Hrdinou příběhu je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnější chvíle, a to zcela nečekaně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení, a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky. (TV Nova)

Pasifae odpad!

Boha jeho, jako by nestačilo, že jsme se vraceli z dovolené zpátky do všedních dnů, oni ještě v letadle museli promítat TOHLE! ()

haWranka

Zvláštní. Zamilovaného profesora jsem dřív měla vážně ráda. Ale pokaždé když ho vidím znovu, stále víc a víc ho nesnáším. Ještě jeden takový zážitek a letí do odpadu. ()

Sosak

Herecký nášup s Eddiem Murphym, což nemusí zrovna znamenat klad. Každopádně možná díky skvělé masce, či co se mu povedlo zahrát aspoň toho tlustýho profesora. Občas mi ho bylo líto, tak proto nedávám odpad, stejně tak se ve filmu občas mihnul dobrej frk. Jinak nic, co by stálo za dva pohledy. ()

Nix

Tento film mne nikdy nebavil s Eddiem. Je dobrej komik, ale občas si taky bral takový divný náměty, herecky je to dobrý, ale prostě mi nesedl styl humoru ani gegy. ()

xladojx

Po dlouhé době konečně povedená komedie s Eddiem Murphym. V době, kdy tento film vyšel, jsem znal snad každou hlášku, pravdou však je, že jsem byl zrovna ve vývoji "všeznajícího puberťáka", ale i dnes se docela pobavím. Vtipu je zde opravdu dosti, ikdyž ne pro každého. Dostaly mě hlavně večeře rodiny Clumpových, kterých bych se rád zúčatnil. Prostě pravá komedie pro víkendové odpoledne. Hlavě nad tím moc nepřemýšlet... ()

Alojs

On ten nápad není zlý. A ani některé scény. Bohužel, Murphy to celé pohřbívá rádoby vtipným prděním a trapnými dialogy / monology. Ale což - jednička je oproti dvojce ještě "do pohody". ()

qVitek odpad!

Komedie naprosto cíleně natočená pouze pro tlusté američany, svinstvo, na které se nedá koukat. Ubohý fekální humor. Bod dávám za to, že ,ne ,nedávám žádný bod, protože si to bod nezaslouží. Tenhle film si zaslouží, aby byl na záchodě pro podpoření sra.. ()

Knor

Průměrná komedie na kterou musím mít opravdu náladu. Baví mě Klumpova rodina, ve které do sebe všichni šijou, hlavně tedy bába a otec profesora, ty tam maj neskutečný hlášky, který mě fakt dostávaj. ()

Kukolar odpad!

Já se ptám proč? .. čo tým chcel autor povedať? ..ale vzhľadom na herecký um Murphyho sa ani nečudujem, že toto uzrelo svetla sveta. Zbytočný film. ()