Harvie Krumpet

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Drama

Austrálie, 2003, 23 min

Adam Elliot

Geoffrey Rush

Hezky odvyprávěný né zrovna šťastný životní příběh o Harvie Krumpetovi. Bohužel mě si tento shortfilm nezískal i přesto, že animace je zde rozhodně zajímavá a originální. 65%(16.4.2010)

Demoverze Mary a Maxe se stejnými klady (atmosféra) i zápory (nemůžu se zbavit pocitu jisté chtěnosti). Coby dvacetiminutový kraťas to je ale skvělé náladové dílko.(11.5.2013)

Taková šílená zajímavost,ve které chybí srdce,protože místy to má vtipné pasáže (které mají smysl) ,pak už to je jen nuda( s mizernou šestákovou pointou) a tahle animace mě děsila už od malinka : /(22.12.2011)

Naprosto perfektni kratas sledujici zivot retarda Harvieho od jeho narozeni az po duchod. Ve filmu slysime vicemene jen hlas vypravece s prijemnym hlasem Rushe a sledujem, co to Harvie provadi, pripadne nejaky "fakta", coz jsou vetsinou hodne vtipny poucky. Elliot to cely skvele vyvazil, takze i kdyz je film dojemnej a misty smutnej, zaroven je vtipnej a optimistickej. No a plastelinova animace ma neco do sebe. Parada.(13.12.2009)

"Some are born great. Some achieve greatness. Some have greatness thrust upon them... and then..... there are others..." Neobyčejně obyčejný život Harveka Milosze Krumpetzkého alias Harvieho Krumpeta, jasný příklad toho, jak je lidský život pomíjivý. Naprosto zasloužený Oscar!(20.11.2007)