Vlk samotář a mládě 2: Řeka smrti

• Japonsko Kozure Ôkami: Sanzu no kawa no ubaguruma (více)

Vlk samotář a mládě. Legendární série podle komiksu Kazua Koikeho, autora předlohy filmu Lady Snowblood. (oficiální text distributora)

kaylin

Příběhy o cti, alespoň tedy ty japonské, jsou prostě skvělé. Já mám pocit, že v tomhle se jim nikdo nevyrovná, protože žádný národ v sobě nemá čest tak zakořeněnou. Tyhle příběhy chcete sledovat, protože jsou dobré, jsou kruté, mají skvělé akční scény a nebojí se. Navíc jsou zde opravdu silné emoce. Tohle se mi líbilo více než první díl. ()

JohnMiller

Druhá časť je oveľa morbídnejšia ako jednotka. Dejových zvratov ubudlo zato počet mŕtvol rapídne stúplo. Nohy, ruky, hlavy všetko tu letelo pod ostrým meča Ogamiho. Kým v predošlej časti nepriateľský klan podkopával Vlka kde sa dalo, očierňoval ho a pokúšal sa ho zabiť vlastnými ľuďmi.... Tuto stavia na inú kartu a od začiatku objednáva tých najdrsnejších zabijakov Japonska. Najprv to sú ninjovia potom sú to vraždiace ženy a nakoniec traja bratia s ktorých každý používa inú unikátnu zbraň. Myslím ,že tuto nebude vadiť keď pri sekačke takéhoto formátu prezradím že každému z nich ubudne nejaká časť tela... A mnoho litrov krvi. ()

dee-key

Oproti jedničce mě mrzí, že je to dost přímočaré, co se týče příběhu. Ogami v podstatě plátkuje nepřátele na sto a jeden způsob a nic víc. Jestli jsem si z filmu něco vzal, tak to, že až budu mít syna, chci, aby byl jako Daigoró. Aby ve třech letech dělal přesně, co se mu řekne a nikdy nebrečel, aby stál v klidu opodál, když táta seká padouchy a když mě dobijou k zemi, aby věděl, že mi má přinést vodu a jídlo. Jinak stále je to kvalitka, a pokud oželíte tu hrozně umělou krev, tak i vizuálně zajímavé. ()

cubajz

ultra stylová akční jízda, kde (skoro) nezranitelný stroj na zabíjení Ogami Ittó kosí protivníky jak bambusové stonky a nezáleží na tom, zda je to elitní komando ženských bojovnic, nindžové stínových Jaguú nebo zabijáčtí bratři zvaní Poslové smrti - Ogami vás přesvědčí, že všichni jsou stejnou měrou naporcovatelní:) Do bojů už se dokonce zapojuje i roztomilý Daigoró ve svém vražedném kočárku a krev barvy rajské omáčky stříká na všechny strany! ()

C0r0ner

O trošku horší než první díl, zejména dějově a bylo by to tak na ty silnější tři hvězdičky, ale ta řežba, doslova gejzíry krve, usekané kdeco..., to vše je prostě neuvěřitelné na dobu svého vzniku, a tak přidávám ještě jednu hvězdičku pro Ogami Ittóa. Jsem zvědavý na závěrečný díl trilogie. 70% ()

zette

O dost sviznejsi a zabavnejsi, jak prvni dil. Dost mozna nejkrvavejsi filmova tour, jakou jsem mel moznost videt. Bylo by celkem zajimave sledovat reakce feministek po zhlednuti tohoto filmu.-). Zaujme i maly kluk, ktery krvave besneni kolem sebe se stoickym klidem sleduje z kocarku. Libila se mi i kamera. Ma to sve kouzlo! ()

majo25

Oproti jednotke ide príbeh o dost dole, prakticky tam skoro ani nie je. Tie ženy-bojovníčky boli blbosť, a ked tam začali samuraji poskakovat a robit vo výške saltá som pri pripadal ako v hongonských wuxia filmoch - týmto u mna nezabodovali, práve naopak. Záverečné súboje boli však štandartne veľmi dobré. Škoda tej trápnej štylizácie do "tajomnej" trojice zabijakov. Hodnotenie: 65% ()

