Dodge se stane kapitánem a má velet ponorce. Není to však vysněná atomová ponorka, ale rezavý dieselový stroj z roku 1958. Marně si stěžuje – a navíc se dozví, že má při cvičení imitovat ruského šílence, zaútočit na americkou jadernou flotilu a dobýt dva přístavy. Ani posádka na jeho Stingrayovi není nic moc – je složena z bizarních individuí – fanatického zástupce velitele Pascala, technik Lovacelli, přezdívaný Sonar, či nezvladatelný frajer Stepanak – a je v ní dokonce žena, poručice Emily Lakeová. Takové podmínky vyvolávají samozřejmě řadu kuriózních situací. Přesto se Dodgeovi nakonec podaří dát ponorku jakž takž do pořádku a pomocí různých improvizovaných triků obelstít i atomovou ponorku Orlando, jíž velí jeho bývalý nadřízený Knox. Pomalu se sžívá i s posádkou a nakonec ignoruje rozkaz – přeruší rádiové spojení a dopustí se tak de facto únosu vlastní ponorky. Pascal žádá kapitána, aby mu předal velení, před posádkou se však jen ztrapní. V převlečení za piráty jej ostatní náležitě potrestají. Admirál Graham se mezitím rozhodne počíhat si na Dodge u Norfolku, a velet jeho dopadení… (TV Prima)

soukyd33

Manévry, jaké tu ještě nebyly. Ponorka z doby 1. Světové války, uniká při sázce pronásledování. Povede se to ale posádce, která už na první pohled vypadá, jako by tam neměla co dělat. Poznámka: Nejvtipnější scéna je s prdem v ponorce. Doporučuji. Hvězdiček 3 ()

Bogrant

Hviezdička hore, hviezdička dole, netreba to v tomto prípade riešiť. Skvele som sa bavil na neuveriteľných nápadoch a vtipoch, ktoré by ani vo sne nenapadli, že sa dajú vymyslieť niekoľko stoviek metrom pod hladinou mora. ()

vlkcz

Podle mě lepší než Žhavý výstřely, ale já jsem možná v tomhle trochu vadnej. Komedie tohohle typu mě vždycky dostanou, i když se pak za to v intelktuálských chvilkách stydím. Bezvadný hlášky i gagy. ()

annevelyn

Jakkoliv je téma outsiderů v námořnictvu a celkově v armádě obehrané tucty parodiemi, občas se mezi nimi dokáže objevit i světlý moment. Vtipné postavy doplněné do skvělé dialogy a mnoho vtipných scén, které nenechají vaši bránici v klidu dokazují, že snímek s přehledem patří ke klasikám paridií jako Utopenec na útěku nebo Žhavé výstřely. ()

Profík

Komedie, která skoro neurazí a místy rozesměje opravdu hodně. A velmi snesitelný Rob Schneider. Co víc chtít od tohoto filmu? (mě jen trochu nesedl český dabing, i když není nejhorší, co jsem slyšel, ale přece jen - chtěl bych originál). ()

Vaso

Roztomilá bláznivinka, ve které nehledejte žádnou hlubší myšlenku nebo vznešené umění filmového plátna a možná vás to chytne jako mě.... ()

Dedeha

Komédie sú od toho, aby sa pri nich človek uvoľnil a zasmial, aj keď vie, že reálne by sa to mohlo stať iba ťažko. Presne takáto je komédia „Periskop hore a dole“. Film plný humorných scén, dialógov. Videl som to dva krát, ale rád si to pozriem ešte raz. ()

Fikovec

Uniká mi zjevně něco, když čtu komentáře, protože na to evidentně většina koukala, jako kdyby to měl být hluboký film na smrtelně vážné téma. Já osobně jsem si to pustil jako absurdní parodickou komedii. A zklamán jsem nebyl. Je to tak praštěný, že jsem si skvěle odpočinul s tím, že mohu po práci vypnout mozek a zasmát se. ()

Onanista

Nechápu tak nízké hodnocení. V pohodě zápletka, která se zvrhne skoro až v pirátství a spousta slušných herců a vtipů. Zkrátka jsem se dobře bavil tak nevím proč bych tomu nenapálil hvězd co si zaslouží. ()

pekkanik

Tetovaný périskop hore... Ale nie, človek nesmie od tohoto veľa čakať, potom ho príjemne prekvapí Frasier v úlohe správneho kapitána, s nadhľadom napísané postavy (ktoré sú, mimochodom, jedna čudnejšia ako druhá - okrem poručíčky), pár dobrých vtípkov, pár veselých situácií...a to je asi tak všetko ()

Fenix188

Bláznivá komedie je poněkud přehnané a optimistické, nicméně pár frků tam bylo,film má spád a celkem i logiku. Začátek,děj a závěr - to co mnohým dnešním filmům chybí. Za mě 5*,bavil jsem se. ()