Hrdinou příběhu je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnější chvíle, a to zcela nečekaně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení, a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky. (TV Nova)

MJMilan

Náhodou, na scénku u rodinné večeře rodiny Dr. Klumpa, kde se všichni chovají jako taková normální rodinka si snad musí vzpomět každý v dobrém. Mě se to celkem líbilo! ()

wendelin9

Odporně vyžraný Dr. Klump se svou uprděnou rodinkou a krásná profeserka, která se do tohohle prasete zamiluje???... Hmmm, to zní opravdu trapně, nudně a dementně... ()

URBAN

Říkejte si co chcete, ale já ten film mám rád. Je to sice taková blbost, ale milá a zábavná a Murphy podává celkem obdivuhodné výkony. ( 14.8.15/MAC ) ()

Charlizee odpad!

Dost tomuto typu amerických komedií! Trapnost tady střídá nechutnost a já nechápu, jak se může někdo něčemu podobnému smát. A nejsem prudérní. Tečka. ()

Ryuuhei

Ano, je to průměrná převleková Eddiovina, ale to hodnocení je holt přehnaně nízké. Ačkoliv komediím neholduju, párkrát jsem se docela zasmál a děj mi nepřišel příliš stupidní. Jak jsem řekl, typické, ale pokud můžu, rád se podívám. Už jen kvůli těm geniálním a téměř bezchybným převlekům a typickém humoru. ()

anli

Komedie,kde si Eddieho Murphyho opravdu divak uzije,nebot je zde opravdu hodnekrat,presne receno 6x,vcetne dvou hlavnich postav.Vcelku slusna komedie s prumernym scenarem,misty trochu oplzlym,ktery jeste ale celkem ujde.K tomu pomerne vtipny Eddie Murphy a myslim,ze se na to clovek podiva,parkrat se zasmeje a pak si rekne,ze to celkem slo.Proste lidi se radi bavi,ale neztraceji vkus,takze druhe pokracovani uz bohuzel ukazalo odvracenou stranku pokracovani a komedie zaroven.Tomuhle davam jasne profesorskych a uchazejicich 45%. ()

T-pack

Zamilovaný profesor skutečně je nevkusná travestie. Právě ta travestie ovšem ještě dokáže částečně zachránit film před odpadem. Večeře u Klumpů jsou něco tak otravného a přesto relativně zábavného. Vědět, že skoro všechny členy rodiny hraje právě Eddie Murphy, mě jako malého neuvěřitelně fascinovalo. A tehdy, kdysi dávno, mi ty prdící fóry a kakající křečci připadali vtipní. ()

Pavlínka9

Eddie Murphy pro mě začal být opravdu kvalitním hercem - pro mě v dobrém slova smyslu až cca od roku 2000. Tohle je film, který není pro mě - ale chápu, že plno puberťákům se to může líbit. Já mám ráda jiný styl zábavy a tohle mi nepřišlo hlavně ani vtipný...Herecky příšerný, téma - super - v rámci tématu hubnutí a tím, jak společnost vnímá lidi s nadváhou, ale jinak - vůbec nelituji toho, že jsem to viděla až teď...A jak jsem pochopila, druhý díl bude ještě horší :D Ale snad to zvládnu :D ()

Všivák

Ano, je to trochu fekální a humor někdy vyznívá trochu samoúčelně. Na druhou stranu je to super zábava. Scéna Buddyho Love v klubu, kde znemožní komika je geniální. To jsem se smíchy popadal za břicho. Stejně tak večeře profesorovi rodiny, kde vrcholem bylo pozvání Carly. Edie Murphy je tady ve vrcholné formě. Hlavně v roli Buddyho exceluje. Film je zábavný i po několikerém shlédnutí. Jsem jeho pokleslá cílovka. ()

Ravi

V celku koukatelné podívání, které stojí a padá s Eddiem. Několik dobrých nápadů a masky musím ocenit, hudba kupodivu taky slušná, ale scénář a řežie ... no, to nebudu komentovat. Za scénu s vystříháváním z wipera několik bodíků přihazuju. 40% = 2/5 ()

spikey1

Nic naplat, mě se ten první díl přece jen líbil, úplně špatný to nebylo, a ze začátku nebyl ani ten humor s nadváhou tak nechutný(ještě nebyl založen jen na prdících scénách) takže první díl a vstupenka Eddieho do komického pekla, kde se na něj těší ostatní kolegové, kteří zaprodali své komediální duše. ()

lskala

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií!!! Murphy je totální "magor" a dělá si před kamerou co chce a to úplně bez zábran! Mimochodem, byl jsem tenkrát na premiéře tohohle snímku a všichni v kině doslova chcali smíchy... :-D A že už je to hodně let. Nádherná Jada Pinkett (tehdy ještě bez Smitha) mě nutí dát plný počet hvězdiček. 95% - 5***** PS: Pokud člověk hodnotí film podle toho, jak se u něj bavil (a já se u něj bavím stále královsky), tak nemohu jinak. ()