Sedmnáctiletá Chris Parkerová se rozhodne přijmout místo chůvy na předměstí Chicaga. V té době se její nejlepší přítelkyně Brenda rozhodne utéct z domova. Zcela bez peněz pak prosí Chris, aby pro ni přijela. Ta však nechce své svěřence nechat samotné, a proto se rozhodne vzít je s sebou. Naloží je do auta a vydá se na cestu do neznáma. (oficiální text distributora)

viperDavid

Elis je taková ta kočička s dokonalým úsměvem, kterou musíte milovat, ale záhy na ní zapomenete. Nic zvláštního asi nepředvede, ale to se od ní ani neočekává. Asi proto jí vždycky obsazují do vedlejších rolí. Tady sice dostala hlavní, ale spíš potřebovali takovou cudnou holku "s nohama pevně u sebe" :) ()

TO

Sto minut velmi příjemné zábavy, plné nečekaných situací, napětí a humorných zápletek. Svižný děj a spád. Prostě oddechová komedie, není se třeba bát, že špatně skončí. ()

Wendy

Musím (opět) přiznat, že možnost vidět šestnáctiletého Anthonyho Rappa mě přiměla k nějaké té hvězdičce navíc; i přesto to však nakonec nebylo tak špatné, jak sem očekávala, a film u mě dokonce několikrát vyvolal menší záchvaty smíchu. Pominu-li (vtipné) nelogičnosti, dle mého názoru velmi špatný dabing a další drobnosti, Noční dobrodružství splnilo svůj účel dobrodružné rodinné komedie. ()

Pecival

Přestože Elisabeth na 17 fakt nevypadá, o jejích půvabech nemůže být naprosto žádných pochyb. A i ostatní dětští herci jsou hodně fajn (já snad sentimentálním nebo co), takže přestože se film tu a tam vleče, dávám za tu hodně pohodovou atmosféru, scénu v baru a The Crystals neobjektivní 4. Maník co by pustil k vodě Elisabeth pro tu druhou ženskou nemůže mít všech pět pohromadě. ()

Han22

Pro děti asi zábavné, pro mě nuda. Do jednoho večera nacpal režisér všechny možné bizarní setkání, ale nic z toho nebylo ani vtipné, ani napínavé. ()

wosho

Zábavná rodinná komedie s poučením z 80tých let, sice krapek zestárla, ale dívat se na ní stále dá. ()

peetriss

Pro mě nostalgický kousek, který mě jako kluka bavil. Dnes už se mi to jako taková pecka nejeví, ale pořád je to koukatelná pohodovka, příjemně obsazená, i když těch sedmnáct nelze Elisabeth Shue věřit ani za mák - přesto bych s ní šel do jakéhokoli nočního dobrodružství, je prostě nádherná. Dobrodružné, pro celou rodinu, vtipné, příjemně nadnesené, trochu ulítlé, občas napínavé - chutné ingredience. ()

ink flo

Roztomilá a nevinná záležitost (režijní debut Chris Columbuse/Columba) o hlídání děcek, který se zvrhlo v celonoční dobrodružství. Je to vlastně taková adventure game, kdy hrdinové putují New Yorkem a zdolávají různé nástrahy, pobavil odkaz na Warriors v metru a malá fanynka Thora ("Thor is a homo!"), která se nakonec se svým hrdinou potkala. Trvalá Elizabeth Sue je neodolatelná. Právoplatný člen síně slávy 80s komedií. ()

Gixian

Když jsem to viděl v dětství poprvé, byl jsem úplně nadšen. Bohužel zub času se zakousl do mě i do filmu samotného, takže s odstupem času dokážu ocenit už jen extrémě roztomilou Elisabeth Shue. ()

Psycho.R

Předtím než Columbus natočil Sám doma rozjel jinou rodinou komedii. Když jsem byl malej, tak jsem na to koukal často, ale teď jsem to shlídnul a vím, že to zase nějakou dobu neuvidím. ()

John80

Komédia z 90 rokov o opatrovateľke deti počas noci , ktoru poprosí kamarátka ,aby ju prišla zachrániť a vzhľadom na to ,že jej nemá ako ináč  pomôcť ,pretože stráži deti vymyslí plán ako sa k nej dostať 2* ()

Blazkowicz

No, viděl jsem to už podruhé a ani po prvním shlédnutí jsem z toho nebyl nějak odvařený, natož teď. Tehdy jsem musel přivřít snad i třetí oko, když jsem tomu dal čtyři. Na režijní debut Columbuse to není úplně špatné. Od začátku tak do té hodinky je to pohoda film (rozuměj průměr), ale pak se to někde zlomí a stane se z toho děsná nuda. Špatný český dabing tomu taky zrovna neprospívá. Smiluju se a slabé tři hvězdy tomu dám jen kvůli mému oblíbenci Columbusovi, luxusnímu Camaru IROC-Z a lahodné Elisabeth Shue. 3-* ()

(fjw)

Pohodový rodinný snímek z dílny Chrise Columbuse. Krásná Elisabeth Shue, sympatičtí dětští hrdinové, výborný hudební doprovod. ()

Svadbos

Elisabeth Shue je dokonalá vo svojej prvej hlavnej úlohe. Mladému publiku sa film môže páčiť, ale je to úplne priemerný snímok. Ide o režisérsky debut scenáristu Chrisa Columbusa. ()

leonskennedy

Nečekaně dost povedená ¨dětská" komedie s pěknou mladou Elisabeth Shue.Chvílemi malinko nuda,ale povětšinou to má celkem spád i povedenej děj.Jsou tam i zajimavé postavičky jako zloděj aut či Thor!Pro mě lepší 3* ! ()