Jejím hrdinou je "středně vysoký" úředník Martin Harvey. Říci, že se ve své práci zmítá v moři problémů by bylo víc než výstižné a tak, když se dozví, že jeho strýc zemřel a odkázal mu pohádkovou jachtu, bez váhání hodí všechny trable přes palubu. S vidinou exotických přístavů a dobrodružství v ráji karibských ostrovů, sebere Martin rodinu a vyrazí za lepším životem. Jejich sen však tvrdě narazí na nepříliš radostnou realitu, že jejich pohádková jachta je malá, sotva plovoucí ratejna, která potřebuje opravit úplně všechno, na co se zděšený Martin podívá. A pak se na scéně objeví on, kapitána Ron, a Martinova touha po dobrodružství může být naplněna víc než si kdy představoval (dokonce nechybí ani piráti). Kapitán Ron, jakási urousaná variace současného Ahaba s napohled pochybnými námořními dovednostmi, bere do rukou kormidlo chátrající jachty, osudů rodiny Harveyovy i příběhu samotného a vyplouvá podle námořních map tradičních amerických komedií. (oficiální text distributora)

Voxel

Kurt Russel tohle dílo táhne neuvěřitelně nahoru. Nízké hodnocení je pro mě docela záhada... Vždyť je to pohodová letní komedie s množstvím gagů, dobrodružnou atmosférou a cool hlavním hrdinou. Nenadchne ale pobaví, i takových filmů je třeba! ()

-rooney-

Nevím,ale mě se tahle komedie docela zamlouvala.Možná to bylo tím že mám slabost pro exotické ostrůvky v karibiku a podobně.Ale i přesto si myslím že *** hvězdičky si zaslouží. ()

Aaron_Hill

Pohodová rodinná komedie. Vzpomenete si na ní teprve až když ji zase uvidíte v programu, ale to vůbec nevadí. Nesnaží se ze sebe udělat něco víc, nikoho urazit nemůže. ()

StandikK

Tak dlouho jsem se na tuto komedii těšil, až ju uvidím...Konečně jsem se dočkal a nic moc. Kurt Russell byl vynikající, ale to co pro předváděl Martin Short stálo za podprůměrné hodnocení celého filmu. ()

en130

Skvělý herec (Kurt Russell) ve skvělé rodinné komedii. Kurt Russell hraje svoji roly opravdu dobře. Jeho hlášky jsou velice dobré a oživují tak celý film. Americká rodinka zdědí jachtu, s kterou se rozhodnou plout po Karibském moři a navštívit spoustu ostrovů. Klasická zápletka s piráty dělá z rodinné komedie trošku akční film. Nic méně to rapidně oživuje děj a dělá tak film napínavějším. ()

Kelinej

Fajn atmosféra, pár vtipných scén, ale jinak standardní rodinný film ze začátku devadesátek, který většinu času nudí. ()