Pes, který štěká, nekouše (festivalový název)

• Jižní Korea

Joon-ho Bong

Yong-gyu Jo

Seong-woo Jo
  • wipeout

Ako spravne poznamenal Martin nemáme dočinenia s komédiou. Film si plynie svojím pomalým tempom a postupne nám predostiera gulášik obrazu a nekonzistentného deja. Sám seba som sa pýtal čo sa nám tu tvorcovia snažia povedať, no navzdory mojej snahe som nato neprišiel. Odhliadnuc od toho, že téma pojedania pudlíkov mi bola výsostne nepríjemná, aj keď som si vedomí, že pre Kórejské publikum to prameniac z ich kultúry až také problematické nie je, som si počas tých necelých dvoch hodiniek nemohol nájsť cestu k hlavným postavám a vyzneli doprázdna. Až na pár scén(rozprávanie o boilerovi Kimovi, záchranu pudlíka, zememeračstvo pomocou toaleťáku) to bola proste nuda často pripomínajúca strielanie na všetky smery bez finálneho efektu. 1,5*(9.12.2006)

Komedie ? jedině hodně černá. Trošku zvláštní snímek, ale alespoň vím, že v Korei se taky jedí psi :o) Po shlédnutí jsem měl rozpačitý názor, co jsem to vlastně viděl a ani teď to vlastně nevím. Zamyšlení nad zahořklostí života ? Možná. Kdo ví ! Některé vtipné momenty vyzdvihly film na 3 *. 55 %(11.4.2010)

Sice sem se nenudil, ale ani jsem se nebavil. Nevim odkud se vzalo, že je to tak perfektní komedie, jelikož se neni prakticky čemu smát a když už bych to měl někam zařadit, tak spíš do drama než do komedie. Tak trošku o ničem(20.11.2008)

Originální žánrová koláž, která se jako celek opravdu těžko charakterizuje a zasazuje. Bong si mě naprosto omotal kolem prstu a mám pocit, že v jeho prvotině šlo spíš o propracované postavy než o žánrové pravidla a jejich dodržování. Stačilo jedno vyprávění o "Boilerovi Kimovi", abych mu přistoupil na jeho "strašidelnou" vložku a vzápětí se upřímně zasmál u černočerného humoru. Pes, který štěká, nekouše je dle mého názoru obdivuhodný debut. Natočit jako první film žánrový mix obohacený o hravý vizuál a zajímavé detaily obecně, který drží pohromadě, (například zvolení lehce jazzového soundtracku v dynamičtějších pasážích nebo důraz na žlutou barvu), je režisérský kumšt.(4.2.2013)

• sochoking

Ku koncu filmu sa odohrá na streche jedna z najmysterioznejších scén v dejinách kinematografie, ked' bezdomovec chystá ohnisko pre psa a vymákne ho tá baba v žltej mikine! To Korejcom znovu išla karta...(28.6.2014)