poster

Harvie Krumpet

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Drama

Austrálie, 2003, 23 min

Režie:

Adam Elliot

Hrají:

Geoffrey Rush
 • Rembrant
  *****

  Úžasný animák, který mě nalákal na celovečerní film Adama Eliota - Mary a Max.(22.2.2012)

 • heyda
  ***

  Hezky odvyprávěný né zrovna šťastný životní příběh o Harvie Krumpetovi. Bohužel mě si tento shortfilm nezískal i přesto, že animace je zde rozhodně zajímavá a originální. 65%(16.4.2010)

 • jojinecko
  ***

  Posledná myšlienka bola pekná, inak na Harviem nevidím nič, čím by som ho mal radiť k nadpriemeru. Dávam prednosť minisérii Uncle,Brother,Cousin, ktorú má tiež na svedomí Adam Elliot a je jasné, že práve odtiaľto čerpal inšpiráciu pre tento filmík a mal som niekedy pocit, akoby vykrádal sám seba...(15.3.2006)

 • Stanislaus
  ****

  Celkem nenápadný, ale o to více poutavý oscarový kraťas o jednom plastelínovém chlápkovi, který v životě zakusil perné i šťastné chvíle. Narážka na cigaretu v závěru nebyla rozhodně od věci. A Geoffrey Rush jako vypravěč opravdu potěšil - má fakt sympatický hlas a to vždy dělá dost. Zkrátka dvacetiminutový náhled do (ne)obyčejného života jednoho chlápka s osudem, který může potkat každého z nás, okořeněný spoustou vtipných a ironických faktů.(25.1.2011)

 • xxmartinxx
  ****

  Demoverze Mary a Maxe se stejnými klady (atmosféra) i zápory (nemůžu se zbavit pocitu jisté chtěnosti). Coby dvacetiminutový kraťas to je ale skvělé náladové dílko.(11.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace