Jejím hrdinou je "středně vysoký" úředník Martin Harvey. Říci, že se ve své práci zmítá v moři problémů by bylo víc než výstižné a tak, když se dozví, že jeho strýc zemřel a odkázal mu pohádkovou jachtu, bez váhání hodí všechny trable přes palubu. S vidinou exotických přístavů a dobrodružství v ráji karibských ostrovů, sebere Martin rodinu a vyrazí za lepším životem. Jejich sen však tvrdě narazí na nepříliš radostnou realitu, že jejich pohádková jachta je malá, sotva plovoucí ratejna, která potřebuje opravit úplně všechno, na co se zděšený Martin podívá. A pak se na scéně objeví on, kapitána Ron, a Martinova touha po dobrodružství může být naplněna víc než si kdy představoval (dokonce nechybí ani piráti). Kapitán Ron, jakási urousaná variace současného Ahaba s napohled pochybnými námořními dovednostmi, bere do rukou kormidlo chátrající jachty, osudů rodiny Harveyovy i příběhu samotného a vyplouvá podle námořních map tradičních amerických komedií. (oficiální text distributora)

Fiftis

Toto je asi skutočne krásny príklad, ako má vyzerať priemerná snímka. Ako dobrodružný film 100%, ako komédia 0%. Herecké výkony celkom dobré a to aj v prípadne mladých detí, scenár a dialógy ale mizerné. Kurt Russell vytiahol túto snímku oveľa vyššie než by si zaslúžila. Ako "pirát" vyzerá skutočne dobre a charizmaticky, avšak chová sa ako idiot. Až vám začne liezť na nervy. No dočkáme sa tu aj nejakej tej akcie, čo bolo pre mňa to najväčšie prekvapenie na taký amatérsky a béčkový počin. Skutočne to nebude len nudná plavba na vlnách oceánu. Ja by som navrhoval (a pochybujem že so mnou budú mnohí súhlasiť), že by radšej mohol vzniknúť v dnešnej dobe nejaký remake napríklad s Chrisom Hemsworthom, plný akcie a výbuchov a mohli by sme na túto snímku v pokoji zabudnúť. ()

Fingon

"Nechoďte do džungle. Je tam gorila." ... "Já vám to říkal." - "Říkal jste gorila, ne guerilla!" Kurt Russel jako šílený kapitán, který udělá rodince Martina Shorta ze života peklo a ztroskotání na Kubě už je jen třešničkou na dortu složeného ze samých bláznivin (kterých se rozsévá nazdařbůch, řekl by Vančura). A co na to Kapitán Ron? "Oni uhnou. Vždycky uhnou. To je to první, co jsem se naučil." ()

klerik

Rodinná blbina so skvelým Kurtom Russelom a jeho skleneným okom... Po pár rokch som si to kukol opäť a zvišujem hodnotenie na štyri - aj vďaka skvelému slovenskému dabingu... Jasnačka, boss.. ()

heyda

Průměrná komedie, která jednou potěší, ale vícekrát omrzí. Ale Kurt Russell má svoje herecké kouzlo. 5/10 ()

Flego

Kapitán Ron je predchodca kapitána Sparowa v podaní Johnnyho Deepa... úžasný, primitívny, debilný...a skvelý... Kurt Russell. Dobrá zábava. ()

anderson

Možno to nie je intelektuálna zábava, ale hodnotím množstvo smiechu vygenerované počas celého filmu. A nebolo ho málo. Práve naopak. --- Navyše ide o ďalší z prípadov kedy slovenský aj český dabing naplno a rovnocenne bodujú. Na Slovensku vďaka ŠTEFANOVI SKRÚCANÉMU a v ČR vďaka ZDEŇKOVI MAHDALOVI. (18.1.2009) ()

svik

Hodnotím ...4 .....Co ti mám na to říct ---neustále omývaný příběh ztroskotané posádky, ketrá zázrakem si postaví barák z klacků a přežívá jako v normálním životě . Kurt dostal nepochybně blbou roli a nechť už se to vícekrát neopakuje. Ale na druhou stranu byla sranda chvílma. ()

ArsenalEagle

Kurt Russell, který bezpochyby hereckým talentem převyšuje zbytek kolegů tohoto filmu, se stará také o ty nejvtipnější situace. Kouknout se na to dá, nijak zvlášť to neurazí, ale je spousta zajímavějších komedií. ()

gogos

průměrná komedie která dokáže jednou dvakrát výborně pobavit. Ale víckrát ne. Naivní námět a herci. Dobrý scénář. Průměrná komedie... ()

Colonist

Nenáročná letní komedie, která pobaví, pokud se to s ní nepřehání (neustálé reprízy v televizi). Russel a Short jsou samozřejmě hlavní tahouni filmu. Jen díky nim se tento film vytáhl do zábavného průměru... ()

Chen

Letní komedie, která rozhodně stojí za vidění. Staromilská rodina VS rozjívený kapitán na jedné lodi? Místo pro plno gagů, které fungují. ()