Novomanželé David (Nick Nolte) a Gail (Jacqueline Bisset) jedou na svatební cestu na Bermudy. Když se potápějí mezi útesy, najdou na dně starý vrak lodi. Brzy zjistí, že nejsou jediní, kdo se o vrak zajímá. Jde o legendární loď s pokladem, jejíž místo potopení bylo po dlouhou dobu neznámé. David a Gail se rozhodnou legendární poklad vylovit. Musí však čelit nástrahám ostatních zájemců o poklad, kterých stále přibývá. (Bonton Home Video)

kwaicheng

Samozřejmě jsem se na tento film chtěl podívat kvůli Žaklíně. A řeknu vám, přátelé, stálo to za to. Kdybych se měl někdy potápět, tak jedině s ní. ()

Zahartof

Místní klika třináctiletých filmových teoretiků se znovu předvedla. Chápu, že kdyby to točil Majkl Gay podle svého osvědčeného automatic doughmaking screenplay softwaru EVA (Exploze -> Výbuch -> Akce), dostalo by to tady plnou palbu. Na dnešní dobu pomalé tempo příběhu mi dost svědčilo, podmořské scény jsou vynikající (ještě lepší pro lidi, kteří tuší, co potápění obnáší), ústřední trojice skvělá. Výborné vedlejší postavy - hlavně Kevin s tím haiťanským negrem.U mě mezi 3-4*, ale protože jsem si to jednak užíval a druhak nechci jít s davem, pálím bez dlouhého rozmýšlení 4. PS: Nevím sice, jak byli hluboko, ale ve filmu to vypadá jako solidních 40 metrů. Docela vtipně se tam vynořují, jako by se nechumelilo. Bez dekompresních zastávek by jim cestou nahoru vybuchly kosti :) ()

markotter

Tomuhle filmu jsem před 33 lety dal 5 hvězdiček - byl hrozně akční, napínavý a bla bla bla. Co jsem taky měl dělat :-) Takových filmů se k nám moc nedostalo, takže to na mě působilo jako zjevení. Nejvíc jsem byl odvázaný ze souboje na výtahu, woodoo chvilky a bitkou s motorem s následným vykloubením námořníka. Doba je jiná, podíval jsem se znovu, abych porovnal a musím říct, že speciálně tyhle tři věci byly v porovnání se současnou tvorbou k pousmání. Ale taková tragédie, jak tady někteří popisují, to zase není. Má to nějaký děj, i když je tam spousta nelogických míst, je to chvílemi i napínavé a záběry z hlubiny působí docela přirozeně, vezmeme-li v úvahu, s jakou technikou tvůrci disponovali v roce vzniku filmu. ()

kratina

Kdo z nás by nechtěl taky najít poklad, že? Ale rovnou dva poklady? Jeden zlatý a druhý drogový? To už zavání průšvihem! Dodnes je to pro mě bezva dobrodružná plavba s patřičně dramatickým potápěním k oběma (na sobě ležícím) vrakům. A kočička Jacqueline Bisset je prostě Miss mokré tričko všech dob! ()

bearmeedek

Viděno v kině v době, kdy bylo k nám povoleno a dovezeno. Líbilo tak, že jsem na film šel dvakrát. Napětí, exotika, krásné podmořské záběry. A ta Jacqueline Bisset! Od té doby si pamatuji. Škoda, že u nás nikdy nebylo na DVD. Na VHS myslím pouze s titulky. ()

Armin82

Peter Yates sice odkoukal pár vodních scén a nějaké ty lekačky pod vodou od Spielberga a jeho Čelistí, ale to bohužel nestačilo. Miss mokrý tričko na začátku filmu, kdy si hned několik minut pánové v kinech asi přišli na své, bylo bezesporu poutavé(btw. docela by mě zajímalo, jak si to v těch kinech užívaly dámy :-D ), ale potom zde máme spíš průměrný snímek a bohužel se značně předvídatelným dějem. Nečekaný nález v podobě morphia, místní mafiánskej boss, kterej si na to brousí zuby, nějaký ten tlak, aby mu bylo vyhověno, pár zvláštních a náhodných událostí, které měly přidat na napětí a byly taky dost předvídatelné, poté nějaké to rozuzlení, výbuch a konec. Jak jsem psal výše. Průměrný dobrodružný film s nadprůměrným hereckým obsazením. Tohle nemohl potahat ani můj oblíbenec Robert Shaw a se slovy, které směřoval Noltemu, aby ho zbavil pochybností, že je to filmový klenot, s tím bohužel souhlasit nemůžu. Ve filmu je spousta nudných pasáží a jak bylo i tehdá docela běžné. Spousta naivních scén, které divák v té době možná žral, ale dneska se tomu spís zasměje. Mimochodem titulek mysteriózní? No nevim nevim, asi jsem koukal na jinej film 50% ()

VvV14

Zajímavý příběh, dobří herci a trochu gumová muréna v závěru. To poslední se dá pominout. Film je dle mého názoru poměrně nadčasový a dal by se klidně natočit i dnes. Obávám se však, že by z něj dnešní američtí režiséři udělali válečné drama s nabuchaným svalovcem v hlavní roli. 4* za napínavou podívanou ()

macetoma

Film od začátku buduje vskutku napínavou atmosféru. Podmořské záběry jsou na svou dobu myslím fantastické - i teď po letech jim není co vytknout. Obsazení také velmi slušné, zvlášť Jacqueline Bisset tehdy byla neuvěřitelně přitažlivá žena. Trochu mi vadila mírná naivita scénáře, kdy hlavní hrdinové na závěr neprokouknou zrádce ve svých řadách, ale hodnotím film jako celek a dávám 4 hvězdy. ()

Guran

Film mě moc nenadchnul. Kromě krásné Jacqueline Bisset a výborného hereckého obsazení zde není nic, co by vás zaujalo. Příběh je stereotypní a místy i nudný. Nic moc. ()

djbarrel

Poměrně zajímavý snímek, který se sice nevyvaroval několika drobných zaváhání a několika hluchých míst, na druhou stranu, na film se dvouhodinouvou stopáží bylo akce dost a dost, příběh plynul hezky svižně a nebyla nouze o zajímavé dějové zvraty. Ve filmu nechybí tajemné monstrum (přerostlá barakuda), žraloci, woodoo, záporáci, klaďasové, hezké ženy a zajímavé scenérie. 75 % ()

heavy66

Krásná Jacqueline jako Miss Mokré tričko, a lekačka se zubatou potvorou ve vraku! Jeden z důležitých filmů mojí puberty! Kdo ho neznal (tenkrát), jakoby nežil! ()

Rieux

Posobi to velmi beckovo, zaporaci su nezaujimavi, a atmosfera mi tam tiez chybala. Nick Nolte nie je zly herec ale skratka tam nepasoval. Neviem, ked som to isiel pozerat vraveli mi, ze je to perfektny film a mozno som mal len velke oci ale aj tak si myslim, ze v dnesnej dobe to nestaci ani na priemer. ()

brasek

Zaujímavé herecké obsadenie v nie príliš pútavom dobrodružstve. Pokiaľ snívate o potápaní či o podmorskej archeológii tak si prídete na svoje, inak ale vás unudí striedanie vlažných dialógov o ničom s priemernou akciou. ()

veverysiak

Videl som to ako pionier relatívn erýchlo po uvedení do kín, ešteže fungoval FFP, a tam som sa platonicky buchol do Žaklyn, predpokladám, že kvôli jej mokrému tričku, vtedy som bol uchvátený aj podmorským vizuálom, ktorý potlačil do úzadia slabší scenár, dnes je to už len nostalgia, ale celkom pozerateľná, takže 60%. ()