Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Velká Británie, 2005, 106 min

Jasně, že kdo čekal typické stathamovské rvačky, kterých se nedočkal, bručí tady jako starý medvěd. Chápu ho kluka, že řeší občas dilema soudnost-změna, aby si zachoval úroveň a posunul se o kus dál jiným směrem. Pokud je tomu tak v tomto případě, pak se mu to vcelku povedlo a dokonce mě bavil i ten jeho mladý parťák, co mu přebral štafetu, aniž by Jason hnul brvou. Holt slízl si smetanu až těsně před a v závěru, i když jsem už nad ním pomalu lomila hokejku jako že to zabalil ve stylu Martin Straka. Jenže on si naštěstí nechal čas na rozmyšlenou stylem jemu vlastním. Mezi ním a diváky rozhodovaly nájezdy a nakonec borec zdolal na penalty nejen je, ale celý zločinecký gang včetně policie v Seattlu i v celých Spojených státech.(30.3.2014)

Zatiaľ čo iný režiséri ponúkli spracovanie vykradnutia banky, postup vyjednávania a záchranu obetí ako tému celého filmu v tomto prípade sa to stalo len úvodnou predohrou a celú pointu,režisér dobre fingoval a skrýval až do posledného momentu. Film v ničom nevyniká, ale ani nenudí, keďže J. Statham oplýva istou charizmou, ktorou na mňa vždy priaznivo pôsobí a to aj za podmienok ako teraz, že sa o svoj "akčný úder" podelil s R. Phillippem. Chýbalo tam viac a hlavne lepšie spracovanie akčných scén, ktoré by rozprúdili krv v žilách náročného diváka, bez ktorých dej pripomínal chodenie okolo horúcej kaše. Celý krimi príbeh sa tak dostal do priemerných koľají, po ktorých putuje veľa podobných filmov. 50%(3.6.2012)

Nemám sice úplně čisté svědomí, když dávám trojku, ale Statham působí sympaticky a má pěkný kvartýr u jezera a zápletka je dostatečně komplikovaná, aby nenudila. Jinak je to spíš nepříliš pěkně upravené béčko s podle mého názoru nepovedeným castingem a s vyššími ambicemi, než se podařilo naplnit. Ale není to úplná hrůza, těch 60 % si celkem zaslouží.(11.4.2011)

Chytře napsaný, ale bohužel převídatelný film. Chytlavé bankovní přepadení, mohlo být přeci jen drobátko delší, protože poté snímek ztrácí grády a pomalu upadá. Nějaké nelogičnosti se najdou, ale pokud dokážete vypnout a pouze sledovat, nic vám vadit nebude ;-) Hlavně s dvojicí Statham, Snipes. ***(31.10.2008)

• Xmilden

Trošku zklamání, čekal jsem to přece jen o fous lepší. Film mě prakticky ničím zvláštním nezaujmul. Snad jen tím že zde hraje v akčním filmu netradičně Ryan Phillippe z Velmi nebezpečných známostí. Jinak na tento kousek brzy zapomenu. Trošku se začínám bát o Jasona Stathama, aby nebylo za chvíli přestathamováno. Snad ho nebude chtít do filmu každej rejža.(1.11.2008)

• - Je možné zaznamenat, že prostředí, kterým Dekker (Ryan Phillippe) během pronásledování na motocyklu projíždí, se nemění. Stejnou ulicí projede rovnou čtyřikrát, dokonce vždy stejným směrem. (Conspi)

• - Spoiler: Při důkladném sledování akční scény, kdy Lorenz (Wesley Snipes) násilně popravuje Chrise Leiho (Terry Chen), si lze všimnout, že hlaveň jeho zbraně zůstává během samotného výstřelu bez pohybu, což není ve skutečnosti možné. (Conspi)

• - Quentin Conners (Jason Statham) nosí hodinky značky Columbia. (dyfur)