Otec Andrew Kiernan je Vatikánem vysílán na místa, kde se údajně stal nějaký zázrak. Andrew není jen kněz, ale i vědec, a zázraky většinou vědecky vysvětlí. Na posledním místě, v Belo Quinto v Brazílii, se Andrewovi nepodařilo vědecky vyvrátit tamní úkaz zázraku. V místním kostele začaly téci krvavé slzy jedné kamenné soše v den, kdy zemřel otec Alameida, a Andrew rozborem potvrdí, že se wkutečně jedná o lidskou krev. Kardinál Daniel Houseman nechce povolit Andrewovi návrat k soše s tím, že tam pošle geologa a ten na místě rozhodne o případném převozu sochy do Vatikánu k podrobnému prozkoumání... Růženec otce Alameidy je na tržišti nabízen malým chlapcem a matka Frankie Paigové ho od něj koupí, aby jej s ostatními dárky poslala své dceři. Frankie otevře balíček od matky až v momentě, kdy jí matka zavolá. Frankie pak začne být špatně a myslí si, že je těhotná. Po návratu z práce ale zažívá divné stavy. Málem se utopí ve vaně a probere se k vědomí až v nemocnici, kam ji nechala odvézt kamarádka. Frankie má na zápěstích bodné rány, ale neví, jak se jí to stalo. Lékařka si myslí, že si rány způsobila sama. Frankie je pak v metru před svědky, mezi nimiž je i otec Durning, bičována neviditelnou silou a Andrew Kirnan je vyslán do Pittsburghu, aby zjistil, oč jde. Ještě před odjezdem se Andrew dozví, že církev nemá v Belo Quinto kostel a žádný otec Alameida v jejich církvi nikdy nebyl... (TV Prima)

Avathar

Svižne natočená báchorka, ktorá je jedným z tých filmov, ktorý z bahna podpriemeru vyťahujú hereckí predstavitelia Gabriel Byrne a Patricia Arquette. Réžia je však rozpačitá a Wainwright film pojal až príliš moderne. Trochu mystiky by tomu neuškodilo. Ale ten malý exorcistický rituál sa mi páčil :-) ()

Sfinkter

V hodnocení jsem hodně váhal, poněvadž v první polovině filmu se stigmata zjevovala při velkém divadle okolo, viz splašené metro atd, což mně úplně nesedělo. Ale v druhé půlce, počínaje zhruba tím, kdy Frankie popíše zeď, nabírá film hodně kvalitní atmosféru a dívat se sám v noci, tak jsem asi hodně vyděšen, proto hodnotím výše než průměrně. Doporučuji dívat se v originálním znění. ()

plechulka

Asi jsem se dala nachytat a viděla o dost jiný film než většina komentujících přede mnou... jediný klad tohohle filmu vidím v Gabrielu Byrnovi.... jinak pro mne v podstatě dost prázdná křesťanská agitka o tom, jak Vatikán je zlo a Bůh samotný dobro.... ()

Tomasso001

Gabriel Byrne se mi v téhle roli líbil. Celý film také nevidim moc černě. Oproti jiným vymítacím záležitostem to není špatné. Ale ani omylem nemá na filmy jako Exorcism of Emily Rose.... ()

Tomes83

Další skvělý horor / thriller z ďáblovo dílny, který v mnoha momentech velice zapůsobí!!! Zejména pak rytí nehty do zdi a změna hlasu hlavní hrdinky, která musí čelit naprostým mukám a ptá se sama sebe: proč zrovna já?! ()

Pavlínka9

Tohle je krásná ukázka toho, jak člověk postupem let mění názor na cokoliv, co viděl v dětství. Se "Stigmaty" jsem měla léta spojenou scénu z metra a růženec na hlavě Arquette. Teď na to pohlížím ale zcela jinak. Vidím tam mnoho nesrovnalostí a hlavně obdivuji herecký výkon Byrne a Arquette. Je to dobré téma, skvělá pochmurná atmosféra, pár děsivých záběrů a hlavně tajemství, které církev nechce vyslat na povrch. Co si ale budu od teď pamatovat z filmu nejvíce: "Ta věc mě zabíjí?" NE, ZABÍJÍ TĚ TEN PUCH V BYTU, JAK HO MÁŠ ZATUCHLÝ Z TOHO, JAK TI TAM VĚČNĚ TEČE Z DEŠTĚ A TO I DO POSTELE A TY TO ŘEŠÍM ZAPÁLENÍM MILIARDY SVÍČEK A HRNKY NA VODU...To je tak stupidní. Jinak samo o sobě je to dobré téma a perfektně zasazené do prostředí, do kterého se to dostalo zcela omylem :) ()

