V roce 3000 se skupina tzv. jeskynních lidí radí o tom, zda se mají pokusit přesídlit někam jinam za potravou. Starší mají strach, že by se to nelíbilo Démonům, ale na druhou stranu je nutné Démony vyhnat, aby se vrátili Bozi a opět chránili člověka (kvůli lidské sobeckosti a krutosti před nějakou dobou Bozi dovolili Démonům sestoupit na Zemi). Mladý Johny na Démony nevěří a vydá se prozkoumat možnosti. Zanedlouho se setká se dvěma lovci, kteří nejsou právě přátelsky naladěni, avšak náhle se společně ocitnou v situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz. Jakási podivná klec je někam unáší – později se zjistí, že do tzv. centra lidské výroby. Ocitnou se mezi jakýmisi podivnými bytostmi, které si říkají Salk a mají v rukou nadvládu na planetě. Lidé jsou pro ně jen „lidská zvířata“, podřadné bytosti, které nejsou schopny se naučit ničemu složitějšímu. Když se ale při sesuvu půdy v horách objeví zlatá žíla, šéf bezpečnosti Terl a jeho asistent se rozhodnou, že se pokusí vyškolit lidská zvířata, aby pro ně těžili toto zlato z hory plné uranu, kde hrozí udušení. Zápletka akčního sci-fi filmu pak spočívá v tom, že se dělníci pod vedením Johnyho odhodlají ke vzpouře proti obludám – Salkům – a speciálně proti největšímu ze zloduchů, Terlovi, který se chce na úkor jejich úmorné práce obohatit. Na vítězném konci vzpoury stojí osvobození lidské rasy a otvírá se nová budoucnost pro jejich děti. (TV Prima)

wrzec

Po 17 letech, je to právem daný kult! Druhé zhlédnutí mi potvrdilo "roztomilost" tohoto díla. Jsem toho názoru, že "Bojiště" uzrálo jak víno a ve srovnaní s dnešními scifi béčky, je to rozhodně koukatelný film, u kterého se divák s dostatečnou dávkou smyslu pro humor a nadsázky i slušně pobaví. ()

Jarv

Už jsem viděl i horší sra*ky. Pravda, film je silně hloupý a efekty jsou většinou levnější. Nikoliv však naprosto mizerné, v tomto případě u mne totiž vede snímek Ultraviolet, kde mě již po minutě triků bolely oči. Pokud to budete brát vážně, ani si to nemusíte pouštět, protože nic lepšího než jednu hvězdu asi nedáte. Já byl připraven na to, že se budu dívat na totální odpad, a tím pádem jsem se pouze chtěl pobavit. A vyplatilo se. Leckteré scény jsou dobré právě tím, jak moc špatné jsou (například ta bezesporu špičková chvilka se střílejícím Travoltou do kravské nohy). Vše korunuje Johnnyho český dabing, který činí postavu ještě vtipnější. 50% Varování: berte s maximální rezervou. ()

vladi3 odpad!

toto je pruser ako mraky... najviac ma fascinuje, ze to bola Travoltova srdcovka a pritom hral, akoby sa chcel pomstit producentom (cize sebe) za to, ze ho ukecali v tejto sracke hrat... aj na dnesnu dobu to malo obrovsky rozpocet, ale na kvalite to vidno nie je... holt, ono ani kniha, podla ktorej cerpali, nie je ziaden Victor Hugo, a z hovna clovek bic neupletie... ale strata casu to nebola... clovek si musi prejst aj filmami ako toto, aby si uvedomil, ze je sakra tazke natocit dobry film... idem si vylepsit naladu Matrixom (ked uz oficko vyslo, ze budu tocit stvorku...). ()

nudlis odpad!

