Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se

• USA No Retreat, No Surrender (více)

Lacike

Velky Van Dammov debut v ktorom hra ruskeho zaporaka a pod azijskym vedenim (rezia, choreografia) prvykrat a mozno aj naposledy vyzera ako ultimativny karatista a nie baleťák. Bitky su fakt vydarene. Maju spickovu choreografiu, su dostatocne dynamicke, drsne a su aj perfektne prehladne natocene. Finale je proste lahoda. V HD rozliseni som si dokonca vsimol, ze pri tom zaverecnom salte rozbije Van Dammovi hubu môj oblubenec Meng Hoi, ktory dubloval Kurta McKinneyho. Pokial sa bojuje, tak je to za 4*. Bohuzial akonahle nie je Van Damme na scene, tak sledujeme taku trosku dospelejsiu verziu karate kida. Cize je to trosku menej trapne ale stale je to strasne naivne. Esteze hlavny hrdina v podani Kurta McKinneyho je sympatak a korejska kopia Bruca Lee je zase nechcene vtipna. Zvysok tvoria doslova neherci a hlavne kopa karatistov, ktori sa pekne predvedu vo finale, ale ked maju predniest nejaku repliku tak to trha uši. To by mohol trochu napravit dabing ale ani jeden z toho mnozsva, co vznikli za vela nestoji. Vysledkom je roztomile becko so spickovymi bitkami a s Van Dammom vo vrcholnej forme. Pre jeho fanusikov je to povinný film. 6/10. ()

manonfire

Nene, to nebyl skutečnej brůůůklíí!!!....Nene, to není brůklí!! To je brůůůslí.....To je jedno, jesli brůůklí nebo brůslí. To totiž neni von, ten duch.....To je úplně jinej duch, ten herec!!! .........Tyvole, ale fandam , ty jo a jak vždycky udělal ten provaz, ty vole!!! ........To já taky udělám provaz.!!!........ Ty vole nemachruj, a udělej to v těch provazech!!! ......Podle mě ten duch byl brůůklí!......Tak takto nějak probíhaly debaty nás desetiletých capartů na škole v přírodě po zhlédnutí tohoto opusu. Tenkrát bych těch procent hodil asi víc.20% ()

nash.

Páni, tak na tohle jsme v pionýrských dobách videa nadšeně koukali? V šesté kopii s vypadávajícími barvami a klasickým jednohlasým podmluvem? Bubák Van Damme jako zlý Rusák, duch Brůslíího jako učitel nadšeného outsidera, komický sidekick pro obveselení, parta rádoby zlých výrostků a nakonec turnaj, kde to outsider všem nandá? Jo, tak to je absolutní klasika. Všichni přehrávají jako o život, takže to občas připomíná grotesky Macka Sennetta, ale má to štávu a herecké výkony, scénář i všechny další výtky proti sobě mají mocnou sílu nostalgie, která je všechny hladce odrazí. Takže jo, je to blbost. Tak neskutečná až je zábavná. Navíc mi to kdysi razilo cestu do pokleslého filmového světa za "železnou oponou" kde film nebyl jen umění, ale i zábava a proto klidně jednu hvězdu přihodím a za čas to možná zase vytáhnu z police, ofoukám pomyslný prach a znova projedu, abych si nostalgicky zavzpomínal. ()

Campbell

Takže asi takhle, na filmu jsem nevyrůstal, ani jsem ho neznal, poté co jsem ho ale shlédl mám chuť na další díly, ale raději je vynechám. Bojím se že mi zhnusí jedničku. Jednička je taková zábavná blbina se skvělýma bojovýma scénama. Je to typické béčko takže žádní herci, špatný scénář, ale zábava maximální. A Van Damme byl naprosto dokonalej. ()

kitano

Slusna fantasmagoria, to hej, zato vsak zabavna. To, ze to zreziroval Corey Yuen by ma nenapadlo vo sne a popravde, aj keby film reziroval hotcikto iny, nemyslim si ze by vysledok vyzeral prilis odlisne. To, ze za filmom stoja azijati je vsak poznat v subojoch. Su svizne, dynamicke, a zopar pohybov naozaj prekvapi - holt je to Hong Kongska skola. Pribeh je prostucky, avsak v tom je jeho sila. Od zaciatku je jasne kto je ten dobry a kto je ten zly, po porazke nasleduje trening, po treningu vytazstvo. Tak to ma byt:). No a Bruceho duch, to je fakt vtip. Avsak Bruceov bojovy duch, nie ten filmovy, je z filmu naozaj citit a nielen filmovemu hrdinovi, ale aj mnohym ludom v skutocnom zivote je do teraz inspiraciou. Tym si u mna film spravil velke plus. Ozaj smutny je fakt, ze Brucea ludia skutocne objavili az po jeho smrti. Za zivota sa mu producenti staviali chrbtom, po jeho smrti sa fotografuju pri jeho hrobe. (6/10) ()

• Film je možné spatřit celkem ve 3 verzích. 85minutová verze pro Spojené králoství, 94minutová DVD verze a videoverze z roku 1986 se stopáží 79 minut. (Eldrick)
  • V úvodu filmu, kdy Ivan (Jean Claude Van Damme) napadne Jasonova (Kurt McKinney) otce, odlétne otec po poslední otočce ke stěně telocvičny. Hned v dalším záběru je však od stěny poměrně daleko. (Armin82)
  • Tom Stillwell (Timothy D. Baker) nese v hospodě pivo opilému chlapovi ke kulečníku. U baru má pivo hodně pěny, při příchodu ke kulečníku však žádnou. (Armin82)