Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

necrosrandist

Sáááákriš... to byla jízda. Prozíravě jsem si filmeček nechal až na noc a dobře jsem udělal. Promyšlené, černým humorem protkané, místy drsnější gore, ale hlavně dotažené až do konce. To totiž nebývá zvykem ani u jiných, lépe hodnocených filmů. (Jo a záběry na jedoucí auto z ptačí perspektivy, jako by z oka vypadly těm ze Silent Hill.) ()

Majollica

Tak teď nevím: byla to hororová komedie nebo horor s komediálními prvky? Nu, ať tak či tak, já se skvěle bála i smála zároveň (čímž ovšem nechci tento kousek nikterak shazovat). Myslím, že se tvůrcům povedlo namíchat ze strachu, napětí a černého humoru opravdu dobrý koktejl, a vůbec to nedopadlo tak zle jako kombinace dýňového dortu s čokoládou a slaných brambůrků ... ;o) Oceňuji nápad a výbornou pointu. A asi největší radost mi na konci udělal pan "sběratel" ... :o) ()

AndysekAndys

No na to, jak tu většina píše, že se jedná opravdu o horor u kterého se budete bát...mi to zas tak strašné nepřišlo..nelekla jsem se ani raz a to je u mě co říct. Na nervy lezoucí zbláznění matky a stálá jízda do kola mi ale krásně doladil konec, který by mě nenapadl ani v nejmenším. Rozuzlení skvělé, atmosféra vynikajicí, český název příšerný. Na plný počet to není, ale rozhodně je to jeden z nejlepších filmů tohoto žánru, který jsem v poslední době viděla. ()

Steeler91

Velmi príjemne prekvapenie. Napätý horor s dosť nečakaným koncom, pekne to do seba zapadlo. Aj humorné úseky pobavili :-) Nedá sa tomu čo vytknúť:-) ()

Venceslao90

No zprvu se to jeví jako hrozně zajímavý horor s prvky černého humoru. Takhle jsem se snad ještě nikdy u hororu nezasmál :) Bát se budete taky, ale určitě jsou děsivější horory. Těšil jsem se na nějaké smysluplné rozuzlení toho všeho, ale bohužel jsem se nedočkal. Ohromná škoda. Ve výsledku dávám "jen" solidní tři hvězdy. Každopádně pokud chcete zkusit něco neotřelého, tak jděte do toho. Pokud se však chcete jeden večer pořádně bát, šáhněte po něčem jiném... ()

StinkingPooh

Horor nebo komedie? Po zhlédnutí tohoto filmu jsem si nebyl úplně jistý. Ono je to ve finále asi jedno, protože film u mě neobstojí ani jako horor ani jako komedie..Jednání postav v tomto žánru nebývá většinou logické, ale tady už to podle mého hraničí s retardací (mladík masturbující při odpočívací zastávce-WTF??, „půjdem přes les“ atd.) Nudné bylo také prostředí, kde se film odehrává-auto+les a pořád dokola. Navíc děj také stále stejný-zastavíme, jeden člen posádky zemře a jede se dál a tak stále dokola. Navíc výběr herců a postavy které hráli mi nepřirostli k srdci, takže jsem se těšil, až to budou mít všichni za sebou. Co bych pochválil byly některé hlášky – viz.scéna s brokovnicí. A konec, ač předvídatelný, nebyl také špatný. ()

wick

Já musím dát plný počet. Tak dobře natočený atmosférický horror, který nezkazí ani dobře promyšlená pointa, se často nevidí. PS Kdo proboha vymyslel ten český název? ()

Keytt

Chvílemi jsem si opravdu nebyla jistá, jestli se jedná skutečně o horor nebo jen komedii s hororovými prvky. První část je určitě velmi napínavá, ale když už jsem se dostávala do té správné nálady, zahlásil taťka nebo synáček nějakou vydařenou hlášku a moje hororová nálada byla ta tam. Nicméně i přes to mi Dead End vůbec nevadil a možná mi i přišel mnohem sympatičtější, než kdyby to byl jen jeden z dalších krváků. Pointa mě příjemně překvapila. 75% ()

O_Peki

Výborně natočené, napsané i odehrané. Akorát jsem prokoukl pointu hned na začátku a pak už se do konce jen nudil a čekal jestli tvůrci myslí skutečně to co si myslím, že myslí. A ono jo. Takže škoda. ()

MUNRO

Čumím a nechápu!71% a taková zhovadělost?Proč?Film jsem viděl už kdysi.Dnes dostal druhou šanci a výsledek byl stejný.Nuda,úsměvnost nad céčkovým provedením a naprosto tragické výkony všech zúčastněných,včetně Raye Wiseho.Absolutně nechápu,proč tady ve spoustě komentářů čtu slovo -atmosféra.Kde jako?To se jako fakt někdo u tohohle čajíčku ala padesátá léta bál?To už mě víc vystrašila Kronika Rodu Spiderwicků.Nemůžu uvěřit,že tahle šlichta má mnohem lepší hodnocení,než hororové pecky Pach krve,Metro,Wolf Creek,Nezvaná,nebo Hrůza v Connecticutu... ()

johnnie78

Předně moc nechápu uživatele, kteří se u tohoto filmu báli, nebo jak píšou, byli pos... strachy. Kde, proboha? Dead End jsem téměř nevnímal jako horor (možná až na ten závěr), ale spíš jako ulítlou, černou a vlastně celkem pitomou komedii, kterou napsali zhulení gymnazisté, a pak si ji za sto dolarů sami natočili. Celou dobu jsem chtěl dát dvě hvězdy, ale naštěstí to zachráni konec. Ačkoliv na pointu, stejně jako já, přijdete zhruba v prvních pěti až deseti minutách filmu, žádný šok se tedy nakonec konat nebude, závěr je i tak dobře vymyšlený a dá celému filmu jakýž takýž smysl. A po-pointa v titulkách je sympatickým vyplazením jazyka na diváka. Dead End by byl určitě lepší, kdyby tvůrci měli na to, natočit jej jako čistý horor, a nekazili jej "komedií", které se smát nebudete, a také, kdyby na to bylo víc peněz. ()

Ace.A.T.L.

Ty vole, tohle nemá hlavu ani patu, herecký výkony naprosto příšerný, strašidelná část naprosto nikde a celý se to spíš dá brát, jako parodie na cokoliv. Jen záchvěv dobrýho nápadu s nekonečnou cestou(ikdyž naprosto nevyužitej) tomu filmu nasvětluje 1*, protože člověk tak nějak čeká, jestli se to alespoň na pár procent nezlepší. Ale ono ne. Jen ten konec, kdy se to vrátí do normálu a drobet se vysvětlí černý auto, je další násvit 1*. Takže 2 násvity daji chabou, ale opravdu chabou 1*. Takže za mě špatná 1* a ROZHODNĚ NEDOPORUČUJU ()

Kontryhelka

Velmi pěkně natočený horor, syrová a dusná atmosféra, prostě horor jak má být. Dost jsem se bála, je tam hodně lekaček. Ale když já se tak ráda při dobrém filmu bojim. Doporučuji všem milovníkům podobného žánru. ()

Zlty_Dodo odpad!

85 minut strateneho zivota.. neurobte tu istu chybu.. neni to ani desive, ani smiesne, ani napinave.. neni tam ani nic ine, co by mohlo zaujat ()

Emperor1

Nejvíce znepokojivou postavou tam byla, jak jinak, Linda Shaye. Ale ona celá ta rodina byla strašidelná. Jako příběh ovšem průměrné. ()