poster

Harvie Krumpet

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Drama

Austrálie, 2003, 23 min

Režie:

Adam Elliot

Hrají:

Geoffrey Rush
 • Renton
  ****

  Scénář: Adam Benjamin Elliot .. Retardovaný chlapec a jeho život ve dvaceti minutách aneb jak se Harvie velikánem nestal. Extra cynické, posmutnělé, přesto s humorným nábojem a krásnou ruční animací (zdálo se mi to nebo byl jeho kamarád Bogusz předobrazem Matera z Cars - ty zuby, nos..?) zpracované dobrodružství ala (anti) Forrest Gump. Neuvěřitelně dlouhé shánění filmu se oplatilo a jsem zvědavý co dalšího skrývá práce Adam Elliota, kterou si co nevidět také seženu. Život je jako cigareta .. nebo bonboniéra ?(29.1.2007)

 • RasputincZ
  *****

  Výborný kratas, překypující černým humorem a nápady. Adam Elliot má jedinečný talent na tvoření výstředních postav a situací!(4.8.2010)

 • rawen
  ****

  Krásná optimistická maličkost! 8/10 Koukněte taky na Mary a Maxe.(5.1.2010)

 • sta
  *****

  Život je opravdu jako cigareta... můžete ho típnout v půlce :) ale ne po zhlédnutí tohoto neskutečně pozitivního filmečku. Akademie se zas jednou sekla a toho pozlacenýho plešouna vložila do těch správných rukou.(23.3.2006)

 • maseer2
  ****

  je až zarážející, jak je tenhle kraťas i přes tu na první pohled všudypřítomnou depresivní atmosféru schopen celkově vyznít příjemným dojmem.. "Fakt 914: Alkohol může způsobit opilost a nahotu."(23.11.2012)

 • - Loď Dunera, ktorou sa Harvek plavil do Austrálie, skutočne existovala. V prevádzke bola v rokoch 1937-1967. (aesalus1976)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace