Medvěd

Jara.Cimrman.jr

V přírodě žijí medvědi. Někdy potkají člověka, někdy jiné zvíře, někdy si hrají, někdy bojují, někdy hodují a všechny tyto informace jsem měl již před zhlédnutím tohoto snímku. Takže informačně to moc zajímavé není, dějově je to trošku unylé a krásné záběry přírody to nezachrání. Já mohu hvězdy udělit pouze za herecké výkony obou hnědých ochotníků, protože jinak se tady hraje příliš okatě na city a tahle hra mne nudí. Mne zkrátka dokázal daleko víc pobavit jediný záběr na medvěda na hořícím mostě v sovětském filmu Sportloto, ale to je jiné hřiště, jiná liga a patrně úplně jiný sport. ()

Djkoma

Působivé. Oba medvědi předvádí nejlepší výkon a jednoznačně přejíždí jedinou konkurenci a to 6 medvědů od Cibulky. Annaud musel mít úžasnou trpělivost, kterou mu závidím a cit pro vytvoření citlivého díla. Tak jako tak jsou Medvědi výjimečným dílem nad kterým hodně lidí bude ronit slzy, ale mě se to nestalo, takže jednu maličkou hvězdičku uberu. ()

sud

Překrásný dojemný film o přátelství osiřelého medvíděte a osamělého medvěda samotáře podle též krásné knihy od Jamese Olivera Curwooda. Od začátku do konce ukazuje krásnou Kanadskou přírodu v celé své kráse a příběh medvědů a jejich setkání s lovci je opravdu nádherně natočený a medvědi to zahráli jako skuteční herci. Zvláště ten malý je kouzelný. Ve filmu je spoustu silných scén, u mě dominuje scéna se zahnáním pumy na útěk. Jean-Jacques Annaud si u mě udělal veliké plus a utvrdil se mi v tom, že je těžkej profík. 100%. ()

genetique

Najkrajší animal-movie, pokiaľ nepočítam iné animované filmíky. Ako sa podarilo sfilmovať toto, nechápem. Pritom v žiadnom prípade nejde o dokument. Nádherne spracovaný srdečný príbeh zraneného medveďa-samotára, ktorému sa do cesty pripletie malé medvieďa, ktoré tragicky stratilo matku. Malé medvieďa si postupom času získa náklonnosť a lásku samotára a spolu tvoria neoddeliteľnú dvojicu, ktorú nezastaví ani partia pytliakov. Navyše srdcervúci záver, ktorý nenechá len tak oči bez kvapky slzy. Nikoho oči. 100%. ()

Jordan

Toto je prvý film, aký som v živote videl - môj tato ma naň vzal keď som mal asi tri roky a je to zároveň prvý film, aký som videl v kine, ale aj všobecne úplne prvý snímok v mojom živote, takže má pre mňa špeciálny význam - nehľadiac na to, že so si ho pozrel samozrejme aj neskôr a je to nádherný, dojímavý a dobrodružný SKVELÝ film ()

• Medvěd Bart snědl denně 6 kuřat a půl pytle kombinovaného žrádla. (M.B)
  • Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)
  • Ve filmu se objevilo na 100 žab a 900 000 včel. (M.B)