Policista Scott Roper miluje rychlá auta, sázky na dostizích a fotografku Ronnie Tate, se kterou se však před časem rozešel. Kromě toho patří díky své výmluvnosti k nejlepším vyjednávačům sanfranciské policie. Když je zdánlivě zcela bezdůvodně zavražděn jeho přítel a kolega Sam, rozhodne se vypátrat vraha navzdory všem potížím i rozkazům svého šéfa. Dostane se na stopu cynického Michaela Kordy, který chystá velkou loupež v klenotnictví a nelítostně likviduje každého, kdo by mohl jeho plán překazit. Přes nařízení svého šéfa Scott nejen pokračuje v pátrání, ale zapojí do něj i svého nového parťáka, mladého ostřelovače Kevina, který se chce také stát vyjednávačem. Po brutálním přepadení se Kordovi podaří uprchnout i s lupem a jedním rukojmím. Scott s Kevinem ho ale dopadnou. Jejich radost netrvá dlouho. Zatímco se Scott marně pokouší přesvědčit Ronnie, že se polepší, Korda uprchne z vězení a unese ji. Hodlá dívku vyměnit za uloupené diamanty, uložené nyní na policejní stanici. (TV Nova)

Fiftis

Nie som veľkým fanúšikom tejto série a toto mi veľmi ako komédia nepripadalo. Skôr ako klasický akčný film, chvíľami naopak skoro thriller. Škoda, že tento žáner (čierny drsný policajt stále kecá a strieľa a jazdí autom až je z toho film) je tak neskutočne vykradnutý a neoriginálny. Za celé deväťdesiate roky sme skoro rovnakých filmov ako tento videli až priveľa. Hoci to nie je zlé a dá sa na to celkom dobre pozerať, tak dúfam, že Bad Boys sú poslední zo žánru - "čierny veľkohubý policajt". ()

PanBlack

Po akční stránce docela solidní, humor tam také je, ale ani zdaleka ho není tolik, kolik by člověk od filmu s Eddie Murphym očekával, ačkoliv tomu role policajta sedí jako vyšitá. Zkrátka, Murphy chtěl tímto filmem připomenout svoji největší slávu z dob, kdy byl Policajtem v Beverly Hills, ale bohužel tento snímek kvalit Policajta v Beverly Hills zdaleka nedosahuje, a jeho ztráta je výrazná hlavně po stránce humoru. Jedná se tedy o lehce nadprůměrnou akční komedii, která je ale v porovnání s (již několikrát zmiňovaným) Policajtem v Beverly Hills pouhým slabým odvarem. 60% ()

blackJag

Slušně odvedená práce z doby, kdy se ještě Murphy neměl zapotřebí ztrapňovat ve fekálních a rodinných komediích. Dalším kladem potom určitě Wincott, coby slušný parchant (tak nějak z povolání, že) a Rapaport, jako Murphyo parťák, s výrazem totálního mimoně. Logice jen nejde moc naproti snadnost, s jakou se z vězení Wincottova postava dostala (přeci jenom, loupežná vražda několika osob - pochybuji, že zrovna v Americe by to měl takto snadné). Ale to je detail. 60% ()

choze

Rok po Skále hostilo San Francisko další nadupanou honičku s tramvají a kvůli ní jsem zašel do kina hned dvakrát, protože jsem se nemohl dočkat druhé Nebezpečné rychlosti, která připlula na plátna o čtyři měsíce později. Průměrný buddy akčňák od scénáristy Tango a Cashe a s dominujícím Eddiem, sympatickým Rapaportem a spolehlivým záporáckým xichtem Wincottem stál 55 mega, kteréžto peníze na něm s výjimkou zmíněné honičky nejsou moc vidět, takže Eddie si asi pěkně ukousnul. Ale líbilo se mi jak vyjednavač Murphy učil odstřelovače Rapaporta řešit krizové situace nenásilně. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Tak ty nevíš, o čem mluvím, ty hajzle? Vidíš toho chlapa? Tvůj bratranec, ne?! A ten chlápek v bílejch rukavicích, to je koroner! Tak vo tom, kurva, mluvím!" Není to zábavný jako Policajt z Beverly Hills! Eddie Murphy jako policejní vyjednavač, který má parťáka - co je schopný odezírat ze rtů. Společně jdou proti hnusnému slizounovy (Michael Wincott), který je šílený vrah. Tenhle film mě nějak neoslovil, ale třeba honička s tramvají byla fajn. - 40%. ()

• Závěrečná scéna se natáčela na námořní základně Mare Island ve Vallejo v Kalifornii, rok poté, co byla základna uzavřena. (HappySmile)
  • V závěrečných titulcích hraje „Oh, Yeah, It Feels So Good“ od New Edition. (SONY_)