Harvie Krumpet

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Drama

Austrálie, 2003, 23 min

Adam Elliot

Geoffrey Rush

Fakt 1035: Rakovina sbližuje.(22.4.2009)

Harvie Krumpet aneb člověk, který se nikdy nestal nikým důležitým či slavným. A právě o to je jeho životní příběh dojemnější.(16.8.2009)

Příběh Harvie Krumpeta, retardovaného smolaře, s nímž se osud příliš nemazlí. Již od útlého věku procházel útrapami a se svým Tourettovým syndromem byl všem pro smích. Postupně s ním prožíváme celý jeho těžký život, který je plný hořko sladkých momentů, tragikomických chvilek a faktů. V podání vypravěče Geoffrey Rushe nezapomenutelný zážitek. Samotnému je mi líto, že jsem tento roztomilý kraťas objevil až po zhlédnutí Mary a Max, pro něž mám jen slova chvály. Je vidět, že předlohou byl právě Harvie a tak už na mne tento neměl takový efekt. Jinak ovšem skvělá práce a oživení starých technik, pro něž, jak se zdá, v moderní kinematografii není místo. 80%(31.1.2015)

Krásná optimistická maličkost! 8/10 Koukněte taky na Mary a Maxe.(5.1.2010)

Zatímco Formanův Amadues tematizuje lidskou průměrnost, je Harvie Krumpet ódou na podprůměrnost a vyšinutost. K smrti smutný životopis jednoho prokletého mužíčka a řada nových FAKT k zapamatování.(12.3.2007)

• - Loď Dunera, ktorou sa Harvek plavil do Austrálie, skutočne existovala. V prevádzke bola v rokoch 1937-1967. (aesalus1976)