Medvěd

berg.12

Tenhle film nemá být žádnou dokumentární sondou do života medvědů. Oba medvědi v něm fungují jako čistokrevní herci, u kterých chování nevychází z jejich zvířecí podstaty, nýbrž ze scénáře. Nicméně film ani v nejmenším nepůsobí strojeně (jako spousty jeho zvířecích kolegů). Opravdu mi vadil jen medvědí "dabing" (hlavně Youkův), který z logických důvodů musel s většinou zvuků vznikat v postsynchronu. Viděl jsem totiž film o filmu a dost možná i díky němu má film hodnocení, jaké má. Že během natáčení nebyl nikdo roztrhán, napaden, ubodán, utopen, považuji po jeho zhlédnutí za malý zázrak. Annaud tady sice předvádí svůj typický styl a definitivně stvrzuje roli nekorunovaného krále filmových slunce západů, ale k tomuhle příběhu o medvědím přátelství mi to vůbec nevadilo. Svého animovaného disneyovského kolegu navíc poráží tak o dvě tlapy. ()

Lima

Skoro se mi nechce věřit, že nejde o dokument natočený skrytou kamerou, ale hraný film podle scenáře. "Herecké" výkony medvědů v něm jsou tak přesvědčivé, že by to lépe nesvedli ani vycepování míšové z ruské cirkusové školy. A podívaná je to vážně nádherná. Za zmínku stojí také, že méďovy animované sny jou z dílny českého klasika Břetislava Pojara. ()

Ded@M@tes

Dojemný příběh malého medvěda, jenž prochází životní zkouškou a musí čelit nejednomu dobrodružství. Určitě jsem film kdysi viděl, ale takové filmy nikdy neomrzí. Pěkné a hodně dobře natočené s příjemnou hudbou. Možná by stačilo napsat nádherné. Jeden z nejlepších filmů, kde hlavními hrdiny jsou zvířata. ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +nádherný příběh, překrásná příroda, dojemné scény, neuvěřitelný scénář, přiměřená stopáž -málo hudby/// Krásný film. Je neuvěřitelný jak to ti méďové zahráli, ale přitom je to všechno tak přirozený. Rád se přikloním k plnému počtu./// Celkem 85%/// ()

Jordan

Toto je prvý film, aký som v živote videl - môj tato ma naň vzal keď som mal asi tri roky a je to zároveň prvý film, aký som videl v kine, ale aj všobecne úplne prvý snímok v mojom živote, takže má pre mňa špeciálny význam - nehľadiac na to, že so si ho pozrel samozrejme aj neskôr a je to nádherný, dojímavý a dobrodružný SKVELÝ film ()

• Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)
  • V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)
  • Natáčelo se v italských Dolomitech v nadmořské výšce 2500 metrů. (contrastic)