007)

Pokud jste schopni proniknout do kouzla němých filmů a grotesek (jejichž označení nemusí nutně znamenat, že půjde jedině o srandu), tak tenhle film vás odmění snad tím nejlepším, co tenhle žánr nabídnout umí. Já sám neustále žasnu nad tím, jak upřímně tohle dílo dokáže stále zapůsobit. Chaplin, stejně jako malý klučina, hrají opravdu skvěle, komediální prvky tu jsou citlivě vyváženy těmi dramatickými, snad jen ten konec není úplně z nejpovedenějších. Ale tentokrát to prostě odpustit musím.(6.6.2005)

• Rocky62

Strašně rád bych řekl, že jsem byl touto legendární komickou klasikou uchvácen. Bohužel nemohu, omluvte prosím fanoušci Kidu muj chorý smysl pro humor.(15.1.2011)

Závěrečná snová sekvence špičková, to co jí předchází už bylo zase na obvyklé hraně, na kterou jsem dost háklivá. Brečící děti prostě nejsou moje partie. To, jakým způsobem Chaplin (ve všech svých filmech) působí na city, je pro někoho možná na slzu, pro mě dost často spíš na facku.(13.12.2009)

• - Snímek byl v roce 1971 editován na 50 minut a přidán hudební doprovod složený Chaplinem. (Rominator)

• - Ve scéně, kdy je Kid odebrán od Trampa a dán do siročince Jackie Coogan hrozně křičí, protože jeho skutečný otec mu řekl, že když nezakřičí, tak ho opravdu pošle do sirotčince. (Kulmon)

• - Jackie Coogan, který hrál Kida, poté zahájil poměrně úspěšnou hereckou kariéru, což u těchto dětí nebývalo pravidlem. (Kulmon)