poster

Harvie Krumpet

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Drama

Austrálie, 2003, 23 min

Režie:

Adam Elliot

Hrají:

Geoffrey Rush
 • Katullka
  ****

  Lidé potřebuji na potěšení idioty..(5.8.2010)

 • Handle
  ****

  Pěkné, ze života! :)(17.8.2010)

 • Radek99
  *****

  Nádherný ručně animovaný plastelínový snímek o jednom polsko-australském životním příběhu... Tak smutný příběh plný skutečně odpozorovaného života o človíčkovi, který místo geniality obdržel jako svůj osobnostní dar od života do vínku výbavu imbecility, ale i přesto prožil plnohodnotný život... Je to povznášející sledovat ty jeho tristní eskapády, které jsou divákovi předkládány s podobně vitálním nadhledem jako v obdobném celovečerním příběhu jiného retardovaného hrdiny - Forresta Gumpa. Narozdíl od Forresta ale Harvie Krumpetovi scénáristé (tedy Bůh) nepřáli - ničím se nestal, historii nikterak nepoznamenal, jen žil svým osobitým způsobem, vychoval dceru a svou přítomností ovlivnil mikrosvět komunity svých blízkých, rodiny, sousedů... Tak jako každý z nás... Harvie Krumpet - plastelínový člověk... Podobné filmy: Mary a Max(22.12.2007)

 • Rosana
  *****

  Milý pěkný filmeček, s příběhem obyčejného člověka, vyprávěný s lehkostí a vtipem. Jak neuvěřitelné věci se stanou a přitom jsou úplně normální a reálné. Zvláštní pocit z filmu je, že sled událostí je velmi nepředvídatelný a i přes to víte, že něco takového se může stát a přemýšlíte, jak může někdo něco takového vymyslet! A autobusová zstávka, joooo!(15.5.2011)

 • Richie666
  ****

  Zas tak slavný mi to ale nepřijde, spíš taková dvacetiminutová lehce počerněná taškařice s velmi pěknou animací a konečným happy-endem...(23.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace