tom.cube

Nejvíce mě zaujala povídka "Bratranci", kdy se fantasticky během chvíle prohodí role, z losera je frajer a naopak. V hlavě mi ještě utkvěly "Sestřenice", kde si to pěkně střihla Cate Blanchett sama se sebou, "Šampáňo" a samozřejmě "Delirium" se skvělý Murrayem. Zbytek občas potěší, chvílemi nudí. Pro mě spíše slabší Jarmusch. Stěží 4*. ()

Carodej_pes

Úchvatně vypadající skládanka, která mě svým stylovým zpracováním skoro nutí dát si ty dvě věci taky - byť cigarety a kávu nemám rád. To je taky to první, co mi při vzpomínce na film vyplyne na mysl. Průměrné povídky střídají ty lepší a občas se do toho nachomýtne jedna skvělá. Díky krátké stopáži je to ale i přes některé mouchy příjemné pokoukáníčko. ()

Emzet

Velmi originální a pozoruhodný snímek s hodně zvláštním humorem. Občas až labužnický, chtělo by se říct. Je potřeba na něj mít náladu. K vychutnaní filmu není třeba, abyste občas sami vysedáváli v putykách nad oněmi v názvu zmíněnými surovinami, ale pomáhá to. Nejlepší povídka? Já nevím. Ta úvodní? Ta s Molinou a Cooganem? Ta s Murrayem a Wu-Tang Clanem? Nebo snad ta s Waitsem a Iggym? Co se nejhorší týče, mám jasno - ano, ta s White Stripes. Asi proto, že mám vtíravý pocit, že jsem ji tak docela nepochopil a přišla mi nudná. Může za to to, že WS neposlouchám? Každopádně, je dobře, že Jarmusch stvořil, co stvořil. Byla by škoda, kdyby tahle oslava radosti z ničeho a z velmi nezdravých, "černých" obědů, nebyla natočena. A nakonec jeden přehmat - nad kafem a cigáry se měl Tom Waits potkat s Nickem Cavem, nikoliv s Iggy Popem. Ale možná si to myslím jenom já. ()

Maura

Strasne pohodovy film na pohodovy vecer. Po Noci na zemi este lahsia a stravitelnejsia chutovka od majstra filmovych poviedok. Perfektny vyber hercov, ktori hraju akoby len tak, pri salke kavy a neodmyslitelnych cigaretach. Film, ktory sa na nic nehra, scenar akoby napisany len nahodou, na kolene pocas prestavky na placi. Strasny pocit lahkosti, spontanne vybuchy smiechu, obcas sice zvlastny sled pribehov, no stale dobry pocit z dobre natoceneho filmu. Asi najviac nepripraveneho divaka potesia a kluboveho snoba popudi jednoduchost a nenutenost dialogov. Zda sa, akoby im obcas trochu unikala pointa, no aspon davaju vyniknut hlavnym akterom - kave a cigaretam. Filmu totiz nevladnu dialogy, ale skvela "jarmuschovska nalada", ktora priklincuje k pohovke az do konca. A potom zas a zas. ()

Perfo

Jarmush v jistém ohledu v tomto filmu povýšil banalitu na umění. Podobně jako Andy Warhol. Ale narozdíl od Andyho Jim ví, co chce říct a na diváka hází velmi osobitý humor a celkově film podává jako postmoderní konverzační komedii. Škoda jen, že některé epizodky jsou moc utahané, někdy až nudné. ()

RomanHyde

První dva rozhovory mne uzývaly a pak už to šlo vícemně podobně s občasným povyskočením do průměru. Prostě a jednoduše velmi velmi slabý Jarmusch. Na plátně se objevují postavy v kouřovém oparu srkajíc kávu debatujíc většinou "o ničem". Nápad je to originální, to by ovšem náplň hovorů měla být na jiné úrovni. Oceňuji stylizaci, černobílou koncepci a kvalitní obsazení, které bohužel nebylo využito a záměr tak zůstal nedotažený a někde v půli cesty. ()

rotel

Nebola to práve moja "šálka kávy", možno preto sa mi páčila tá časť, kde pijú Molina a Coogan čaj (v skutočnosti kávu milujem!!!). ()

