Jejím hrdinou je "středně vysoký" úředník Martin Harvey. Říci, že se ve své práci zmítá v moři problémů by bylo víc než výstižné a tak, když se dozví, že jeho strýc zemřel a odkázal mu pohádkovou jachtu, bez váhání hodí všechny trable přes palubu. S vidinou exotických přístavů a dobrodružství v ráji karibských ostrovů, sebere Martin rodinu a vyrazí za lepším životem. Jejich sen však tvrdě narazí na nepříliš radostnou realitu, že jejich pohádková jachta je malá, sotva plovoucí ratejna, která potřebuje opravit úplně všechno, na co se zděšený Martin podívá. A pak se na scéně objeví on, kapitána Ron, a Martinova touha po dobrodružství může být naplněna víc než si kdy představoval (dokonce nechybí ani piráti). Kapitán Ron, jakási urousaná variace současného Ahaba s napohled pochybnými námořními dovednostmi, bere do rukou kormidlo chátrající jachty, osudů rodiny Harveyovy i příběhu samotného a vyplouvá podle námořních map tradičních amerických komedií. (oficiální text distributora)

helloween93

Buranský kapitán Ron, který všude byl, všechno ví uchvátí celou rodinu, která si ho postupně oblíbí. Jde o vcelku zábavnou komedii, kterou táhne zejména Kurt Russell. V závěru jí sice dochází dech, ale 3 hvězdy si zaslouží. ()

Besyn

Spíš průměrná komedie,u které se jen parkrát usmějete,ale na pondělní večer je to ideální zábava. ()

boni

Film na zlepšení nálady. Každý máme nějaké filmové slabiny a jednou z mých je Kapitán Ron. Film je nenáročný na téměř všechny aspekty, které u filmu očekáváme, a přesto je dokonalý. Karibik, začátek devadesátek a geniální Kurt Russel, který je posunut českým dabingem téměř do jiné dimenze, a ve filmu chrlí jednu super hlášku za druhou. Nekamenujte mě, neberu vám vaše názory, ale pro mě top komedie. ()

John80

Príjemná rodinná komédia,kde otec rodiny zistí jedného dňa,že zdedil loď, v skutočnosti jeho predstava o lodi bude iná a prizve si na pomoc kapitána Rona.3* ()

marek29

Svýho času jsem takový flaky hltal jako o život a neexistoval pro mě lepší film. Ty časy už jsou jinde a tak musím hodnotit lepší trojkou protože po delší době film pobaví a není ztrátou času. Nicméně je to ohrana hollywoodská klasika tak k ní nutno s tím přistupovat :) ()

Kokutek

Deus ex machina - americká pobřežní hlídka. Naše dobrodružství skončilo. :-), ale vzhledem k tomu, že na konci všichni odplouvají na nějakou výpravu, evokuje to dojem, že je a nebo se chystá dvojka... ()

Riker

Vydařená výprava a Kurt Russell dělají z této šílené komedie hezkou podívanou na jednou shlédnutí. ()