Tereza666

Pro někoho nuda, pro jiné snad urážka, ale pro mě jedinečný filmový zážitek! To co jsem chtěla to jsem dostala. Zbožnuji filmy s touhle tématikou. Stigmata splnila všechny moje očekávání. "Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." ()

lykan9

Nejsem zrovna fanda tohoto tématu, ale uznávám, že Stigmata byla pojata zajímavě a moderně, tudíž se divák nijak nenudí a místy může být i napnutý. Gabriel Byrne i Patricia Arquette jsou sympatičtí a dobře se na ně dívá a celek není nijak přitažený za vlasy. Neoznačoval bych to sice hororem, ale jako slušné drama to funguje. ()

Pražák

"Králoství je na nebi (...) Rozštípněte dřevo, já jsem tam. Zvedněte kámen, já jsem tam." V roce 1945 nalezl arabský rolník v polích soubor gnostických spisů. Jejich skutečný původ dodnes zkoumají fundovaní vědci a o pravosti nelze pochybovat. Svitky jsou patrně nejpůvodnějším a nejbližším záznamen slov Ježíše a vzdorují v mnoha částech jednostrannému výkladu současné církve. Vatikán je posléze označuje za apokryfní. Tento film čerpá z námětu "proč" církev toto evangelium odmítá. Odpověď je snadná - podle tohoto evangelia není mezi Bohem a věřícím nic. ()

Specs

Hlášky: Dr. Reston: - "Máš nějaké problémy v práci?" Frankie: - "Jsem kadeřnice." & Dr. Reston: - "Nějaké jiné vážné problémy?" Frankie: - "Dá se říct." Dr. Reston: - "A jaké?" Frankie: - "Jsem dost bezvýznamná." & Frankie: - "Hej, víš co je horší než nevěřit v Boha? Věřit v něho. Jako fakt v něho věřit. Je to kurva strašidelná představa." & Kardinál Daniel Houseman: - "Nedovolím ti zničit církev!" ()

giovanni3

Vcelku průměrná podívaná kde jsou slušné herecké výkony, ale děj až tak skvělý není. Ani solidní efekty a obstojne znázornění stigmat celkové hodnocení nezvedá. 3z5 ()

solskjaer

Stigmata jsou stále pro mě něčím zvláštním. Na jedné straně velký kýč na druhé straně vlastně docela dobrý thriller se zajímavou zápletkou, která ač je postavena na hlavu docela u diváků funguje. No, a to to přeci jde! ()

Anticque

Atmosféricky slušně povedené dílko, s prvky umučení krista, hodně krve, a hlavně dobře obsazené hlavní role. Film by se dal zkrátit, neboť občasně děj stál na místě a nechtěl se hýbat. Ale nakonec po konci filmu jsem uznal kvalitu filmu, i přes nudné pasáže, ale když jsem se vžil do děje tak 75 % je na místě. ()

sedm.1

Rozhodně zajímavý snímek postavený na poměrně originální myšlence.Klipovost filmu z mého pohledu přispívá neotřelému ději,dobří herci a výrazná hudební složka je též kladem Stigmat.Celkově jde o průměrně plynoucí thriller,který dokáže udržet diváka v očekávání a napětí,ovšem dost mu ubírá jeho jalová atmosféra.Podat Stigmata mnohem více temněji,mohlo jít o vysoký thrillerový nadprůměr,takto pouze film,který stojí určitě alespoň za shlédnutí :). ()

herr_carter

Démonický Byrne jenom podtrhuje dobrou atmosféru zajímavého filmu s náboženskou tématikou................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()