Traja dobrodruhovia sa vyberú do guatemalskej džungle, aby tam hľadali stratené mesto Aztékov a v jeho strede chrám plný zlata. V arizonskom bare sa stretnú dobrodruhovia Max Donigan a Leo Porter s atraktívnou Patriciou Goodwinovou. Tá ich prehovorí, aby jej pomohli pri hľadaní legendárneho pokladu Inkov. Podarená trojica to však nebude mať ľahké. Cestu za pokladom jej skomplikujú partizáni, banditi a ešte aj vojaci. A všetci chcú ich misiu prekaziť! (oficiální text distributora)

Danoboss

Neviem ako ostatní, ale ja mám Chucka Norrisa zafixovaného ako Walkera z rovnomenného seriálu. V tom seriáli je to nie len najlepší bitkár, ale zároveň najlepší strelec a jeho mužná kozia brada láka zástupy rebublikánskych krásiek, ktoré sú rádovo o 40 rokov mladšie ako on a preto mi Firewalker vôbec nesadol. Nie len, že Chuck je tu tak trocha idiot, takisto niekedy nemá pravdu, sú ľudia čo s ním dokážu vyhrať na argumenty, nevie strieľať a ani toho debilného indiána nevie dostať bez pomoci. Ak chcete vidieť pravého Norrisa vo filme, tak skúste Prezidentovho muža, Osamelého vlka Mcquada, Delfa Force či Nezvestení v akcii III, ale rozhodne nie Firewalkera. ()

BOURQUE

Trápny pokus režiséra J. Lee Thompson natočiť akúsi dobrodružný film s Chuckom Norrisom, ktorý je silne inšpirovaný snímkami Indiana Jones. B-čková záležitosť zo všetkých strán, jedinou mierne vydarenejšou scénou je malá bitka v krčme. Chémia medzi Chuck Norris a Louis Gossett Jr. miestami nefunguje podľa predstáv (podobne je to aj s tými „vtipnými“ dialógy). Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

MM_Ramone

Chuck Norris výborne ovládal orientálne, bojové umenia (sedem rokov po sebe bol majster sveta v karate, 1968 – 1974). Bol to úspešný, vytrénovaný športovec, ale ako herec nikdy nevynikal. V osemdesiatých rokoch minulého storočia si však zahral v zopár béčkových, akčných filmoch, ktoré neboli úplne špatné. Jedným z nich je aj titul "Firewalker". Nebezpečná výprava dvoch dobrodruhov a atraktívnej krásky za zlatým pokladom do juhoamerického, dažďového pralesa sa s trochou nostalgie a tolerantnosti voči povrchnosti deja a hereckých výkonov dá pozerať. ** ()

maverick10

Ucitel Indyho Jonese samotny Chuck Norris rozjel poklidnou komedialni a neskodnou podivanou. Tohle dilo neurazi, ale taky se nedostane do ucebnic. Proste vidim nedelni odpoledne, na stole caj a susenky a v telce pobiha Chuck, ktery nevi zda zvykat zvykacku ci doutnik, ktery se nam snazi svymi kopy z otocky zprijemnit odpoledne. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho najslabšie filmy. Môže za to hlavne to, že to nie je akčný film ako skoro všetky Norrisove filmy, ale hlavne dobrodružný film s prvkami komédie a akcie. Má iba priemerný príbeh o hľadaní pokladu a ešte ani nie je moc dobre spracovaný, takže aj ked´ nenudí, ale aj tak nemá moc čím zaujať. Akcie tu moc nie je, ale ked´ sa už objaví, tak je celkom dobrá. Najviac sa mi páči bitka v bare, kde Norris porazí mnohých protivníkov a ešte je to aj celkom zaujímavo natočené. Dosť dobre tu fungue komediálna vložka, pretože sú tu viaceré dobré hlášky a vtipné situácie. Som tu spokojný aj s výpravou, miesta sa pomerne často striedajú, ale ked´ sa dej presunie do jaskyne, tak sa to vždy podstatne zhorší a preto je koniec s prehľadom najhoršia časť filmu. Je tu aj celkom dobré herecké obsadenie, okrem Norrisa poteší aj Louis Gossett Jr. Norris tu ani vôbec nie je taký dokonalý ako v ostatných filmoch, napríklad ani moc nevie strieľať. Celkovo sa jedná o film, na ktorý sa dá bez väčších problémov pozrieť, ale pravdepodobne neuspokojí milovníkov dobrodružných filmov a ani fanúšikov Norrisa, ktorý v tej dobe točil podstatne lepšie filmy. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 57%. ()

• Záslepka na Coyotově (Sonny Landham) oku mění v průběhu přiběhu levou a pravou stranu obličeje. (Rominator)
  • Termíny mayský a aztécky sú vo filme v súvislosti s pokladom často zamieňané, pričom ide o dve úplne odlišné kultúry. (beso74)