Traja dobrodruhovia sa vyberú do guatemalskej džungle, aby tam hľadali stratené mesto Aztékov a v jeho strede chrám plný zlata. V arizonskom bare sa stretnú dobrodruhovia Max Donigan a Leo Porter s atraktívnou Patriciou Goodwinovou. Tá ich prehovorí, aby jej pomohli pri hľadaní legendárneho pokladu Inkov. Podarená trojica to však nebude mať ľahké. Cestu za pokladom jej skomplikujú partizáni, banditi a ešte aj vojaci. A všetci chcú ich misiu prekaziť! (oficiální text distributora)

Danoboss

Neviem ako ostatní, ale ja mám Chucka Norrisa zafixovaného ako Walkera z rovnomenného seriálu. V tom seriáli je to nie len najlepší bitkár, ale zároveň najlepší strelec a jeho mužná kozia brada láka zástupy rebublikánskych krásiek, ktoré sú rádovo o 40 rokov mladšie ako on a preto mi Firewalker vôbec nesadol. Nie len, že Chuck je tu tak trocha idiot, takisto niekedy nemá pravdu, sú ľudia čo s ním dokážu vyhrať na argumenty, nevie strieľať a ani toho debilného indiána nevie dostať bez pomoci. Ak chcete vidieť pravého Norrisa vo filme, tak skúste Prezidentovho muža, Osamelého vlka Mcquada, Delfa Force či Nezvestení v akcii III, ale rozhodne nie Firewalkera. ()

BOURQUE

Trápny pokus režiséra J. Lee Thompson natočiť akúsi dobrodružný film s Chuckom Norrisom, ktorý je silne inšpirovaný snímkami Indiana Jones. B-čková záležitosť zo všetkých strán, jedinou mierne vydarenejšou scénou je malá bitka v krčme. Chémia medzi Chuck Norris a Louis Gossett Jr. miestami nefunguje podľa predstáv (podobne je to aj s tými „vtipnými“ dialógy). Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

c.tucker

Jedna z lepších Norrisovek, má tempo a je to spíše normální komedie, ne jako ostatní, kde je to hlavně akčňák a druhotně díky Božské síle Chucka je to komedie. Je to sice prvoplánové, ale i tak to pobaví a Chuck hláškuje. - "Říkal, že tvá matka je svině a otec pes!" - "A zmínil se o sestře?" ()

Han22

Chuck Norris opět v jiné podobě. I tohle u mě kdysi profrčelo na VHS aniž bych si z toho něco pamatoval a moc se nedivím. J. Lee Thompson se snaží o něco jako Indiana Jones, Honba za diamantem nebo Krokodýl Dundee. Je tu džungle, zvířátka, vojáci, indiáni, pár hrobek a samozřejmě poklad. Hodně se kecá, chlastá a hrdinové hážou hlášky, Chuck Norris v rámci žánru neumí ani střílet ani moc plavat (ale rvát se naštěstí nezapomněl). Bohužel to nemá ani spád a akčnost Indyho, ani šmrnc a vtip Dundeeho nebo Honby (nebo podobně laděných Spencer/Hillovek). Nenadchne, neurazí a ke cti režisérovi slouží, že hrdinové (narozdíl od Spencer/Hillovek) ten poklad na konci fakt získají. ()

Grondal

Pri tomto filme som sa proste nedokázal ubrániť slzám. Bola tu hromada vecí na zaplakanie, od scenára, ktorý hádam ani neexistoval, cez kulisy až po výkony hercov, ktoré boli herecké menej ako by sa patrilo. Ale, napriek tomuto(alebo kvôli tomuto?) moje slzy boli slzy smiechu. Z každej scény je vidno, ako sa na tej hromade volovín bavia aj samotný herci, a veru sakra sa to na mňa prenieslo. Takže moje hodnotenie nie je v tomto prípade vôbec objektívne. ()

• Po tom, čo dá Leo vo vlaku posledné pomazanie, dá si dole svoju purpurovú štólu. V ďalšom zábere, keď ho zdravia vojaci, ju má opäť na sebe. (beso74)
  • Posledný film Willa Sampsona. (m.a.t.o.)