Sfinkter

Nekompromisní Ogami nadále putuje po bezcílné cestě s kočárkem, rozdává radost a smích. Tentokrát akční a krvavé ihned od začátku, výborná scéna souboje u studny a samozřejmě finále s třemi bratry. Takto vypadá kvalitní komiks. ()

Cushing

"Far-Eastern" jako vyšitý. Když akční hrdina kosí samuraje, dá se na to dívat. Ale když porcuje samurajky... wow! Že bych si při sledování masakru celého klanu krásných Japonek léčil nějaký strašlivý, hanebný, tragický komplex? Óóó - Hai! ()

Fox85

4 hvězdičky na hraně, ale ještě to na ně má. Kvalitativně srovnatelné s předchozím dílem, jenom trochu víc akčnější ()

Fordzy

2. díl. Svižnější než první díl a s více souboji. K vrcholům patří scéna, kdy malý syn Daigaro krmí svého zraněného otce. 83% ()

JamesSi

Vlk Samotář a Mládě je pro mě osobně jedna z nejvtipnějších filmových sérií. Hlavním hrdinou je drsný samurai (bez pána), který se nechává najímat na vraždy. Zapomněl jsem jednu důležitou věc? Ano zapomněl! Vždy u sebe nosí vražedný kočárek a jeho 2 dvouletého syna v něm. Ten je také samurai roku a společně pobijí všechny nepřátelské klany a jiné hajzly. V dalším díle má kočárek i vystřelovací rakety. Tahle část má moje nejoblíbenější scény a řekl bych, že je i skvěle natočená (tvůrci se snaží naznačit nebezpečí jízdou kamery a bubny v pozadí). Scény jako: zabijačky ukazují své schopnosti, když rozsekají nindžu na kousíčky, zlé zabijačky útočí na Vlka převlečené za vesničanky za pomoci mrkví, syn zachraňuje otce poté co byl zraněn, požár lodi, tři bratry s fešnými čapkami, scéna "ve 3 se lépe zahřejeme", finále v poušti. Naprosto skvělý díl bez slabého momentu. Jsou věci, které se dají Vlkovi vyčítat, ale já tu sérii prostě miluji. Možná jinak než tvůrci zamýšleli, ale jako skvělé akční béčko je to pecka. ()

Zagros

Po nějaké době jsem se konečně dostal k pokračování filmu Vlka samotář a mládě. Musím dát za pravdu většině, že druhý film je ještě o kousek lepší než ten první… nebo možná jsem už byl dopředu připravený a naladěný na stejnou vlnu, protože ten „kontrast dětských roztomilých kukadel a zachmuřeného mlčenlivého zabijáka, který odsekává lidem končetiny za neustálého stříkání krve…“ mě už nepřekvapil. Navíc film plynule navazuje na díl první a není potřeba hlubšího popisu postav, jde se rovnou do akce a to doslova od prvních sekund. Akce je to ovšem na hony vzdálená moderním filmům. O pomalé záběry není nouze, pohledy z očí do očí jsou časté a dlouhé a naopak souboj se většinou odehraje během pár vteřin. Několik švihnutí mečem, vystříkne krev a je hotovo. :-) Přidávám čtvrtou hvězdu a je pravděpodobné, že se s Vlkem samotářem a jeho mládětem vydám i na další dobrodružství. ()

Vaklaf

Jedna velká rubanice! Ocenit musím hlavně fajnový, vyloženě comixový postavy, tj. trio zabijáků a "dámskej spolek" kterej, přes pozdější neúspěchy - jak jinak, v úvodním představení doslova naporcuje ninju. A to samozřejmě nezmiňuju hlavní dvojici. Přestože nějakej děj tu neměl moc prostoru (a ne že by byl kdovíjak potřeba), už se těším na další porci. ()

