Harvie Krumpet

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Drama

Austrálie, 2003, 23 min

Adam Elliot

Geoffrey Rush

Smutný a depresívnejší kraťásek, ktorý ale končí optimisticky a pozitívne. Široká paleta rôznych pocitov odvíjajúca sa od jednotlivých etáp Harvieho života robí z neho emotívne bohatú záležitosť. 85/100(30.4.2016)

Líbí se mi tahle upřímná, cynická, temně vtipná plastelína. Líbí se mi Harvie Krumpet. A začal se mi líbit Adam Benjamin Elliot.(12.1.2010)

Ocenění: Oscar 2004: nejlepší krátkometrážní animovaný film.(19.4.2011)

Taková šílená zajímavost,ve které chybí srdce,protože místy to má vtipné pasáže (které mají smysl) ,pak už to je jen nuda( s mizernou šestákovou pointou) a tahle animace mě děsila už od malinka : /(22.12.2011)

Nádherný ručně animovaný plastelínový snímek o jednom polsko-australském životním příběhu... Tak smutný příběh plný skutečně odpozorovaného života o človíčkovi, který místo geniality obdržel jako svůj osobnostní dar od života do vínku výbavu imbecility, ale i přesto prožil plnohodnotný život... Je to povznášející sledovat ty jeho tristní eskapády, které jsou divákovi předkládány s podobně vitálním nadhledem jako v obdobném celovečerním příběhu jiného retardovaného hrdiny - Forresta Gumpa. Narozdíl od Forresta ale Harvie Krumpetovi scénáristé (tedy Bůh) nepřáli - ničím se nestal, historii nikterak nepoznamenal, jen žil svým osobitým způsobem, vychoval dceru a svou přítomností ovlivnil mikrosvět komunity svých blízkých, rodiny, sousedů... Tak jako každý z nás... Harvie Krumpet - plastelínový člověk... Podobné filmy: Mary a Max(22.12.2007)