Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Velká Británie, 2005, 106 min

Chytře napsaný, ale bohužel převídatelný film. Chytlavé bankovní přepadení, mohlo být přeci jen drobátko delší, protože poté snímek ztrácí grády a pomalu upadá. Nějaké nelogičnosti se najdou, ale pokud dokážete vypnout a pouze sledovat, nic vám vadit nebude ;-) Hlavně s dvojicí Statham, Snipes. ***(31.10.2008)

Zatiaľ čo iný režiséri ponúkli spracovanie vykradnutia banky, postup vyjednávania a záchranu obetí ako tému celého filmu v tomto prípade sa to stalo len úvodnou predohrou a celú pointu,režisér dobre fingoval a skrýval až do posledného momentu. Film v ničom nevyniká, ale ani nenudí, keďže J. Statham oplýva istou charizmou, ktorou na mňa vždy priaznivo pôsobí a to aj za podmienok ako teraz, že sa o svoj "akčný úder" podelil s R. Phillippem. Chýbalo tam viac a hlavne lepšie spracovanie akčných scén, ktoré by rozprúdili krv v žilách náročného diváka, bez ktorých dej pripomínal chodenie okolo horúcej kaše. Celý krimi príbeh sa tak dostal do priemerných koľají, po ktorých putuje veľa podobných filmov. 50%(3.6.2012)

Chaos se svým žánrovým zasazením využil potenciál těchto kategorií, nic víc, nic míň. Průměrná podívaná, u které nemusíte příliš přemýšlet, ale stejně se vám dostane tak trochu neobvyklého rozuzlení.(9.9.2006)

• Xmilden

Trošku zklamání, čekal jsem to přece jen o fous lepší. Film mě prakticky ničím zvláštním nezaujmul. Snad jen tím že zde hraje v akčním filmu netradičně Ryan Phillippe z Velmi nebezpečných známostí. Jinak na tento kousek brzy zapomenu. Trošku se začínám bát o Jasona Stathama, aby nebylo za chvíli přestathamováno. Snad ho nebude chtít do filmu každej rejža.(1.11.2008)

• Jordan

nepochopiteľne hviezdne obsadené veľmi zlé televízne béčko so slabým scenárom na niektorých miestach strašne nelogickým, na niektorých nechcene smiešnym ("hláškovanie"...) a napchatým donebatrčiacimi klišé... škoda, lebo stathama aj seatle mám rád...(11.9.2012)

• - Quentin Conners (Jason Statham) nosí hodinky značky Columbia. (dyfur)

• - Spoiler: Při důkladném sledování akční scény, kdy Lorenz (Wesley Snipes) násilně popravuje Chrise Leiho (Terry Chen), si lze všimnout, že hlaveň jeho zbraně zůstává během samotného výstřelu bez pohybu, což není ve skutečnosti možné. (Conspi)

• - Je možné zaznamenat, že prostředí, kterým Dekker (Ryan Phillippe) během pronásledování na motocyklu projíždí, se nemění. Stejnou ulicí projede rovnou čtyřikrát, dokonce vždy stejným směrem. (Conspi)