TERRORDROME

Druhý diel osamelé ho vlka je podstatne akčnejší než ten prvý a dej jednoduchý ako švih katanou. Ogami Ittó si vykračuje krajinou a každých 10 metrov musí rozsekať skupinku nejakých tých ninjákov či vražedných gejš. Za sebou necháva hromady mŕtvol, roztrúsených údov a ženy s rozpáranými kozami ( a jedna vyskočí z kimona ). Z kočiariku jeho syna sa stáva doslova kosačka a krv veselo strieka. Všetko speje k finálnemu stretnutiu s triom zabijákov ktorým hovoria "Poslovia Smrti". Tí dostanú dostatok priestoru predviesť svoje pozoruhodné zbrane a umenie efektného masakrovania. Bohužiaľ, majú tú smolu že sa stretnú s Ogamim. Ogami je ako japonský terminátor a vražedný buldozér takže nemajú šancu. Jeden z nich potom poeticky filozofuje nad zvukom krvi striekajúcej z jeho preťatého krku. Dokonalá návnada na ďalší diel. ()

Rozjimatel

"We don't have fire. We'll all die if we don't warm ourselves."     Podobne ako prvý diel, aj tento ma veľmi chytil, dokonca ešte intenzívnejším spôsobom. Zdá sa, že som si túto neobvyklú dvojicu neľútostného bojovníka a jeho roztomilého synčeka celkom obľúbil. Opäť to má parádnu atmosféru, opäť je to poriadny krvák, hádam aj ešte väčší (kusy tiel lietajú na všetky strany) a je v tom enormná, priam smrtiaca dávka čierneho humoru. Oproti jednotke tento diel priam prekvitá veľmi silnými scénami (súboje s ninja bojovníčkami, atmosferická scéna pri studni, únik z horiacej lode, či ohrievanie sa bez ohňa a bez šiat). V závere dvaja hlavní hrdinovia odchádzajú do neznáma, pričom ich, tak ako aj v prvom diele, znovu vyprevádza pôvabná deva, doslova fascinovaná charizmou vlka samotára (hoci okolnosti sú tentokrát dosť rozdielne).     "I've always wished to kill someone, just once, and create such a fine cut as to sing this tune. Now I'm hearing it from my own neck. What a laugh." ()

Brejlil

Kombinace japonské poetiky s nečekaně brutálními scénami je zajímavá. Za nejlepší scénu filmu ovšem považuji hypnotické nošení vody malým chlapcem. ()

pend

Kdo neviděl, netuší, co Japonci točili už před 30 lety za akci. Krví se nešetří, končetiny jen létají. Přesto nezapomenutelné scény ve filmu nejsou ty akční... ()

Rami

Co vznikne, když spojíte seriál Xena a nějaký béčkový krvavý horor (třebas Saw)? Přesně tento film, který je čistě samoúčelný, laciný, nelogický a staví na faktu, že každého diváka láká trocha toho krvavého sadismu. Dobře, s brutalitou se dokážu smířit a dokonce se i bavit. Ale ta naprostá stupidita nepřátel hlavních hrdinů mne ubíjí. Ten vraždící kočárek byl snad vtip?! Copak se nenajde normální zabiják, který prostě veme luk a šípy a milého vlka samotáře a jeho mládě prostě nesejme?! Všichni nepřátelé jsou poražení, protože se snaží bojovat efektně pro diváka. Pročbychom ne něj měli jít všichni, půjdem raději pěkně po jednom. Proč bojovat raději na dálku? Budeme raději bojovat zblízka, když je hlavní hrdina takový přeborník s mečem. Ne ne, nic mě nepřesvědčí o tom, že tento film není určen osmi letým dětem. Protože pravě v tomto věku se člověku stačí koukat na pěkně efektní a krvavý boj a zbytek neřeší, protože si ho domyslí. Ale pro náročného diváka staršího deseti let to je opravdu málo. A tak dávám 1 hvězdičku (23%). ... Nikdy jsem neměl rád nepřemožitelné hrdiny a příběhy s nimi, které nenabízejí žádný zvrat. A oni vždy s přehledem zvítězí, protože nepřátelům trvá vše týden (viz zde skoky, lety, tasení i sekání). ... Fuj. ()