Harvie Krumpet

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Drama

Austrálie, 2003, 23 min

Adam Elliot

Geoffrey Rush

Sice většinu času smutné, ale rozhodně je to jeden z nejlepších krátkometrážních filmečků, co sem kdy viděl.(7.12.2008)

Netušil jsem, že to někdy vyslovím, ale asi jediný filmek, kde mi Pachelbel & spol. trochu chyběli.(10.12.2006)

Na to, jak je to morbidní a depresivní příběh, končí velmi hezky a optimisticky - moc pěkné. Klasický filmeček pro chvíle, kdy je vám mizerně a potřebujete nakopnout.(8.4.2006)

Krásná optimistická maličkost! 8/10 Koukněte taky na Mary a Maxe.(5.1.2010)

S Wallace a Gromitom to má spoločné len tu plastelínu a stopáž, a tým to končí. Dadel to v podstate celé vystihol (aj titulky dobré spravil). Spôsob akým tu Elliot prepiera tabu spoločnosti (nudismus, retardácia, smrť) je naozaj dosť liberálny, naturalistický až krásne krutý. Ako aj sám život. Asi začnem fajčiť.(5.6.2005)

• - Loď Dunera, ktorou sa Harvek plavil do Austrálie, skutočne existovala. V prevádzke bola v rokoch 1937-1967. (aesalus1976)