Melinda Sordino je mladá dívka chodící do deváté třídy. Nyní začal nový školní rok. Je samozřejmé, že nikdo se na školu netěší, ale ona obzvláště. Všichni její přátelé se k ní totiž po té osudné noci otočili zády a dívají se na ni skrze prsty. Dokonce i její nejlepší kamarádky, s nimiž se přátelila už mnoho let. Melinda je otřesená zážitkem a snaží se na to zapomenout a žít dál, jenže nic nejde tak lehce. Vzpomíná na ten osudový den, ve kterém se to všechno stalo, a vzpomínky vyplouvají na povrch. Ve škole se s ní nikdo nebaví, Melinda se zhorší v učení. Nejstrašnější na tom však je to, že její rodiče nic netuší a myslí si, že je vše v naprostém pořádku. Chudák dívka marně hledá někde oporu. (Ssimca)

Jamall

Kristen je opravdu velmi talentovaná herečka, dokázala odtáhnout tenhle snímek a díky ní působí neuvěřitelně realisticky. Od začátku do konce jsem zaujatě sledoval, co se děje v tom malém světě. Prostě krása :) ()

ElKamil

Tento film brilantně ukazuje, jak moc je těžké přijít na veřejnost s nečím, co vám lidé nemusí vůbec věřit (když jste 15tiletá puberťačka), po čemž se na vás můžou dívat přes prsty či za co se šíleně stydíte. Dusit to v sobě je ta nejhorší volba. A jsem rád, že s Kristen to v tomto filmu dopadlo tak, jak to dopadlo. Takže: Mluvte... ()

Ellush

Co se mi na tomto filmu hodně líbilo byl fakt, že režisérské zpracování absolutně odpovídalo věku i naturelu hlavní hrdinky. Žádná přehnaná kreč a snaho o zpracování tématu z co možná nejumělečtější a nejalternativnější stránky. Oceňuji, že se snímek ani nesnažil zdeprimovat diváka a vzbuzovat "vybrečený" soucit, byl zkrátka vystaven tak, aby vyprávěl, zanechal dojem a pokračoval dál... V podstatě to, na čem byl "Speak" vystaven, není vůbec podstatné. Ale u tohohle filmu se nefilozofuje, prostě si jen sedněte a poslouchejte (a hádejte, jestli je to opravdu tak předvídatelné). ()

Dana1926

Silná sonda stojí na hereckém koncertu Kristen Stewart která (na svůj věk) předvedla brilnatní výkon. Film by jistě nebyl tak dobrý (scénář není nic nového) kdyby ho celou dobu netáhla. Její procházku po chodbě si budu pamatovat ještě dlouho. Ostatní herci byli oproti tomu jen pozadí, možná ještě Steve Zahn stojí za zmínku. Melinda v sobě všechno dusí čímž naráží na nepochopení svého okolí, a o to víc má všechno těžší. I když paradoxně zato nemůže. Závěr rozhýří emoce a nutí k přemýšlení o tom všem. Mluv je tím pádem plný deprese, smutku,ale i naděje a pro mě jednoznačně silný zážitek ()

Eddemi

Úžasný film, s úžasnou atmosférou a za každým ma dokáže vtiahnuť do deja a donúti zamyslieť sa. Kristen to zahrala super a nielen ona. Veľmi dobrý, ale hlavne "plný" snímok. ()

RealHonza

I když krásné Kristen bylo tehdy teprve 14 let, tak opět ji je nutné pochválit za skvělý herecký výkon. Dané téma filmu je zvládnuto velmi dobře. ()

Ioanne

Obrovské překvapení! Jako první jsem Kristen viděla hrát v Twilight a na Mluv jsem tak neměla přehnaně vysoké nároky. Jenže ona mi svým hereckým výkonem úplně vyrazila dech. Jako náctileté dívce, která si sebou nese temné vzpomínky na zranění z minulosti, jsem jí uvěřila každou emoci a každé slovo. Kristenina Melinda na mě zapůsobila svojí komplikovanou osobností a vytrvalostí (ve vyrovnávání se s vlastní minulostí). Je zde sledováno i její okolí, které vnímá změnu v Melindině chování, ale nechápe ji, nebo si ji interpretuje chybně. Příběh dívky s ošklivým tajemstvím, jež ji vedlo k izolaci od ostatních, tu není nijak zlehčován, zároveň je plný naděje. ()

pan_ponozka

Jako ústřední motiv filmu mi nepřijde šikana jako taková, ale spíš vnitřní boj mladé studentky jestli s pravdou ven, nebo ne. Být za krávu, nebo za ještě větší krávu a navíc ještě žárlivou? Těžké. Jakkoliv Kristen nemusím, tady se předvedla. ()

nettopyrek

Takhle to vypadá, když do hlavní role relativně lehce nadprůměrného filmu obsadíte skutečný herecký talent. Kristen se pro hraní narodila a její úsporný, až minimalistický projev, kde vidíte na její tváři každou myšlenku, každou emoci, je naprosto odzbrojující. Už jen tímto si zasloužila můj nekonečný obdiv a žádná Twilight sračka to nezmění. Objektivně by byl film tak za 3 a půl, ale tahle holka ho vynesla do jiné dimenze. ()

Llaney

Po Stmívání, Into the Wild a Prokletí domu slunečnic mě Kristen Stewart konečně přesvědčila, že umí hrát (jen tu pusu kdyby pořád neměla nastevřenou ;) Působivě, nenásilně natočený snímek, bez zbytečných moralit a keců - takhle se to má dělat! Hvězdička navíc by mohla být za porcování krocana... ()

Kathane

Velice šikovně zpracované téma dívky, jež byla znásilněna, mlčela tak dlouho, dokud nepřišel den, kdy všechno vyšlo najevo! ()

panic25

Tenhle film mě absolutně dostal nemám co bych k tomu víc dodal, prostě dokonalé, herecký koncert Kirsten Stewart, vynikající zápletka jasných 5 hvězdiček ()

montel

Melinda (Kristen Stewart), přichází do první ročníku střední školy. Jako nováček se nemůže chytit a postupem času se stává předmětem žertů a šikany. Za vše může jediná noc, která vše změnila a o které Melinda mlčí. Jednoho dne, ale vše vypluje na povrch.... Velmi talentovaná herečka Kristen Stewart v jedné ze svých prvních rolí, zajímavý příběh ze střední školy,dobrá muzika,ale přesto něco málo tomuto filmu chybí,jinak bych hodnotil lépe. 60% ()

Matt2626

Veľmi sa mi páči, keď má film retrospektívne časti, ktoré sú divákovi premietané ako krátke útržky pamäte počas celého filmu. Film krásne dotvárajú tiež vnútorné monológy, keď počujete čo si Kristen myslí. No a k tomu všetkému výborne zladený soundtrack s výbornou klavírnou hudbou počas tých "ťažších" momentov... Herecký výkon Kristen opäť impozantný. Nenachádzam slov. V takom veku zvládnuť tak emočne aj dejovo ťažkú rolu, to si vyžaduje talent. A ten Kriten má ! Malo to charizmu. Odporúčam. 90% ()

josmart

Říkal jsem si - další teenagerský film o odstrkované holce, která po dlouhých útrapách dosáhne štěstí. A byl jsem připraven to po 15 minutách zabalit. Nestalo se, Kristen Stewart si mně získala hned na startu a vydrželo to celý film, který je veskrze pozitivní a příjemný. A to i přesto, jaká témata se v něm řeší. ()

LemurKata

Film vyloženě stojící na jednom hereckém výkonu - a ten byl nepochybně výborný. Malindy vám bylo sice líto, ale na druhou stranu jste chápali, proč jí všichni zatracují, což myslím u většiny takových filmů chybí. Prostě tam nebyla jediná scéna, kdy byste si řekli, že to přehánějí, nebo že se chovají příliš hrubě. Podle mě osobně byl snad nejsilnější ten moment kdy nad ní Andy stojí skloněný v jídelně. A tak je to vlastně s celým filmem - přestože se zde neodehrává žádná "hmatatelá šikana", díky skvěle zahrané hlavní roli vnímáte, jak se Melinda cítí a jak i ty nejmenší náznaky mohou uvnitř bolet. ()

Welsiot

Citlivý snímek řešící palčivé téma. Výborný výkon mladé Kristen Stewart a Steve Zahn takový, jakého jej neznáte, i když jen v epizodní roli. 8/10 ()