Tvl :-))) Travolta, Whitaker nebo Byrne ... a stejně to totální sračka. Ty kostýmy, to je masakr :-D Jejich tvůrce je adeptem na doživotní blázinec, režisér adeptem na zastřelení a Hubbard má štěstí, že už umřel. Kdyby tohle viděl, měl by aspoň deset infarktů. Ale voni to stejně natočili proto, že je Hubbard už dávno mrtvej, protože ten by jim nejdřív všem rozkopal rypáky a pak by nedal svolení k natočení. ()

Ja.Malachi

súhlasím s OZZom,videl som to v tej dobe ..niekolkokrát a celkom sa mi to páčilo. .:) ,a ovela horšie filmy..no skôr "počiny"tu majú do neba volajúce hodnotenie ..preto dávam 4*.. :) ()

Sa.sa

Nevím proč je tady zas tolik odpadů.... Tak špatné to rozhodně není ba naopak... Slušně natočené a záběry stojí za to... Námět není zlý, ale ten konec byl divnej... Ale co byla to sranda a koukat se na to dá... ()

KapitanKuraz

Fajčite mi môj obrovský kokot, toto je klenot, no a ty úbožiak "T2" ty nekonkurujúce s nehodnoť, toto je super nízkorozpočťák z roku Pán 2000...  No a moja platonická láska z CSFD Asia_Power, vidno že Máš vkus. ()

Jirka.Arbter

Tenhle film na člověka hází nesmysl za nesmyslem, ke konci už jsem dokonce ani nedával moc pozor a doufal, že to skončí, ale… nemůžu si pomoct, tohle je pro mě definice slovního spojení ‘guilty pleasure’.  Triky dobrý, Travolta (i jiní) v dabingu dosti vtipní, děj nelogický a v druhé polovině už fakt přepálený (začali jsme u ubohého primitivního divocha, který byl unesen a najednou se ten samý divoch snaží během jednoho jediného týdne zorganizovat kompletní vyhlazení celé mimozemské rasy???) ale až na ten předem zmíněný konec jsem se vážně i celkem bavil. ()

Chicharron

Pokud se na to člověk dívá jako na sci-fi komedii, nemůže být zklamán. Jedna hláška za druhou, nemohl jsem se přestat smát. Travolta jako nechutný mimozemšťan se docela povedl, ale Forest Whitaker vypadal ještě "líp"... Natruc za pět, na vylepšení skóre. :) ()

baily

Zajímalo by mě kolika lidem se ten film opravdu tak moc nelíbí a kolik jich dává nízké hodnocení jen proto že si někde přečetli že tenhle film má být špatný. ()

Saran

Jedna * za to, že jsem se u toho občas zasmál, i když jako komedie to nebylo určitě myšleno. Třeba: za týden se naučit létat se stíhačkama nebo jaktože ještě fungují (stíhačky) po tisíci letech. Po takové době pokud se nerozpadly, stoprocentně už by neměly být v dobrém technickém stavu. ()

cstars

Prijemny becko s dobrou atmosferou. Nejvice me na tomto filmu pobavily zasvecene komentare na csfd.cz. Lidi, lidi, setrte si penize abyste si mohli nekdy koupit vlastni nazor. Jinak ho asi mit nikdy nebudete. ()

mirekdr odpad!

Vypadá to, že John Travolta infiltroval scientology a snaží se jim škodit zevnitř touto mimořádně povedenou parodií na Hubbardovu knihu. ()

KcarlosK odpad!

Travolta sice neni takový scientologický fanatik jako Cruise (ten už je úplně mimo), ale tímhle u mě přeci jenom o pár příček klesnul. Naštěstí udělá podobný přešlap jen občas. ()

Stingray odpad!

Vinetou ve stíhačkách proti scientologickejm mimozemšťanům.....a proč je to proboha točený z většiny “našikmo”?? ()

JARDAHONDA odpad!

Bojiště země je film, který v té době dělal jednu reklamu za druhou nejen ve videopůjčovnách. Po zhlédnutí jsem pochopil, že to byla pouze nafouknutá bublina a Travoltův těžký propadák. A tak tvůrci chtěli těžit aspon na tom. Sorry hoši, ale težký průser, kde se vyhodili oknem nemalé peníze. ()

strpozdiv

Už je to oficiální: Jsem béčkofil. Chrochtal jsem blahem. Lovci mamutů ve stíhačkách, Travoltovo "krysí mozečky" a přiblblej děj ve výtvarně podařeném, postapokalyptickém světě je to pravý ořechový. Nevěřím tomu, že se Travolta do toho ohozu dobrovolně navlékl a myslel to vážně, prostě ne :) Mimochodem, o Travoltovi se říká, že je mimozemšťan, asi na tom něco bude :) ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu