Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Velká Británie, 2005, 106 min

Zklamání, Giglio mě jednou překvapil filmem Skrytý nepřítel, ale ted mě naopak šíleně zklamal. Měl ještě lepší herce než v SN ale nedokázal ani přes ten šílenej děj udělat ani kapku napětí. A to nemluvím o tom konci který nemohl snad nikoho překvapit. Zklamání.(29.1.2011)

Jasně, že kdo čekal typické stathamovské rvačky, kterých se nedočkal, bručí tady jako starý medvěd. Chápu ho kluka, že řeší občas dilema soudnost-změna, aby si zachoval úroveň a posunul se o kus dál jiným směrem. Pokud je tomu tak v tomto případě, pak se mu to vcelku povedlo a dokonce mě bavil i ten jeho mladý parťák, co mu přebral štafetu, aniž by Jason hnul brvou. Holt slízl si smetanu až těsně před a v závěru, i když jsem už nad ním pomalu lomila hokejku jako že to zabalil ve stylu Martin Straka. Jenže on si naštěstí nechal čas na rozmyšlenou stylem jemu vlastním. Mezi ním a diváky rozhodovaly nájezdy a nakonec borec zdolal na penalty nejen je, ale celý zločinecký gang včetně policie v Seattlu i v celých Spojených státech.(30.3.2014)

Príjemný film, z dobrým hereckým obsadením, slabším scenárom(až na tie teórie), z niekoľkými peknými ťahmi a s naozaj chutným nápadom. No ale vážne, to, že rozmýšľate s hlavnou postavou, že pozorujete ako sa striedajú momenty prekvapenia s momentmi, kedy si myslíte, že rozuzlenie už máte v rukách. Veľmi pekná vec. No negatívum je ten slabý scenár a bolo to miestami málo dynamické. Ale malo to zas Jasona. Takže dilema ale asi 60%(13.5.2010)

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +Ryan Phillippe, Jason Statham, Wesley Snipes, akce, děj, dobrá hudba, povedená kamera -místy kolístavé tompo/// Tak tohle na mě působilo více jako kvalitní kriminálka, která by se neztratila ani před Kriminálkou Miami. Už vidím jak by z toho mohla být krásná série v tak nabitém obsazení. Dobře, troška fantazie přece neuškodí. A až v druhé řadě je to akční film. Jason Statham toho tolik nepředvede jako v jiných filmech a Wesley je trošku upozadněn. Do popředí se dostane Ryan Phillippe. A je to dobře, konečně si ho po dlouhé době užívám. Natassia Malthe a Keegan Connor Tracy potěší, i když se jen mihnou. Přesto že se to jmenuje Chaos, divák v ději bude mít docela přehled. Jen to co je na začátku zřejmé se ke konci změní, ale nebudu prozrazovat. Třeba si řeknete, že by vás to nenapadlo. Takže až na mírné kolísáni akce, kecání, akce, nic se neděje, kecání, akce je to povedený film./// Celkem 74%///(9.12.2008)

Moc překombinované. Musím se na to podívat asi ještě jednou, aby mi to všechno docvaklo. Statham byl skvělý, škoda Wesleyho Snipese, který moc prostoru nedostal.(6.5.2010)

• - Ve scéně, kdy Dekker (Ryan Phillippe) projede skleněnou výlohou obchodu, je možné si všimnout, že se sklo vysype ještě dřív, než dojde ke kontaktu motocyklu se sklem. (Conspi)

• - Přestože se děj odehrává v USA, policejní vrtulník i soukromý tryskáč mají kanadskou registrační známku začínající písmenem C. Stejně tak pobočky pizzerie Panago se nachází pouze v Kanadě. Podobně ulici "W. Cordova", kde se odehrává automobilová honička, můžeme najít pouze v kanadském Vancouveru. (Conspi)

• - V scéne, keď Shane (Ryan Phillippe) naháňa na motorke podozrivého na červeno bielom Forde pick up, tak si môžeme všimnúť, že čelné sklo auta je v jednom zábere rozstrieľané a v ďalšom celé. (marciano)