Picard cestuje časem a snaží se zabránit zničení lidstva. (SkyShowtime)

blondboss

Premakané zavŕšenie už tak kultovej série, ktoré ma vcelku prekvapilo svojou sofistikovanosťou a inteligentným spracovaním. Ten nápad s tromi časovými smyčkami bol naozaj ohromujúci a aj keď som polku odborných vecí nerozumel, aj tak som to sledoval so zarazeným dychom. Enterprise je len jedna a toto je jej veľkolepé seriálové finále, ktoré vrelo odporúčam. 80 % ()

diodoros

Záverečný diel Star Trek seriálu Nová generácia. Kapitán Picard cestuje v čase, zistí, že za tým stojí Q a ukáže sa, že v hre je toho viac ako kedykoľvek predtým... Hoci všetci herci sú výborní (aj keď hrajú svoje staršie verzie), tento film sa točí okolo Picarda a teda očakávateľne výkon Patricka Stewarta je najlepší. Efekty sú kvalitné, dej sa odohráva rýchlo bez hluchých miest a celý čas nestráca tempo a hlavne, príbeh je vykonštruovaný zaujímavo, je posplietaný, čo môže niekomu pôsobiť mätúco, divák sa však čoskoro dostane do deja a už sa nestratí. Hlavnou témou je opäť pôsobenie ľudstva, jeho bezočivosť a žiadostivosť po objavovaní (nie po poznaní), ktorá môže vyústiť do sebazničenia. Dôstojný film na ukončenie série. ()

Shakaar

Narozdíl od pilotu zde bylo viditelně vidět, že seriál a jednotlivé postavy někam došli. Bylo to trochu bilancování nad těma šesti sezonama a co jednotlivým postavám dala. Konce seriálu se dělají těžko. V TOSce to v podstatě nebyl konec, v DS9 udělali razantní a emocionální konec, Voyager byl jedním happyendem a Enterprise byl zase až moc uspěchaný a dost useklý. TNG z toho všeho vychází překvapivě jako vítěz a ukazuje tak trochu nebývalou lidskost u posádky, což nebylo v TNG až tak zvykem. Já jsem si poslední díl užil. Myslím, že to bylo rozhodně důstojné zakončení jedné z nejlepších počinů v Star treku. ()

sirien

Reálně nejspíš tak 4*, ale když jsem zkouknul 7 sérií jako maraton, tak to skutečně vyznělo jako velmi solidní a uspokojující zakončení - včetně propojení s prvním dílem, výjimečně neotravné přítomnosti Q a náhledu na postavy na začátku, na konci a v budoucnosti. Moc víc k tomu asi není co říct - když to člověk nesleduje jako úplný závěr, tak to asi moc nevyzní. ()

Phily3

Kdyby šlo dát 6 hvězdiček tak dám. V posledních 2 letech jsem viděl všech 178 dílů STNG. Celá show byla zakončená tímto fenomenálním dvojdílem. Po tolika hodinách a dnech strávených s posádkou mi USS Enterprise přišla jako druhá rodina. A tato závěrečná epizoda mi druhou rodinu opravdu připomíná :) Navíc se v ní objevuje moje oblíbené cestování časem. Nebylo co řešit. ()

• USS Pasteur je pojmenována po Louisi Pasteurovi, francouzském chemikovi, který vyvinul první vakcínu proti vzteklině. (Terva)