Gagner

Scenaristiky zajímavé, dialogové cvičení poskládané za sebou. Některé lepší, některé v šedi a zapomenutelné. ()

helmiczka

Tento film je ako káva. Zbožňujem jej vôňu, ale nechutí mi. Prvú polovicu by som z väčšej časti kľudne vyhodil. Druhá bola super. ()

husokachna

Tak jsem si to dal znovu a normálně jsem to nezvládl. Nudou jsem se kousal, zbytečný kecy o zbytečných věcech. Nudu už jsem zažil a rádoby filozofický kecy u kávy a cigára taky, takže není třeba, abych tomu věnoval další čas. Jestli se mi to kdysi líbilo, byla to póza. ()

Copcorn

Co si budeme povídat. Kofein a nikotin jsou prostě nerozlučná dvojka a pro mnoho lidí ideální požitek. Jim Jarmusch dokázal naprosto dokonale přenést atmosféru kavárny (včetně jejích všedních i nevšedních rozhovorů) na filmové plátno. Sám jsem u snímku kávu popíjel a byl to pro mě skvělý zážitek. Pravda..... některé povídky jsou slabší, ale společně s těmi silnějšími tvoří celek, který je rozhodně mým šálkem kávy. ()

DiegoC.

No ja si nemozem pomoct, ale toto bol fakt zaujimavy film. Je pravda, ze nemal vlastne ziadnu dejovu liniu, ale to vobec nevadi. Proste podane herecke vykony a az absurdne dialogy nedovolia divakovi odtrhnut sa od filmu. Reziser mal odvahu otestovat nieco nove a postavit sa proti zauzivanym filmovym stereotypom. Vidno, ze Jim Jarmusch je pravy pankac :-D ()

Zeek

Přišlo mi to takové prázdné, bezduché. Vlastně několikrát to stejné v bleděmodrém. Jarmusch je mistr ve svém oboru, v jeho typickém humoru a rozhovorech. Tenhle film může mít různá hodnocení, které mohou tvořit velký kontrast a já patřím k té skupině, které Jarmusch nepřilnul úplně k srdci. Nesmím zapomenout zmínit, že se mi velmi líbil Steve Buscemi, nezklamal a pobavil, ostatně jako vždy. Jinak pro mě průměr, který může nadchnout pouhé fanoušky Jima Jarmusche. Moje hodnocení: 65% ()

atlet

4 hvezdičky za povídky s Iggy Pop a Tom Waits, s Alfredem Molina a Steve Coogan a v neposlední řadě s Bill Murray...ostatní povídky mají něco do sebe, ale nemají tu šťávu, jako již zmiňované povídky...jsou dny, kdy se k těmto povídkám vracím a přehrávám si je, jelikož mi dokážou vždy vyloudit úsměv na tváři... ()

TomBar

Veľa "šachových" partií s rôznymi výsledkami. Niekde dominuje absurdita, niekde ľudskosť. Tažko hodnotiť ako celok, ale dôslednosť scénického prevedenia a "medzipoviedkové referencie" sú snáď tým pojítkom. Molina, Coogan, Blanchett, Benigni ukázali svoju veľkosť. Najnudnejšia bola pre mňa scénka s Teslovým vynálezom. Čo sa týka nerestí, volím radšej čaj a čokoládu. ()

Dellylah

Velice netradiční film, u kterého je dost těžké pochopit a určit, co chtěl vlastně režisér říci. Ale příslo mi to vyrovnané, až na Renée.A především, až se na tenhle film budete dívat, pokud kouříte, kupte si aspoň karton cigaret. "Já nechci do Mezinárodního domu lívanců!" ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie