Král síly: Příběh Rickyho

(festivalový název)
  • Hongkong Li wang (více)

Mladý Ricky je za vraždu poslán do vězení. Zde vládne sadistický boss a řada gangů. Téměř okamžitě po příchodu do věznice se Ricky dostává do konfrontace s místními kápy, kteří zjišťují, že Ricky není žádný otloukánek. Naopak, Ricky je mistr kung fu s nadlidskou silou. Svoje protivníky doslova cupuje na kusy a proráží pěstmi. Je absolutně neporazitelný, nebo šéf věznice skrývá esa, která Rickyho řádění utnou tipec? A jaký je vlastně skutečný důvod Rickyho uvěznění? (Flipnic)

pornogrind

Na tenhle film jsem narazil na jedné nejmenované internetové stránce. Titulek zněl. 10 nejbrutálnějších snímků. Mezi nimi byl tenhle. Co k tomu dodat. Tady už nemůžeme mluvit ani o béčku. Tenhle film jede céčkovou ligu. Ale co je na tom když je to prdel. Krev teče proudem, střeva se klubou ven, praskají hlavy, oči vypadávají z důlků, ...... a tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. Tenhle film je jeden velkej úlet, kterej pro některý může být odpadovou záležitostí, ale pro druhý může být kultovní. Já jsem někde mezi těmahle dvouma táborama. ()

topi

Tohle vězení je mimořádné nejen kvůli tomu, že zde místní sadistickej šéfík pěstuje opium, ale i kvůli tomu, že sem nastoupí na výkon trestu Ricky - a to není jen tak obyčejný chlapík. Ricky disponuje neuvěřitelnou silou a pouští se do křížku s místními bossy jednotlivých částí úseků vězení, včetně jejich posluhovačských vězňů a práskačů. Vzniká tak neskutečnej humornej gorefest, který vrcholí závěrečnou ultimátní scénou s hlavním velitelem věznice, který naroste do nebývalých rozměrů a jde si to rozdat proti Rickymu. To je fakt meatgrinder!!! Nebál bych se srovnání s ranými filmy Petera Jacksona - Bad taste nebo Braindead, zejména humornou složkou a maskérskými efekty. ()

JASON_X

Typicky východoasijsky dadaistická bejkárna na důkladné propláchnutí mozku, vůbec nemá cenu se jakkoliv snažit přemýšlet nad jejím stylem nebo smyslem, prostě buď těm šikmookým cvokům rozumíte, nebo ne. A taky záleží na tom, jakou máte momentálně náladu. No, já bych zrovna dneska radši viděl třeba nějakýho Tarkovskýho nebo Nolana, takže si tu čtvrtou nechám kdyžtak na příště. P.S.: Japonská spoluúčast je zjevná, protože takovéhle ztřeštěné kousky většinou vyrábějí právě Japonci. ()

tombac

Rickyho "průrazné" kung-fu zastíní na chvilku jen maník, jenž si rozřízne nožem břicho, vytáhne střevo a začne s ním škrtit svého protivníka. Tahle kulantní vražedná technika mu bude stejně houby platná... Ricky jede! A končetiny létají a hektolitry kečupu čvachtají hezky zvesela a zábavně, jak to umí snad jen v Hong Kongu. Gumová odpornost opravdu evokuje mamču z Braindead :-) A mít u nás v celách takový režim jako ve filmu, tak je české vězeňství v troskách :-) ()

kurcatovium

Síla. Zdaleka ne však jen Rickyho fyzická. Tohle je fakt maso, občas (vlastně docela často) i doslova. Je to nechutné, hnusně natočené, s mizernými efekty i choreografií, marnými dialogy a má to příběh stojící za starou bačkoru. Ale přesto přese všechno se na to skvěle dívá a člověk se opravdu baví. Ne nadarmo to tu spousta lidí srovnává s Braindedem... Když se člověk trochu zamyslí, tyhle dva filmy mají společného víc než dost. ()

• V původním manga komiksu je Rickymu 21 let, zatímco Siu-Wong Fanovi bylo při natáčení pouhých 18. (Caelos)
  • Mei Sheng Fan, který hraje postavu Wardena, je otcem Siu-Wong Fana, který ztvárnil Rickyho. (Caelos)
  • Ke konci filmu, kdy Ricky (Siu-Wong Fan) rozbijí vězeňskou zeď, můžeme vidět lana, která byla použita na její stržení. (Hem.m)