Kid

The Kid

• slovenský

Kid

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1921, 68 min (SE: 50 min)

Pěkný film, v němž vítězí sentiment nad humorem i naopak. Jenom Chaplin dokáže takhle současně vzbuzovat soucit i bavit. A právě v tomto filmu je možná nejdojemnější. Na humor nezapomíná, ale snaží se natočit poměrně osobní výpověď, která se neztratí pod tunami gagů. Na Chaplinovi mě fascinuje dvojakost jeho příběhů, současně si však myslím, že některé jeho filmy mohli být lepší, kdyby lépe slučovaly jeho "malou tuláckou dušičku" s "onou geniální komikou". A právě Kid je krásným příkladem, kdy se film neštěpí na dvě poloviny (jako Zlaté opojení), ale plyne poklidným tempem vstříc jejich soutoku.(10.11.2004)

Závěrečná snová sekvence špičková, to co jí předchází už bylo zase na obvyklé hraně, na kterou jsem dost háklivá. Brečící děti prostě nejsou moje partie. To, jakým způsobem Chaplin (ve všech svých filmech) působí na city, je pro někoho možná na slzu, pro mě dost často spíš na facku.(13.12.2009)

Och, něco takového mohl natočit jen Chaplin, a já osobně se považuji za jeho oddaného příznivce a velkého ctitele jeho díla, z něhož si nejvíc cením - kromě Diktátora - právě tohoto dojemného snímku. Odzbrojující humor i humanistické vyznění.(5.1.2013)

25.7. 2010 Den, kdy jsem se konečně naučil milovat němé filmy. LFŠ 2010 s živým hudebním doprovodem Mythematiky.(26.7.2010)

Kouzelný film. Je neskutečné, co se dá stvořit jen za pomocí gest, mimiky a krátkých popisků. Ve filmu je skvěle vyvážena podařená komika s dojemnými momenty. Objevuje se tu spousta nezapomenutelných scén. Zkrátka velký filmový zážitek.(12.10.2006)